reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duża waga dziecka

Nie martw się wagą, ja myślę, że waga jest bardzo ok :). Rodziłaś :), ja też i smiało moge powiedziec, że dzieci z wagą +3,5 kg rodzi się lepiej niz te poniżej 3,5 kg.
Lekarz to tak mi powiedział jakbym miała grubasa urodzić tak bezpośrednio, jeszcze jak sie zapytalam czy mogę mieć ciężki poród to mi powiedział że stękam. Może ja mam cukrzycę i stąd taka waga dziecka?
 
reklama
Lekarz to tak mi powiedział jakbym miała grubasa urodzić tak bezpośrednio, jeszcze jak sie zapytalam czy mogę mieć ciężki poród to mi powiedział że stękam. Może ja mam cukrzycę i stąd taka waga dziecka?
Ja mam cukrzycę i moja mała w 36+1 ma 2850 i nie powiedziała, że jest duża... dziecko na tym etapie przybiera ok 200 gram.... więc moja teoretycznie w 38 tyg bedzie wazyć podobnie do Twojej :). Ja bym się nie stresowała.
 
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
Nie wiem co ten Twój lekarz wymyśla. Dziś mam 38+1 jestem w ciazy bliźniaczej. Syn wyszacowany na 3350g, cora 3000g. Lekarz powiedział tylko tyle, że dzieci ładnie rosną. Nie wiem po co Cię starszy. Nic się nie martw, bo nie warto.
 
Nie wiem co ten Twój lekarz wymyśla. Dziś mam 38+1 jestem w ciazy bliźniaczej. Syn wyszacowany na 3350g, cora 3000g. Lekarz powiedział tylko tyle, że dzieci ładnie rosną. Nie wiem po co Cię starszy. Nic się nie martw, bo nie warto.
Piękna waga . Moja przyjaciółka urodziła w 38+4, bliźniaki z wagą ok 3350- 3460. Trzymam kciuki
 
Pamietaj, ze na ten moment blad pomiaru przy usg to +/-500g, wiec dziecko rownie dobrze moze wazyc 2800g. A dwa, ze spotkalam sie z opiniami dziewczyn, ze troszke ciezsze dzieci sie lepiej rodzi, bo grawitacja dziala na korzysc ☺️
 
Lekarz to tak mi powiedział jakbym miała grubasa urodzić tak bezpośrednio, jeszcze jak sie zapytalam czy mogę mieć ciężki poród to mi powiedział że stękam. Może ja mam cukrzycę i stąd taka waga dziecka?
Jeśli nie masz wyników krzywej, to gdybanie. Nikt Ci nie powie jaki będziesz miała poród, bo nikt nie wie, jakie jest twoje ciało czy jak zareaguje w porodzie. Jak waga będzie powyżej 4.5 kg to CC.

Pamietaj, ze na ten moment blad pomiaru przy usg to +/-500g, wiec dziecko rownie dobrze moze wazyc 2800g. A dwa, ze spotkalam sie z opiniami dziewczyn, ze troszke ciezsze dzieci sie lepiej rodzi, bo grawitacja dziala na korzysc ☺️
Grawitacja może i tak, ale dziecko może mieć zwyczajnie za mało miejsca, aby dobrze się wstawić w kanał czy wykonać obroty. Poza tym większość kobiet rodzi w pozycji antygrawitacyjnej ;)
 
Witam. Wlasnie wracam od lekarza. Jestem w 38tygodniu +3 dni wagowo moja córeczka ma już 3310 g lekarz mówi że jest duza, że jej pulasy są pokryte tkanka tłuszczowa i rączki też. Zmartwilo mnie to bo myslalam ze malutka będzie i ze porod będę miała lekki a teraz to się stresuje. Mój starszy syn urodzil sie 12 lat temu 2 tygodnie przed terminem i mial 2430 a młodszy syn 10 lat temu i 11 dni po terminie i mial 3475kg.Miałam robiona krzywe cukrowa ale wymiotowalam też przy tym więc może wynik też nie byl prawidłowy. Zmartwilam sie bardzo tą wagą. Rozwarcia jeszcze nie mam do porodu. Lekarz mi powiedział że jak przeniosę ciaze i urodze po terminie to waga dziecka może mieć 4 kg.
To nie takie znowu duże dziecko, jesteś na samej końcówce ciąży 🙂 moja mała miała w 3t tygodniu 3300, jutro wybija 37 tydzień... Z początku rosła bardzoszybko przez niewykryta cukrzycę, ale po diecie i insulinie zwolnili lekarz mówi że nie dobije do 4kv raczej 🙂 u ciebie zostały 2 tygodnie, raczej nie zdazydo ich do czterech kg... A nawet jeśli, to i takie dzieci przychodzą na swiat. Nie masz już na to wpływu i zamartwianie się nic nie da. Lekarze będą wiedzieli co zrobić przy porodzie 🙂
 
reklama
Ile ludzi tyle historii u mnie też różnica 12l między dziećmi... córka miała być 3kg urodziła się 2500 - w 36tc (+5 dni), syn 3400 urodził się 2900 - w 38tc (+3 dni)... I nikt szacunkowej wagi 3400 nie kwalifikował mi do 'dużej...
 
Do góry