reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Drugi miesiąc roku mamy, drugie kreski wysikamy! 🤰🍾🥂

Ja też trochę offtop- macie pomysły na jakieś w miarę zdrowe, ale sycące kolacje? Ja do tej pory jadłam zwykle kasze z owocami, ale wiem, że to średnia opcja na noc- raz, że cukry, dwa, że fermentacja … No i teraz chcę sobie wrzucić owoce w dzień, a na noc jednak coś innego, zwłaszcza, że u mnie obiad to po 18, a kolacja 22-23.
Lubię właściwie wszystko, nie jem jedynie mięsa :).
 
reklama
Czy 5 tarczycową i AMH można zrobić w każdym dniu cyklu ?
Jako, że ja przedziergałam pół internetu, to AMH robione na początku cyklu w 2dc. daje często lepszy wynik niż te na koniec miesiąca, dlaczego tak jest nie wiadomo, ale sporo dziewczyn na forach miało takie spostrzeżenia.

@Brownie1992 czasem jest tak, że ktoś kłamie bo boi się oskarżeń, boi się konfrontacji z drugą stroną, bo tak jest łatwiej, ale często nasza nadmierna reakcja na coś (podyktowana tym co w nas, albo doświadczeniem, albo lękiem) jest tak mocna, że druga osoba nie ma chęci i sił się z tym zmierzyć i woli skłamać. Ale jeśli o mnie chodzi nie wierzę takim laskom, co wypisują popołudniami do żonatego wiadomości, facetom zresztą już też nie... Mam złe doświadczenia na sobie i na mężu takich relacji, chodź zdrady nie było z żadnej ze stron to na pewno może doprowadzić to do mega konfliktów i sporów, to przez takie pseudo koleżeńskie relacje prawie rozjebaliśmy małżeństwo, bo awantury szły o wszystko. Gdyby nie malutkie dzieci to by było pozamiatane, a tak byliśmy na terapii i poukładaliśmy to powolutku wszystko. Może pogadajcie co Tobie dałoby komfort, jeśli nie zmiana pracy. Ja mimo takich przejść też zmienić pracy nie chciałam. Pamiętaj, ze w nowej też może znaleźć się inna koleżanka-wiecznie w potrzebie, wywołująca potrzebę opieki, albo u ciebie znajdzie się przemiły, zawsze usłużny kolega i też nie będziesz chciała zmieniać pracy, a jakoś dogadać się i żyć trzeba :)

U mnie 3 dzień leci ze mnie tak porządnie, że zaczynam się martwić. Ja mam tylko 1 dzień takiego okresu, że coś, a potem po pitu pitu. @LadyCaro tak miałaś w grudniu, to cię zalało mocno? Która miała ostatnio jeszcze biochem? Ile to tak leci ciurkiem?
 
Nie zapatruje 🤣 I tu jest właśnie ból dupy 🙂
W jego zawodzie musiałby wrócić na 3 zmiany tu ma jedną i jest zadowolony. Zmieniłby na gorszą. Więc wychodzi, że to ja mam ustąpić
jak napisałaś, że się kłócicie o pierdół to myślałam, że chodzi o skarpetki na podłodze, a tu widzę, że zupełnie inny kaliber.

Powiem tak: zazwyczaj nie rozumiem zazdrości i jak moje koleżanki mówiły, że ich facet to czy tamto robi, a one im zabraniają czy coś, to musiałam zamykać twarz i iść do kilka udając, że dostałam sraczki, bo jedyne co mogłabym im powiedzieć to to, że moim zdaniem przesadzają. A tu uważam, że masz 100% racji. Jeżeli on zna Twoją historie, wie skąd się Twoje uczucia wzięły, to powinien od razu to urwać i powiedzieć "moja żona nie czuje się komfortowo z naszym kontaktem poza pracą, ja to szanuję, porozmawiamy w pracy, popołudniami jestem tylko dla żony" - szczególnie, że nie mówimy o wieloletniej przyjaciółce, którą znał przed Tobą. I koniec. Okłamywaniem Cię w ogóle tylko dołożył do pieca. Bardzo Ci współczuję sytuacji, w której się znalazłaś.
 
Hej dziewczyny, ja dziś się trochę pożalę 🙈 Byłam dziś na drugiej iui ale zaczynam mieć mieszane odczucia co do tej kliniki i myślę czy nie powinnam rozglądać się za inną. Sam zabieg przebiegł szybko i sprawie ale po nim, nawet nie dowiedziałam się ile mają te dwa pęcherzyki, nie mówiąc już o endometrium (zastanawiam się już czy dr kiedykolwiek mi je badał bo nigdy nie mierzył i nie mówił ile wynosi). Widziałam dwa duże pęcherzyki na ekranie i dr stwierdził że lada moment pękną (co akurat wiem bo od rana czułam ból a wczoraj rano miałam zastrzyk na pęknięcie). Nie zlecił wizyty żeby sprawdzić czy faktycznie pękły tylko powiedział że teraz to tylko czekamy.. Wszystko było tak na szybko że zanim się ogarnęłam że nie dowiedziałam się czego chciałam to było już po wizycie 🤦‍♀️ Do dupy trochę..
 
