reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dopajanie niemowlaka

Dołączył(a)
19 Czerwiec 2017
Postów
3
Jak to jest z tym dopajaniem, czy można podawać dziecku, które jest karmione mm dodatkowo wodę, zanim osiągnie 4 miesiące?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja karmię tylko mm od początku i dopóki nie jadly pokarmów stałych nie dopajałam niczym. W upały pewnie dałabym wodę do picia.
 
Cześć,
przyznam szczerze, że temat jest dość trudny. Jest wiele sprzecznych zaleceń. Sama jestem biegła w zaleceniach dla dzieci karmionych piersią. Postaram się zweryfikować i dotrzeć do wiarygodnych informacji i wrócę z odpowiedzią jutro.
 
Po konsultacji z koleżankami położnymi uważam że dopajanie wodą dziecka karmionego mm nie ma sensu i nie jest wskazane.
Wyjątki stanowią:
- upały (wysokie temp powyżej 30 st; wtedy należy również dbać o to by nie przegrzewać dziecka, nie zakładać zbędnych ubranek itp)
- problemy z wypróżnianiem (jeśli to stały problem lepiej rozważyć zmianę mleka niż ciągłe dopajanie)

Należy obserwować zawartość pieluchy (mocz!) i kolor śluzówek (suchość języka i wewnętrznych stron policzków). Dopajanie zaleca się w wyjątkowych sytuacjach. W każdej innej należy się trzymać zaleceń jak w przypadku dzieci karmionych naturalnie, czyli dietę (w tym wodę i inne napoje) rozszerzamy ok/po 6 m-cu.
 
Moja teściowa cały czas mi truje żebym dała małej wody z cukrem. Córka ma skończone 3 mc i jest karmiona wyłącznie piersią. Jej córka ma dwutygodniowe dziecko, karmi mieszanie i dopaja. Jakiś pomysł co jej powiedzieć żeby dała mi spokój?

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Majka moja teściowa też mówi dlaczego on nie chce pić. Daj mu coś do picia. Sama pierś nie wystarxzy. Ale u mnie młody pomaga bo on żadnej butelki nie toleruje. A jeśli już się uda coś mu dam to albo moje ściągnięte mleko albo wodę.

Powiedz że masz wystarczająco słodkie mleczko i nie potrzeba Niunce więcej słodyczy a jak nie wierzy tp.mlzesz dac jej spróbować [emoji23] na pewno ja wmuruje [emoji23]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Majka moja teściowa też mówi dlaczego on nie chce pić. Daj mu coś do picia. Sama pierś nie wystarxzy. Ale u mnie młody pomaga bo on żadnej butelki nie toleruje. A jeśli już się uda coś mu dam to albo moje ściągnięte mleko albo wodę.

Powiedz że masz wystarczająco słodkie mleczko i nie potrzeba Niunce więcej słodyczy a jak nie wierzy tp.mlzesz dac jej spróbować [emoji23] na pewno ja wmuruje [emoji23]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
Hahaha dobre. Właśnie ona mi tak powiedziała że nie wierzy że takie dziecko nie musi nic pić. Z drugiej strony ma dziewięcioro dzieci i żadnemu nic się nie stało ale czy to faktycznie potrzebne?

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziecko ma wystarczającą ilość płynów w mleko. Absolutnie odradzam wodę z cukrem!!! Nie wolno podawać tak małym dzieciom wody z cukrem! Wody również. Dlaczego? Może to zaburzyć laktację.

Dziecko dopajane, zwłaszcza wodą z cukrem nie zgłasza się do piersi tak często jak wynika z jego naturalnej potrzeby, co za tym idzie organizm mamy nie dostaje sygnału do produkcji mleka. Zatem produkcja się zmniejsza... To najkrótsza droga do zaprzestania kp.

Dodam również, że woda czy woda z cukrem to jest już rozszerzaniem diety a to powinno mieć miejsce w okolicach 6 m-ca. Jelita dziecka muszą dojrzeć, uszczelnić się. To ma wpływ na zdrowie dziecka w przyszłości.

Moja drobna sugestia dla wszystkich członków rodziny, którzy radzą inaczej: powiedzcie, że teraz są inne standardy, inne zalecenia dla dzieci lub lekarz Wam odradził takich praktyk.
 
Do góry