reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziecko u pediatry, szczepionki, badania, kichania

Hej czy ktoras z was moze orientuje sie czy w niemczech szczepienie przeciw pneumokoka jest platne??? jezeli tak to ile kosztuje??? z gory dziekuje za odpowiedz
 
reklama
Tak mnie dzisiaj wkurzyli na tych szczepieniach ze szkoda gadac..Rozebralam mala i czekam jak jej laskawie pielegniarka poda szczepionke a ona pytanie walnela 'ile zaplacila pani za ta szczepionke?' ja jej na to cene a ona ze z perspektywy malozarabiajacej pielegniarki dziwi sie ze nie skorzystalam z opcji podania jej darmowych szczepionek a dokupienia tylko tych ponad norme...w infanrixie byly wszystkie i w sumie racja bo taniej by wyszlo ale przeciez chodzi tez o to zeby jej nie kluc tyle razy...no i potem gadka na temat kolejnego szczepienia...jak to bedzie wygladac bo wychodzi na to ze Nel dostanie jakies nadprogramowe wzw..teraz to juz calkiem zglupialam bo raz mowi ze mozna bez wzw kupic a raz ze nie...:eek: Najlepsze bylo na koncu....'PO RAZ PIERWSZY SZCZEPIMY TU TAKA SZCZEPIONKA' jakby to z niewiadomego pochodzenia bylo...Jezeli ktoras zWas szczepila infanrixem hexa napiszcie jaki macie schemat kolejnych szczepien.Malutka plakala strasznie az mi lezki poszly ale musialam sie trzymac dzielnie chociaz sama trzese tylkiem przed igla:-p
 
Kurcze jak fajnie wlasnie sie dowiedzialam ze u mnie w niemczech wszystkie szczepionki sa darmowe, placi za nie kasa chorych...super...za lekarstw tez dzieci nie placa wszystkie sa za darmo trzeba miec tylko recepte od lekarza...bardzo fajnie w tych niemczech zrobili normalnie bylam w szoku w aptece wyciagam portfel chce placic a tu taka niespodzianka
 
Pozazdrościć, Klavell. Mogliby jeszcze mleka modyf. za free zrobić a nie 12 Euro za puszkę kroić. Chociaż ja i tak dużo rzeczy dla moich synków kupuję po niemieckiej stronie miasta. Słoiczki dla Kuby, chusteczki nawilżane, podkłady do przewijania, biszkopty dla dzieci etc. wychodzą taniej niż w Polsce, a jakość wydaje mi się lepsza.
 
Aneczka teraz dwa razy infarix IPV HIB, no chyba, że chcesz te darmowe. W nich jest wszystko oprócz wzw. Swoją drogą jestem zdziwiona, bo w zasadzie pierwsza obowiązkowa szczepionka to wszystko oprócz polio i w zasadzie to "ponad" kalendarz
szczepień jest tylko to więc z dokupionym polio byłyby 4 ukłucia.... swoją droga mogłaby się ta piguła powstrzymać od komentarzy
 
Carioca gdzie chodzisz do pediatry i do kogo? Pytam, bo nie za bardzo mogę za każdym razem jechać z Tymem do gdańska i wolałabym poszukać kogoś dobrego bliżej. A w przychodni zapisani jesteśmy do dr Grzelak-Panfiłowicz, ale po jednej wizycie trudno mi ocenić czy jest ok. no i nie przyjmuje prywatnie, bo mieszka gdzieś pod trójmiastem:-(
 
Chodzę na ul. Legionów 67, przychodnia Wzgórze Św. Maksymiliana - tak się nazywa, telefon do rejestracji: 699 33 69, moja pediatra to dr. Kollek. W tej przychodni jest dużo poradni - od K po okulistę i reumatologa, więc sama się do niej też przepisałam. Ale pielęgniarkę środowiskową mam z przychodni na Witominie, bo z tej na wzgórzu nie chcą przyjeżdzać bo im za daleko :)
 
witam,
kto zna skład szczepionki skojażonej "6w1" i wie czym sie rózni od tej 5w1?? w śodę mamy termin szczepienia i nie wiem na co się zdecydować?
 
reklama
LizabetA ja szczepilam Infanrix Hexa 6w1 jest przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi,wzw B,IPV,Hib. 5w1 to blonica,tezec,krztusiec,IPV,Hib bez wzwb wiec jezeli rownoczesnie wypada ci szczepienie na wzw mozesz wybrac 6w1 -to jedyna roznica.
 
Do góry