reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

Tych kwot lepiej nie sumować tylko zamknąć oczy i płacić 🫣 po drugim poronieniu też majątek wydaliśmy na diagnostykę, guzik wyszło :/ ale przynajmniej się wie na czym się stoi (mniej więcej, no bo przyczyny dalej nie znamy).

Zawsze myślałam że z TSH chodzi o to że przy wysokim jest ryzyko poronienia. Ja w ciążę zaszłam przypadkiem przy TSH 4,4 ale właśnie był biochem.

A myślałaś żeby zrobić teleporadę z jakimś polskim Endo?

Wszystko się rozkręca, po prostu wcześnie wylapalas :) super, i prog ładny. Gratulacje!
jeśli stracę nadzieję to może pojde w te teleporade ale to by była chyba ostateczność bo tutaj mam dobry kontakt z lekarzem, mam całą historię w systemie i wszystko jest darmowe (łącznie z lekami, tylko idę do apteki i odbieram)
 
reklama
Widzę, że nikt nie odpisuje to napiszę co wiem. A za wiele niestety nie wiem.
Stymulacja clo jest nieskuteczna w przypadku niewydolności podwzgórzowo-przysadkowej.
Nigdzie się nie natknęłam, żeby letrozol był nieskuteczny w takiej sytuacji, a czytałam o nim sporo, bo sama biorę. O gonadotropinach się nie wypowiadam, bo nic nie wiem.
A jak można tę niewydolność jednoznacznie stwierdzić, wiesz może?
 
Gonadotropiny to jakby nie było hormony wydzielane przez przysadkę więc jak się je sztucznie wstrzymuje to się blokuje działanie tych naturalnych. Także chyba wręcz powinno to pomóc. Tylko to jest droga impreza w razie czego.
A wiesz może w jaki sposób można sprawdzić, czy faktycznie jest problem z przysadką?
 
A jak można tę niewydolność jednoznacznie stwierdzić, wiesz może?
Na pewno badania hormonalne. Tam są jakieś zestawy tych badań, bo rzadko jest tak, że jest niewydolność wszystkich hormonów przysadki. M.in. są tam TSH, LH, FSH, testosteron. Innych nie pamiętam.
Poza tym badania obrazowe TK głowy, rezonans.
Ale niech ktoś może jeszcze się wypowie, bo moja wiedza na ten temat jest naprawdę okrojona i może zawierać błędy.
 
reklama
Na pewno badania hormonalne. Tam są jakieś zestawy tych badań, bo rzadko jest tak, że jest niewydolność wszystkich hormonów przysadki. M.in. są tam TSH, LH, FSH, testosteron. Innych nie pamiętam.
Poza tym badania obrazowe TK głowy, rezonans.
Ale niech ktoś może jeszcze się wypowie, bo moja wiedza na ten temat jest naprawdę okrojona i może zawierać błędy.

Chyba jedynie dobry endokrynolog albo najlepiej osoba która zajmuje się rozrodczością i endokrynologią rozwieje wątpliwości
 
Do góry