reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

reklama
To może ja sprostuje kilka rzeczy -
W ciąży jesteś chroniona od 1 dnia. Pracodawca nie może wypowiedzieć ci umowy (wyjatek to dyscyplinarka lub likwidacja miejsca pracy). No chyba, że chcesz podpisać rozwiązanie za porozumieniem to wtedy ok bo obie strony wyrażają takie chęci.Natomiast jeśli jesteś zatrudniona na czas określony i umowa kończy się z jakimś tam dniem to jeśli nie jesteś w 12+1 to pracodawca nie ma obowiązku ci jej przedłużać (teoretycznie możesz wtedy ciągnąć L4 i masz je płatne ale po porodzie nie masz macierzyńskiego tylko kosiniakowe). Jeśli jesteś w ciąży starszej to ona sama przedłuża się na mocy prawa ( nie potrzebujesz aneksu), ale powinnas przynieść zaświadczenie od gina, w któryn tygodniu jesteś i kiedy planowany poród ze względów na późniejszy macierzyński i ekwiwalent za urlop.
Co do pracy w ciężkich warunkach - nie ma na to zwolnienia. Jesli już, to czekała bym na przedłużenie umowy i albo wtedy przyniosła bym zwolnienie ( albo poprosiła o dostosowanie miejsca pracy do twego stanu lub zwolnienie ze świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia). Zresztą po przedłużeniu umowy to chyba najlepiej już być na L4 i tyle.
Jeszcze gorzej jest z umową na zastępstwo. No i zleceniowka to już inna para kaloszy.
Tak tak tego wszystkiego jestem świadoma, póki co zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Najpierw musi być ładna beta i ładny przyrost ❤️ później będę myśleć jak to rozwiązać dalej. Wlasnie u mnie jesli ciąża będzie potwierdzona to na pewno młodsza niż wskazuje miesiączka bo owulacja była na oko 7dni później
 
Pytanko - czy jeśli machnę trening (nie jakoś długi czy intensywny) a 4h dopiero będę miała badanie prolaktyny to będzie ok czy lepiej darować sobie trening?
 
A laparoskopię po hsg dlaczego?
Znaczy muszę tu rozwinąć historię, bo miałam HSG w którym się okazało że mam całkowicie zatkany jajowód. W oczekiwaniu na zabieg laparoskopii w którym mieli mi go przetkać w.sierpniu trafiłam do szpitala z ciązą pozamaciczną w tym właśnie zatkanym jajowodzie. Usunęli ciążę z jajowódu, jajowód sam w sobie udało się zachować. Po CP lekarka stwierdziła że musze jeszcze raz zrobić laparoskopię zwiadowcza żeby sprawdzić jak się zrósł ten operowany jajowód i czy znowu nie jest zatkany żeby nie było powtórki CP i przy okazji sprawdzić jamę macicy czy nie ma ognisk endometriozy. I w taki sposób byłam kierowana na laparoskopie.
Wiem że u niektórych da radę samym kontrastem przetkać zatkany jajowód ale u mnie nie było opcji, zbyt bolesne.
 
Jeden cykl in vitro to takie dosyć optymistyczne założenie. Chyba że ktoś z góry zakłada, że jak się raz nie uda to więcej już na pewno nie podejdzie.

No i refundacja nie jest 50 procent tylko w zależności od zastosowanego leku może być dużo więcej. Często stosowany przy ivf Menopur 1200:
Na jedną stymulację ivf potrzebne mi były dwa opakowania, czasem potrzeba trzy. W tym przypadku wykorzystanie tej refundacji wcześniej byłoby bardzo bolesne dla portfela.
Ja używam juz czwartą ampułkę menopuru, gdybym miała za to płacić 4x1400zl to bym sobie w łeb strzeliła 😳 a szczerze to nie sądzę żeby na czterech się skończyło, przy obecnej dawce jedna ampułka starcza mi na 3 dni, z obecnej został mi jeden strzał na jutro.

Uff, bo inaczej to mowy nie ma.
To pytanie za 100 punktów: kto poleci dobrego gina na NFZ, który skieruje na drożność 🙏🙏🙏
Warszawa i okolice do 2h autem
Na NFZ to nie ale @Zazuu ma jakąś super babeczkę która chyba daje skierowania na NFZ?
Pytanko - czy jeśli machnę trening (nie jakoś długi czy intensywny) a 4h dopiero będę miała badanie prolaktyny to będzie ok czy lepiej darować sobie trening?
Daruj sobie.
 
Ja używam juz czwartą ampułkę menopuru, gdybym miała za to płacić 4x1400zl to bym sobie w łeb strzeliła 😳 a szczerze to nie sądzę żeby na czterech się skończyło, przy obecnej dawce jedna ampułka starcza mi na 3 dni, z obecnej został mi jeden strzał na jutro.


Na NFZ to nie ale @Zazuu ma jakąś super babeczkę która chyba daje skierowania na NFZ?

Daruj sobie.

No w dluzszej perpektywie to niestety kosztowne :( ale czego sie nie zrobi dla dwoch kresek
 
reklama
No w dluzszej perpektywie to niestety kosztowne :( ale czego sie nie zrobi dla dwoch kresek
Policzy, wyważy skuteczność, podejście do dalszych planów dotyczących in vitro o zdecyduje, czy korzystać z refundacji przy gonadotropinach czy zostawić sobie ja na później i czy te stymulację w ogóle robić. Takie rozkminki finansowe i „szansowe”
 
Do góry