reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych Maluszków....

Hej! Ja używam Fridy i też jestem zadwolona - zwykle daje malucho najpierw po jednym pstryknięciu wody morskiej, zmiwniam pieluchę a potem wyciągam smarki - tak lepiej wychodzą. A co do wyprysków to najpierw smarowałam buzie diprobazą a teraz maściąz vit. A i ta ostatnia jest lepsza i dużo tańsza. Jutr wielki dzień - ierwszy raz idziemy do lekarza i na szczepienie! mam trochę stracha! Trzymajcie kciuki! Ciekawa jestem ile ważą moje maluszki...
 
reklama
Agutko dzięki za radę, tylko moje Dzieciątko to dziewczynka... Anielka :-) a Ty mi tu z jakimś "Mju,a wez go postaw w pionie " wyjężdzasz...;-)
 
Mam pytanie do mam dziewczynek, czy stosujecie podwójne pieluchowanie???:confused: Moja ma niby zalecone, chociaż z bioderkami wszystko o.k., ale jakos nie chce mi sie bawic przy przewijaniu jeszcze z tetrówką.
 
Mju,mi chodzilo "go" w sensie "dzidziusia",a nie o plec. ;-) Wybacz...:zawstydzona/y:

Renee,ja pieluszkuje Zuzanke od samego urodzenia. Tez z bioderkami wszystko ok,ale wole nie ryzykowac. ;-) A jesli Ty lecisz na jednorazowkach,to poprostu gdy ja zapniesz,to wepchnij miedzy nozki tetrowke - na wierzch jednorazowki,zeby tej nie brudzic. :-p Byleby bylo szerzej w bioderkach. Rozumiesz? Bo tak jakos pomieszanie to napisalam. :baffled: ;-)
 
A my z Milenka mamy dzisiaj wizytę na 15.00. Popytam o wszystko co się da.

Renee ja stosuję podwójne pieluszkowanie, bo lekarka kazała. Też mnie to mierzi w jak mus to mus.

A po 17.00 mamy odwiedziny koleżanek z pracy-będzie miło!
 
Moja mała dostawała szałuod podwójnej pieluchy. Używam więc wciąż jedynek pampersa, który jest dość gruby w porównaniu z dwójkami i go jeszcze tak podwijam żeby było szerzej. Poza tym moja koleżanka chodzi z dzidzią do fizjoterapeuty, który krytykuje to podwójne pieluchowanie i zaleca inne metody - głównie ruch i ćwiczenia oraz częste układanie na bokach więc już głupia jestem....
 
A my dzisiaj po wizycie u pediatry. Milenka waży 3620g przybrała kg od opuszczenia szpitala - ślicznie. Ogólnie wszystko jest OK! pytałam o ten nosek. Pediatra powiedziala ze to sapka niemowlęca i nic nie kopać przy tym nosku tylko zakrapiać solą fizjolgog.-Fajnie się babie gada jak to kompletnie nic nie daje i w nocy sie strasznie męczymy. poprosiłam więc o skierowanie do laryngologa I jutro idziemy na 12.00. Niech ją zobaczy bo oszlejemy.
Oprócz tego za dwa tyg. szczepienie i tyle.\

Margolis ty czyścisz noski dzieciom pieluszką tak? lekarz nic na to nie mówił? bo ja już nie wiem czy spróbowac wyczyścić nos pieluchą czy nie. Jak to dokładnie robisz??

 
Mycha mój Igor ma takie same objawy jak Twoja Milenka ale jest już lepiej , zakraplam solą fizj.trzy razy dziennie i jest dużo lepiej.W nocy bywało najgorzej , bo aż się dusił ale teraz jest poprawa, też ma jeszcze sapkę.
 
Pomocy, mój mały zmienił w sobotę mleko na bezmleczne, jest lepiej pod tym względem, że nie ma kolek, ale teraz dla odmiany ma rozwolnienie - to już czwarty dzień. Kupa jak woda, chociaż kolor ok.
Pediatra powiedziała, że to może potrwać kilka dni.
Ile można czekać bez szkody dla jego zdrowia?!
 
reklama
Słyszałyście o tym, że dziecko może być "przesunięte"? Tzn. tak jak dorosłemu może cos tam się poprzestawiać, że trzeba wprawić tak samo u dziecka.No i moje dziecko było właśnie przesunięte i dlatego mi tak potwornie płakała dzień i noc!!!!Nie jest jeszcze do końca nastawiona, jedziemy jeszcze w piątek na poprawkę bo za jednym razem za bardzo by ją bolało. Co się wycierpiała, to jej:-( , a bolało ją to bardzo, wczoraj to aż jej czopka przeciwbólowego założyłam. Po wczorajszym nastawianiu nocka była duuuuuuużo lepsza, budziła się tylko 3 razy na karmienie.
 
Do góry