reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

reklama
Na koniec dnia, to nie on płaci, tylko pacjentka. Przy zadawaniu pytan: a co później, a co wtedy, a jaki wówczas scenariusz itp. można się dowiedziec, ze ups no przy braku szczęścia kilka lub blisko kilkanaście tysięcy na same leki. A ten brak szczęścia to ile procent? Tu można sobie wpisać 100%-skutecznosc leczenia gonadotropinami
(To, ze będą pecherzyki to 60-80%, a to ze nie ma później po drodze innych problemów to kolejne). Nie chce strzelać ale 10-20% kobiet będzie w ciąży?

Mimo wszystko wejdę w to ryzyko. Nie uważam, ze mnie chce naciągnąc bo dostalam konkretny plan, i nie opiera sie on na ciągłym podawaniu gonadotropinami.
Chyba masz jakies doświadczenia za sobą nie koniecznie dobre co ?
 
Dziewczyny! Czy któraś z Was tez tak miała? Od sierpnia przyjmuję metforminę w związku z IO. Od tygodnia mam taką sraczkę 🤣 że za chwile zacznę nosić pampersa bo nie znam dnia ani godziny hahahaha! Pisze to i sama się z siebie śmieje xD miałam tak w sierpniu xD na początku xD a teraz jakieś przebudzenie lwa 🤯🤣 któraś coś w ten sraczkowy deseń co ja? 🤣

Tak. Przy braniu metforminy tak miałam. Wkurzałam się że jak ja mam mieć ochotę na seksy jak z tyłka wiecznie leci. Niestety takie skutki uboczne
 
Dzień dobry, jeśli można witam się z rana kolejnymi testami, na betę lecę o 8:30 ;)
Ps. Pierwszy to bobotest czułość 25, a kasetkowy pink czułość 10 i jaka różnica 😶 trzymam kciuki za resztę 😘
 

Załączniki

  • BB086838-3793-47C7-A3F1-CA2B4A6B9E7A.jpeg
    BB086838-3793-47C7-A3F1-CA2B4A6B9E7A.jpeg
    1,2 MB · Wyświetleń: 139
  • 36A50718-CB46-4FDE-B784-0ADA13959AB6.jpeg
    36A50718-CB46-4FDE-B784-0ADA13959AB6.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 144
  • 699A3A4D-A7AF-4F29-A52F-C390E1CE7D77.jpeg
    699A3A4D-A7AF-4F29-A52F-C390E1CE7D77.jpeg
    2 MB · Wyświetleń: 138
Zdecydowanie jeśli jest taka możliwość to rób laparo zabieg mało inwazyjny szybko się dochodzi do siebie. Poza tym jeśli masz jakieś zrosty po CC albo po wyrostku też mogą ci je usunąć ewentualnie.
Po każdej laparo zrosty sie na nowo pojawiaja co gorsza w większej ilości. Proszę mieć to na uwadze
 
Znaczy muszę tu rozwinąć historię, bo miałam HSG w którym się okazało że mam całkowicie zatkany jajowód. W oczekiwaniu na zabieg laparoskopii w którym mieli mi go przetkać w.sierpniu trafiłam do szpitala z ciązą pozamaciczną w tym właśnie zatkanym jajowodzie. Usunęli ciążę z jajowódu, jajowód sam w sobie udało się zachować. Po CP lekarka stwierdziła że musze jeszcze raz zrobić laparoskopię zwiadowcza żeby sprawdzić jak się zrósł ten operowany jajowód i czy znowu nie jest zatkany żeby nie było powtórki CP i przy okazji sprawdzić jamę macicy czy nie ma ognisk endometriozy. I w taki sposób byłam kierowana na laparoskopie.
Wiem że u niektórych da radę samym kontrastem przetkać zatkany jajowód ale u mnie nie było opcji, zbyt bolesne.
Według mnie nie ma czegoś takiego jak laparo zwiadowcza . Proszę poczytaj o tym zanim pójdziesz na stół
Może będę się powtarzać
Ale każda laparo niesie za sobą zrosty pooperacyjne i grzebanie w jajowodach i jajnikach zmniejsza amh
 
reklama
Ja wiem, że to pewnie dla większości dziwne, że dla mnie niełatwe było przytycie tych 10 kg.. ale powiedziałam sobie dzisiaj, że spróbuję przytyć jeszcze do tych 53, może to faktycznie pozytywnie wpłynie na układ hormonalny….
Tzn. ja wiem, że przytycie często jest trudniejsze od schudnięcia.

Niestety albo stety nigdy takiego problemu nie miałam.
W sumie i jedno, i drugie nie jest dla organizmu dobre.
 
Do góry