Nie zapatruje 🤣 I tu jest właśnie ból dupy 🙂
W jego zawodzie musiałby wrócić na 3 zmiany tu ma jedną i jest zadowolony. Zmieniłby na gorszą. Więc wychodzi, że to ja mam ustąpić
Ustąpić … Kwestia zaufania. Ja mojemu niby ufam, ale jestem w chooy zazdrosna (chociaż tego nie okazuje) i jak w ubiegłym roku rekrutował sobie dwie nowe asystentki to miałam duży ból dooopy, nie ukrywam. W zasadzie spokojna zaczęłam być dopiero jak powiedział, że są zupełnie nie w jego typie. Mój też zwykle powtarza, że może nam się podobać wiele osób, kwestia co z tym zrobimy. Tak, czy inaczej, wydaje mi się, że jeśli nawet w jakiś sposób odseparujesz go od tamtej laski to jeśli będzie chciał mieć z nią kontakt to będzie miał, wydaje mi się, że trzymanie „krótko na smyczy”, czy separowanie od osób, bodźców to nie jest sposób.
 
Ja też trochę offtop- macie pomysły na jakieś w miarę zdrowe, ale sycące kolacje? Ja do tej pory jadłam zwykle kasze z owocami, ale wiem, że to średnia opcja na noc- raz, że cukry, dwa, że fermentacja … No i teraz chcę sobie wrzucić owoce w dzień, a na noc jednak coś innego, zwłaszcza, że u mnie obiad to po 18, a kolacja 22-23.
Lubię właściwie wszystko, nie jem jedynie mięsa :).
mój ukochany koktajl to pół banana, 30g odżywki bialkowej waniliowej, kiwi, szpinak 24g (jakieś 2 garscie), trochę wody i 4 kostki lodu. Sysacy i zdrowa porcja białka, szpinaku i Wit C

Kolejny który szczególnie będę pić po owulacji gdy zaczniemy się starać to woda, truskawki, świeży ananas i pół awokado 👌

Edit właśnie doczytałam że raczej chcesz wyrzucić owoce a te jednak je mają ale to jedyne jakie ostatnio robię 😔
 
Ja też trochę offtop- macie pomysły na jakieś w miarę zdrowe, ale sycące kolacje? Ja do tej pory jadłam zwykle kasze z owocami, ale wiem, że to średnia opcja na noc- raz, że cukry, dwa, że fermentacja … No i teraz chcę sobie wrzucić owoce w dzień, a na noc jednak coś innego, zwłaszcza, że u mnie obiad to po 18, a kolacja 22-23.
Lubię właściwie wszystko, nie jem jedynie mięsa :).
serek wiejski, jajocha, jajka, warzywna sałatka, sałatka z tuńczykiem, mozzarella z pomidorem... Ja teraz jem w ciul warzyw, jakies białko i mało węgla, najczęściej kromka żytniego albo żytnie WASA
no i umnie czesto na kolacje pstrag wedzony, choc nie lubie ryb czasem zjem bo trzeba :D
 
Mój mąż nie do końca widzi problem.
Zaczęło się od tego, że jego partner z pracy odszedł. Przydzielili mu jakąś dziewczynę. Która jest sama, nie ma życia prywatnego. Więc zaczęła wypisywać popołudniami do mojego męża. A on niestety jej odpisywał. Nie były to żadne wiadomości z podtekstami. Ale sam fakt mnie irytował.Ja po swoich poprzednich doświadczeniach najpierw próbowałam rozmawiać, ale potem doszło do awantur bo ileż można. I właśnie tutaj kilka razy mnie okłamał bo ona (moim zdaniem) gra biedna ofiarę która ciągle potrzebuje z czymś pomocy.Teraz etap jest taki, że piszą bardzo mało, jakieś sporadyczne wiadomości. A ja oczekuje że mój mąż zmieni pracę bo brak kontaktu smsowego mnie nie zadowala. Nie chcę tej osoby w naszym życiu.
Boże przerabiałam takie coś. Dopiero jak tamta znalazła sobie faceta to był spokój
 
reklama
Nie zapatruje 🤣 I tu jest właśnie ból dupy 🙂
W jego zawodzie musiałby wrócić na 3 zmiany tu ma jedną i jest zadowolony. Zmieniłby na gorszą. Więc wychodzi, że to ja mam ustąpić
To tak czy siak forsowałbym jednak sprawę spotkania. Nie wiesz ile ona będzie tam pracować, nie wiesz czy stary w końcu zmieni robotę i czy ustąpi, ale możesz mieć wpływ na to czy ją poznasz. Przynajmniej zobaczysz jaka jest, a kto wie może uspokoisz się bo zobaczysz ze wcale nie jest tak jak myślisz. Albo wyjaśnicie sobie sprawę i oczyścicie atmosferę. Bo jak będziesz siedzieć i myśleć tylko to zwariujesz
 
Do góry