reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Renee,Mychowa Milenka moze tez nie chciec cyca,bo przyzwyczaila sie do butli,gdyz z niej szybciej leci... U dzieci czesto sie zdarza,ze gdy poda sie flaszke,one szybko odzwyczajaja sie od piersi... :baffled:
 
reklama
No mojej to chyba szybciej i wiecej leci z cyca niz z butli, bo ja jeszcze smoczków nie zmieniłam na większe, a z pełnego cyca jak je, to aż czasami jej po buźce cieknie, bo nie nadąża łykać:-D :laugh2: . Ale Mycha przeciez nie dawała małej często butli, tylko chyba na noc. No i poza tym to butli tez nie chce, więc to chyba nie w tym problem:confused: :eek: :baffled:
 
Dziewczyny sama nie wiem o co tu chodzi:dry::no:
Renee od jakiegoś czasu daję Milence więcej jak jedną butelkę dziennie bo cycek jej nie wystarczał. Tak jak pisze Agutka kiedy dziecku częściej podaje się butelkę woli ją bo szybciej mleko leci. Zmieniłam Bebilon na Nan bo jest tańszy i smaczny. Sama nie wiem czy to mała ma takie humory, czy aż tak jej to mleko nie smakuje:-( Przed chwilą odciągłam sobie 50 ml na szybko i trzymając małą na rękach chciałam jej dać i znowu ryk. Zmęczona już tym wszystkim położyłam ja w foteliku ta banan na buzi od ucha do ucha więc korzystając podałam jej jeszcze raz to moje mleko i wypiła, ale było jej mało więc szybko przygotowałam jeszcze 60 ml NAN i też na siedząco w foteliku wychlastała je całe:baffled: ciesząc się jak nie wiem co :baffled: i bądź tu mądra !!! :dry::dry: O co temu mojemu dziecku chodzi:dry::dry::dry::dry::dry::dry:
Aha a w nocy pije bez zarzutów zarówno pierś jak i sztuczne.:dry:
Z tego zdenerwowania zadzwoniłam do przychodni do pediatry żeby zapytać ją czy to normalne i czego ewentualnie może takie zachowanie być oznaką. Lekarka powiedziała że gdy dziecko nie ma apetytu i pręży się nie chcąc jeść to może być zapalenie ucha :szok::szok::szok: Jezu już miałam dosyć. ALe poczytałam na ten temat że gdy niemowlę ma zapalenie ucha to nie śpi w nocy, nie ma apetytu, jest płaczliwe,ma wymioty i biegunę, a z ucha wypływa jakaś wydzielina..... itd Powiedziałam jej że Milenka śpi ( nie chcę tu zapeszać) super w nocy. Od trzech dni (podając jej mleko z kleikiem na noc) zasypia o 21.00 potem budzi się po 2.00 a potem po 6.00 i ok 9.00 :tak::tak: Nic z uszka jej nie wycieka, kupkę robi normalnie, więc powiedziała mi, że to mała może mieć takie humorki, bo gdyby była chora to jednak w nocy by nie spała, a może mieć znaczenie zmiana mleka bo Bebilon jest ponoć smaczniejszy.:dry: Spróbuję na wieczór przed spaniem podać jej w ten sam sposób czyli w foteliku butelkę z kleikiem i zobaczymy. Jeżeli nie poskutkuje kupię znowu Bebilon i zobaczymy, a gdy to nie pomoże pójdę do lekarza:nerd::dry:
 
No to moja mała ostatnimi czasy zasypia ok. 20:00 i budzi mi sie ok. 3:00, potem ok. 7:00. Jak wstaje o 7:00, to jest nawet konkretnie rozbudzona, w przeciwieństwie do mnie:-D , więc nie wstaje z wyrka tylko leżę dalej próbując usnąć (po nakramieniu małej oczywiście:-D ), ona jak nie chce spać to sobie gada ale w końcu, chyba widząc, że ja przysypiam zasypia znowu:tak: . W ten sposób dzisiaj wstałyśmy na dobre dopiero po 10:00.:tak: :-D Oby tak dalej:tak:
 
Mysiu,jak Wojtuś nie chciał butelki to jadł tylko z cyca.
Renee moj synok tez tak spał do ub.tygodnia od kilku dni masakra....budzenie co 3 godziny jak za dawnych czasów....
 
Przed chwilą odciągłam sobie 50 ml na szybko i trzymając małą na rękach chciałam jej dać i znowu ryk. Zmęczona już tym wszystkim położyłam ja w foteliku ta banan na buzi od ucha do ucha więc korzystając podałam jej jeszcze raz to moje mleko i wypiła, ale było jej mało więc szybko przygotowałam jeszcze 60 ml NAN i też na siedząco w foteliku wychlastała je całe:baffled: ciesząc się jak nie wiem co :baffled: i bądź tu mądra !!! :dry::dry: O co temu mojemu dziecku chodzi:dry::dry::dry::dry::dry::dry:


Myszko mnie to wyglada na wyraźne preferowanie picie z butelki. Niestety to sie zdarza przy karmieniu mieszanym i jesli nadal bedziesz podawala jej butle to raczej na pierś sie nie skusi. Może podawaj jej butle w nocy kiedy jest zaspana i nie bardzo kontaktuje. W ciągu dni zaś przystawiaj często do cycusia.
 
Mycha.. a może Milenka ząbkuje.. ja bym nie dawała jej butli - przegłodzić a zobaczysz jak z cycucha będzie jadła :D ( ale to metoda brutalna).. może za często ją karmisz - Franek teraz też przestał często jeść i jada co 3-4 godziny - ale za to więcej..
 
reklama
Marrtruda właśnie tak zamierzam zrobić. Tzn pilnować rygorystycznie godzin jedzenia, mam tylko nadzieje ze wtedy bedzie zdjadala wiecej
A z tym przeglodzeniem to ja bym sie bala ze mala mogla by sie odwodnic.
 
Do góry