reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzidziusiowe boleści

reklama
no kurna, mały ma dupkę odparzoną a właściwie to nie odparzenie a raczej uczulenie na kupę, pewnie coś zjadł i kupa była tak ostra, że pod jąderkami to jedna wielka rana o średnicy 6-7 cm! smaruję czym mogę i wietrzę ale to chyba wina niani-za rzadko zmienia pieluchę chyba i chodzi w mokrej i dodatkowo go kaleczy.... kurde kurde kurde!
 
Ewanku..moze sprobuj w ciagu dnia zeby maluszek byl z gola pupka..jak bedzie mial caly czas przewiew powietrza to szybciej sie zagoi..
ja jak tylko widze cos czerwonego na pupci mojego malca daje grubo kremu Oilatum..i za kilka godzin znika...moze Danonkowi tez pomoze???
 
myślę Olu, że to przez domowe obiadki-przecież te warzywa jeszcze są na chemii, marchew stara... wrrrr... poczekam na swoje warzywka, ekologiczne i znowu będę gotować. A z nianią jutro od rana każę jej zmieniać pieluchy i zrobię nalot z pracy jak się nie będzie spodziewać
 
ewan u nas było to samo, jedna wielka rana i też myślę że to od kwaśnych kup albo moczu. Rozmawiałam z koleżanką pielęgniarką i ona mówiła że to może być np od ząbkowania. Dała mi maść clotrimazolum i po 2 dniach wszystko zniknęło:tak: sama byłam w szoku bo naprawdę brzydko to wygladało. Smarowałam po kilka razy dziennie grubą warstwę (przy każdej zmianie pieluchy) pieluchy też częściej zmieniałam i na razie odpukać sytuacja się nie powtórzyła:-) więc może spróbuj, ale ta maść nie wiem czy nie jest czasem na receptę:confused::baffled:
 
no na szczęście dziś zostało ok 2 cm kwadratowych takiego czerwonego, reszta powoli znikła-pomogło tanno hermal plus sudocrem plus mąka ziemniaczana, to wszystko szło na zmianę z wietrzeniem dupki i częstszą zmianą pieluch, dzięki wielkie za porady, zawsze można liczyć na kochane lipcóweczki! może to od ząbków? kto wie....
 
Ewan u nas taka dupka robila sie po cielecinie w zupce (mojej roboty) i po innych smakolykach z wieksza iloscia bialka(np. deserki z jogurtem).Pomagal nam sudocrem i wietrzenie dupki.Na jakis czas zaprzestalam tez podawania tego typu produktow a teraz powoli wracam malymi porcyjkami do deserkow i tfu tfu chyba przeszlo.U nas wiec bylo to raczej na tle alergicznym:baffled:
 
reklama
Ewanku miałam podobny problem, u nas podobnie, jak u Iwonki pomogła maść Clotrimazolum, oczywiście zmiana pieluszek, i wietrzenie tyłka ;-)

U nas od przedwczoraj zapalenie spojówek, i lekki katerek, naszczęście tylko katarek.
Na oczka dostał Neomycynę, a na katerek Sterimar, Euphorbium, Calcium i Vitaminę C.

Powoli dochodzimy do zdrowotności. :tak:
 
Do góry