reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

czesc Dziewczyny,
my już po szczepieniu i jakoś przeżyliśmy...
Oluś to tylko zapłakał przy wkłuciu igły ale zaraz go pogłaskałam po główce i przestał. Właściwie to można powiedzieć że nie płakał bo to była sekundka :-)
Gorzej było w nocy bo miał podwyższoną temperaturę i strasznie marudził, właściwie wzieliśmy go do naszego łózka i ja siedziałam nad nim bo nie wiedziałam czy mogę zasnąć bo się bałam, że coś mu będzie... wcale nie chciał jeść, troszkę wypił wody i ok.godz. 3 zasnął. Zjadł dopiero o 5 czyli po 9 godzinach przerwy...

A ja po tym szczepieniu jestem w szoku! Zapytałam o szczepienia przeciwko rotawirusom i pneumokokom... jak usłyszałam cenę to usiadłam... w sumie to już ta szczepionka, którą wybrałam dla Olka (6w1) nie była tania bo 160zł piechotą nie chodzi... ale cóż to jest w porównaniu z kwotą 560zł?? Tyle musiałabym zapłacić za te dwa dodatkowe szczepienia!! koszmar!! jestem załamana...
 
reklama
Lizabeta sama szczepionka na rotawirusy kosztuje ok 660 za3 dawki (jest też taka w 2 dawkach ale cena jest podobna).Jeżeli chodzi o pozostałe szczepionki to ja małą szczepie pentaxinem ,pneumokoki i meningokoki na razie odpuszczam bo podobno ze względu na to , że w pierwszym roku jest tyle szczepień lepiej tego nie robić (tak mi poradziła moja ciocia , która jest pediatrą i neurologiem dziecięcym).
Reasumując Zuzka dostała rota teq(w moim otoczeniu jest mnóstwo przypadków dzieci , które trafiły z tego powodu do szpitala i na pewno nie miały złych warunków socjalnych)
Pentaxin
szczepionke na pneumokoki i meningokoki dostanie jak skończy rok
 
Witam!
Lena po porodzie została zaszczepiona niestety Euvaxem . Nie wiem dlaczego nie pomyslałam o tym szczepieniu wcześniej, trochę mojej w tym winy, ale myślę że trochę też lekarza, bo nic mi o tym nie wspomiał...Gdybym była swiadoma napewno miałabym swoją szczepionkę, która jest o wiele lepsza i bezpieczniejsza. Na szczęście nic sie nie stało. Ale po 6 tygodniach zaszczepiłam Lenkę juz Hexa. Nie było żadnych przeciwwskazań, że musi byc ta sama szczepionka. A napewno nie Euvax, same chyba wiecie dlaczego.... Pozdrawiam
 
Zgadza się, że był wstrzymany tylko dlaczego???? infanrix był wstrzymany, bo niektórym pielęgniarkom wydawało się, że konsystencja po rozpuszczeniu jest nie taka jak powinna. Bo badaniach okazało się, że jest wszystko ok i zostal dopuszczony z powrotem do obrotu. Euvax natomiast został wstrzymany, bo Światowa Organizacja Zdrowia podała informację, że szczepionka ta wywołuje poważne powikłania, a nawet zgon. W Polsce po badaniach została czasowo dopuszczona do obrotu, ja jednak mam swoje zdanie na ten temat. Euvax cieszyl sie taka popularnościa przede wszystkim ze względu na cenę, jest o połowę tańszy niż inne szczepionki dostępne na rynku i pewnie dlatego jest refundowany i szczepiono nim niemowlęta w szpitalu.... Ekonomia służby zdrowia w Polsce.... Zaszczepione niemowlę, zaszczepione, a czym to już mniejsza o to....
 
No niezle...Jak przyszlam z Nel na szczepienie w 6 tyg z infanrixem i byla ta cala akcja z pielegniarka ktora sie pytala czy mi nie zal pieniedzy na to ..i ze powinnam korzystac ze szczepien refundowanych bo po co wydawac kase itd zeszlo na temat tego euvaxu...powiedzialam wtedy ze to szmelc (oczywiscie info z netu) wiec mnie szybko zagiela bo sie zapytala dlaczego..i ze to samo moglaby powiedziec o hexie bo tego nie zna:baffled: szkoda ze wczesniej nie znalam tematu...A w ogole to powinni dawac opcje kupna wlasnej szczepionki do szpitala..mnie informowali chyba i pytali sie o zgode co do szczepienia na wzwb ale co ja wtedy wiedzialam..zgodzilam sie bo trudno odmowic i dziecka nie zaszczpic:eek: tyle ze z perspektywy czasu i kupna hexy gdzie jest wzwb firmy engerix mozna bylo zaczac inaczej...:-(
 
reklama
Do góry