reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

ja tez czytalam, ze nic nie moze wywołać autyzmu, tylko jest kojarzony ze szczepionkami, bo są wykrywane podczas szczepień. Ale autyzmu nie mozna wykryc w pierwszej polowie zycia, tak samo porazenia mozgowego nie mozna z pewnosia zdiagnozowac w tym czasie. Ja sie decyduję na skojażone, Maraniko, myśle ze nie musisz sie bac tych szczepionek.
 
reklama
No to w koncu sie zdecydowalam :-) I tu poklon w strone maraniko za info o Infanrix hexa,Nel mial byc dzis szczepiona wiec przed 10 pojechalam do przychodni zeby dostac recepte na ta szczepionke,oczywiscie w aptekach jej nie bylo i musialam zamowic,bedzie dzis po poludniu wiec malej sie upieklo i szczepienie odbedzie sie jutro:-D Dziewczyny czy wybralyscie rowniez sczzepionke na rotawirusy? Czy musi byc podana razem w tym szczepieniu z hexa czy mozna troszke pozniej (ze wzg. finansowych bo to cos kolo 240zl kosztuje:crazy:)
 
aaaa i jeszcze jedno..czy rozmawialiscie z lekarzami na temat szczepionek wykonywanych w szpitalu i tych skojarzonych..bo przeczytalam ze np. infanrix hexa posiadajaca m.in wzw b czyli druga dawke (firmy [SIZE=-1]Engerix) a w szpitalu zaszczepili mala na wzw b szczepionka firmy [/SIZE]Euvax :baffled: Podobno lepiej jest kontynuowac szczepienie 'ta sama firma' tyle ze ta cala euvax jest dziadowska..zreszta i tak juz wykupilam recepte wiec po ptokach:confused2:
 
Dziewczyny mam problem (nie wykluczone że sama go wymyśliłam) i chce troche ponarzekać, wybaczcie.
Byłam wczoraj na kontroli wagi Omarka. W ciągu tygodnia przybyło mu znowu 220g (w ciągu miesiąca 630g). moim zdaniem to za mało. On nie dojada i jest ciagle głodny. Kilka dni temu chciałam sprawdzić ile mam mleka. Sciągnęłam w ciągu pół godziny 40 ml, zjadł to w ciągu niecałych 5 minut. Później w krzyk że za mało. Powiedziałam o wszystkim lekarce to tylko na mnie popatrzyła. Powiedziała, że normalnie przybiera na wadze, równomiernie co tydzień po 220g. Dla mnie to on jest ciągle głodny! Zapytałam czy może trzeba go dokarmić, przynajmniej raz dziennie wieczorkim podałabym mu coś w butelce. To mi lekarka... że jak będę dwać butelke to odzwyczai się od cyca.
Bez przesady, jak mu raz wieczorkiem podam to nic mu się nie stanie a przynajmniej może nie będzie sie na cyca rzycał jak wygłodniałe zwierze. Teraz karmię go chyba co godzinę. Jak tylko ma coś w pobliżu twarzy rzuca się na to. Tylko smoka od kilku dni nie bierze do ust.
Nie wiem co mam robić. Prawdopodobnie w przyszłym tyg pójde do innego pediatry, ale mamy na głowie przeprowadzkę i zmianę miasta, więc nie wiem czy tak szybko znajdę dobrego lekarza.Czasem poprostu brak mi sił i chciałabym znaleźć jakieś proste rozwiązanie żeby wszyscy byli zadowoleni :-(
 
Iza, ja mam od pewnego czasu ten sam problem. Z tym,ze ja juz od 2 tyg. dokarmiam synka ze wzgledu na zbyt powolne tempo tycia. Dzis np. Macius wisi przy cycku od 8 z przerwami na proby polozenia do lozeczka i podania raz 60 ml sztucznego mleczka. Ciagle mu malo:szok: Teraz tez ssie cycka, a ja pisze jedna reka:-D Jednak z tym dokarmianiem to bym na Twoim miejscu uwazala,bo mi sie wydaje,ze Macius jednak ma teraz troche wieksze problemy ze ssaniem piersi. A 220g to nie jest tak zle. Moj do 11.10 przybieral 115g tygodniowo. Ale jezeli Twoj synek tak bardzo domaga sie jedzonka to zacznij od malych ilosci,podaj mu raz po karmieniu piersia 30 ml. Moze mu wystarczy.
 
Ruda-iza 220g na tydzien to nie jest mało. Patryk przez ostatni tydzien przybral 160g i lekarka powiedziala ze to dobry przyrost (wczesniej spadal albo stal w miejscu) i nie musze go dokarmiac.
 
reklama
No a ja za dobrych wieści nie mam...prawdopodobnie mały ma zapalenie pluc ale wyniki OB,morfologię i CRP ma dobre.Na zdjęciu RTG mamy napisane "Plamiste zagęszczenia w obu dolnych płucach,przysercowo-zmiany zapalne.Reszta bez zmian" Mam nadzieję że nie wylądujemy w szpitalu:szok::no:O 16-stej idziemy do lekarza...może da zaszczyki????Bo od antybiotyku mamy już pleśniawkę:szok:
 
Do góry