reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dzidziusiowe boleści

gdzieś czytałam ze można dawać mleko z piersi w butelce zeby przyzwyczaic do butli na noc a potem mieszać mleko modyfikowane z cyckowym na noc oczywiście, mleko modyfikowane jest treściwsze (tłuściejsze chyba) i dłużej dziecko w nocy prześpi na nim
 
reklama
emillinka ja też myślałam że modyfikowane jest bardziej syte i przez jakiś czas dawałam małej przed snem sztuczne mleko ale to nic nie pomogło. Mała budziła sie na cyca i tak (tyle samo razy co przedtem) a ostatnio zaczęła mocno ulewać po sztucznym mleku więc znowu wróciliśmy tylko do cyca
 
Iwonko,mój mały ma uregulowane pory kąpieli,o 19 już daje znac że jest śpiący,ciągnie się za uszka i trze oczka,zasypia ładnie na noc ok 20 i śpi bez przerwy do ok północy,potem musi byc cycuś,długo ciągnie,a potem budzi się dopiero ok 4, 5 na kolejną porcję papu...też ładnie spi do 7-7.30,z tym nie ma problemu,tak samo jak z usypianiem na noc,gorzej w dzień bo musze go bujac w gondolce-ma funkcję kołyski...ale tu zastosuję metodę odkładania do łóżeczka,myślę,ze z czasem się nauczy chociaz napewno oboje się pomęczymy...tylko wrócimy do domu,to się zabieram za robotę;-) Co do balu,to jest 3 lutego i do tego czasu zrobimy experyment:crazy: ....ściągnę mleko do butli i zostawię Olisia na noc z mężem a sama pójde do innego pokoju spać,zobaczymy czy bedzie chciał pić moje mleczko z butli i czy będzie plakał, czy jednak zje i pojdzie spać dalej:unsure: jeśli dalej nie będzie chciał jeść w ten sposób to przyjde do niego a jeśli sie uda,to powtórzymy to znowu następnego dnia i po kolejnym sukcesie odważę się pójśc na bal;-) ...tylko że w tym wypadku Oliś zostanie z 14-letnią siostrą Darka,ale ona ma wprawę w opiece nad małym dzieckiem bo dużo pomaga siostrze ciotecznej przy jej rocznym synku...a w razie czego to w 20 minut będę spowrotem w domu,na szczęście to nie jest aż tak daleko,jakieś 20 km od domu...
 
dziewczyny ile wasze maleństwa śpią w dzień (tak mniej więcej) bo moja tylko rano pośpi z godzinkę i później do 23 już nie śpi:szok: (czasem uda się na 40 min jeszcze zdrzemnąć). Nie wiem czy to tak jest już z 6 miesięcznymi dzidziusiami czy ona odstaje od normy:eek::laugh2:
Asiu-u nas sprawa drzemek dziennych wygląda tak,że Oli spi ok 10 pół godziny,potem ok 12-13 ok godzinę,chyba,że jesteśmy na spacerku to i 2 godzinki,potem ok 17 do 40 minut i ok 20 zasypia na noc-jak widzisz spi baaardzo dużo,sam się tego domaga,robi się marudny poprostu. Ja jednak myślę że to zależy od dziecka,jedne spią dużo innym wystarcza jedna drzemka w ciągu dnia,a optymalnie wydaje mi sie że powinny być 2 takie drzemki: do południa i popołudniu,ale naprawdę jesli Wiki jest pogodna i nie marudzi,to jej nie zmuszaj na siłę.
 
Olu i bardzo dobrze wymyślilaś z tym mleczkiem:tak:,trzeba spróbować może akurat będzie ok..jeśli nei z apierwszym razem to za drugim,trzecim ale w końcu Olis się przyzwyczai:-) i będziecie mogli spokojnie wyjśc poszaleć..a i piwko będziesz mogła sobie wypić z czystym sumieniem...:tak:
Wiki zasypia mi na noc kolo19 i śpi bardzo ładnie bo do 4-5 rano potem jest papu i śpi do 6:30-7 to zależy jak długo pobuszuje przy nocnym karmieniu:baffled:..w dzień natomiast to jest z nią róznie przeważnie robi sobie drzemki do 40 minut ..osttanio jej rekord spania to całe 20 minut :szok:hehe..do 15 śpi ze 3 razy a potem za chiny ludowe nei można jej położyć ,dlatego też zasypia dosyć szybciutko na noc...
 
U nas Nadia zasypia ok 10.30 na pół godzinki i później ok 15tej na 2 lub 1 godzinke.Kąpie o 20 tej potem butla i spanko.
 
oj to ja widze ze moja mala to spioch bo rano wstaje o 7.30 potem drzemka poltora lub dwu godzinna od 9.00 potem ok 13 znowu godzinka lub dwie potem ok 16-17 godzinka lub 40 minut i na noc zasypia od trzech dni ok 20-20.30
 
U nas z tymi drzemkami to jest bardzo roznie, ale zazwyczaj godzine rano i jakies 45 min. po poluniu...w zaleznosci od humorku:)
 
reklama
ja mam taki pożytek z tego że moja idzie spać o 23 że rano śpi do 9:tak: czasami nawet dłużej:-) a że ja lubię sobie pospać rano więc mi to pasuje:laugh2:
 
Do góry