reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

reklama
Ja tak miałam i została mi umowa normalnie przedłużona (a byłam na początku)
Takze nie mozna powiedzieć, ze nie.
Musi powiedzieć ktoś komu nie zostało przedłużone 😀

nie musisz być po 12 tc. Nie ma czegoś takiego, że w ciąży jesteś od 12 tygodnia. Ciąża liczy się od 1tc. jeśli nie przedłuzy Ci umowy, podajesz pracodawcy pismo od ginekologa i ma on obowiązek przyjąć cie do pracy z powrotem.

Tylko, ze ja tak jak pisałam pracuje w farbach i rozpuszczalnikach i to nie na zasadzie, ze one są obecne na hali tylko z nich korzystam całe 8h, dodatkowo jestem również na pakowaniu jak chociażby wczoraj, 30kartonow do zrobienia każdy po 17kg ( nieee u nas bhp się nie liczy jakby ktoś pytał xd ) i po prostu widzę, ze jak ktoś tu zachodzi w ciąże idzie momentalnie na l4, bo lekarz jak słyszy farby i chemikalia mówię stanowcze nie :(
To może ja sprostuje kilka rzeczy -
W ciąży jesteś chroniona od 1 dnia. Pracodawca nie może wypowiedzieć ci umowy (wyjatek to dyscyplinarka lub likwidacja miejsca pracy). No chyba, że chcesz podpisać rozwiązanie za porozumieniem to wtedy ok bo obie strony wyrażają takie chęci.Natomiast jeśli jesteś zatrudniona na czas określony i umowa kończy się z jakimś tam dniem to jeśli nie jesteś w 12+1 to pracodawca nie ma obowiązku ci jej przedłużać (teoretycznie możesz wtedy ciągnąć L4 i masz je płatne ale po porodzie nie masz macierzyńskiego tylko kosiniakowe). Jeśli jesteś w ciąży starszej to ona sama przedłuża się na mocy prawa ( nie potrzebujesz aneksu), ale powinnas przynieść zaświadczenie od gina, w któryn tygodniu jesteś i kiedy planowany poród ze względów na późniejszy macierzyński i ekwiwalent za urlop.
Co do pracy w ciężkich warunkach - nie ma na to zwolnienia. Jesli już, to czekała bym na przedłużenie umowy i albo wtedy przyniosła bym zwolnienie ( albo poprosiła o dostosowanie miejsca pracy do twego stanu lub zwolnienie ze świadczenia pracy z zachowaniem wynagrodzenia). Zresztą po przedłużeniu umowy to chyba najlepiej już być na L4 i tyle.
Jeszcze gorzej jest z umową na zastępstwo. No i zleceniowka to już inna para kaloszy.
 
Czy po ovulacji rozciągliwy śluzo-glut to nic dziwnego, czy jestem ewenementem?
Ja też ostatnio miałam jeszcze przez 2 dni po owulacji i 2 dni przed i też byłam zdziwiona😆 bo wcześniej nie miałam śluzu po. A czy pęcherzyk pękł faktycznie dopiero będę wiedziała jak zbadam próg w poniedziałek.
A to był naprawdę duży glut🤣
 
Ale chorobowe nie jest przecież zależne od warunków pracy, jest w prawie ta opcja przeniesienia na inne stanowisko czy zwolnienia ze świadczenia pracy (?)
Tak, można przenieść na "lżejsze" stanowisko. Ale tu było pytanie konkretnie o L4. A ja w ogóle źle przeczytałam post więc nie sugeruj się tym co pisałam 😏
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry