reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

Witam wszystkich.
Mam takie pytanie,,,
Moj maluszek nie moze zrobic sam kupki,od jakis 2 tygodni codziennie pomagam mu ja zrobic. Jesli nie zrobi jej raz dziennie (za moja pomoca) to caly czas sie prezy i placze. Pomagam mu w ten sposob ze masuje okreznymi ruchami miejsce dookola odbytu.Brzuszek ma miekki,wiec wydaje mi sie ze go nie boli,baczki tez raczej normalnie puszcza. Nie wiem czy to mu w jakis sposob szkodzi??? Nic mu do dupci nie wsadzam zednego termometru ani mydelka. Jesli juz zrobi ta kupke to jest koloru zgnitej zieleni i smierdazaca. Lekarka mi powiedziala zeby sie tym nie przejmowac ze jest ok. Dodam jeszcze ze maly jest na Bebilon Comfort- z racji alergi na bialko i nietolerancje laktozy,oraz strasznych kolek. Codziennie pije rumianek ok 60 ml, herbatke koperkowa tez cos kolo tego. Bierze lakcid,espumisan,i kropelki na kolki delicol. Debridad tez juz bral ale zadnej zmiany nie bylo:-(. Zauwazylam u niego kolo kolan taka jakby wysuszona skore, obie nozki ma takie czy to cos powaznego? nie jest to czerwone,jak posmaruje kremem to tak jakby troche delikatniejsze w dotyku. Prosze o rady. Pozdrawiam
 
reklama
Witam wszystkich.
Mam takie pytanie,,,
Moj maluszek nie moze zrobic sam kupki,od jakis 2 tygodni codziennie pomagam mu ja zrobic. Jesli nie zrobi jej raz dziennie (za moja pomoca) to caly czas sie prezy i placze. Pomagam mu w ten sposob ze masuje okreznymi ruchami miejsce dookola odbytu.Brzuszek ma miekki,wiec wydaje mi sie ze go nie boli,baczki tez raczej normalnie puszcza. Nie wiem czy to mu w jakis sposob szkodzi??? Nic mu do dupci nie wsadzam zednego termometru ani mydelka. Jesli juz zrobi ta kupke to jest koloru zgnitej zieleni i smierdazaca. Lekarka mi powiedziala zeby sie tym nie przejmowac ze jest ok. Dodam jeszcze ze maly jest na Bebilon Comfort- z racji alergi na bialko i nietolerancje laktozy,oraz strasznych kolek. Codziennie pije rumianek ok 60 ml, herbatke koperkowa tez cos kolo tego. Bierze lakcid,espumisan,i kropelki na kolki delicol. Debridad tez juz bral ale zadnej zmiany nie bylo:-(. Zauwazylam u niego kolo kolan taka jakby wysuszona skore, obie nozki ma takie czy to cos powaznego? nie jest to czerwone,jak posmaruje kremem to tak jakby troche delikatniejsze w dotyku. Prosze o rady. Pozdrawiam

jak moj maly mial problem z kupka to czasami smarowalam odbycik oliwka ale nie za czesto bo balam sie ze sie przyzwyczai. wiec teraz przed kazdym karmieniem podaje mu do picia wode (bez zadnych herbatek) i to powoduje ze latwiej mu sie kupki robi. Woda na czczo ma dzialanie przeczyszczajace wiec kilka kropel przed jedzonkiem a po jedzonku zawsze herbatka i kupki sie w miare uregulowaly. Nieraz mamy jeszcze jakies problemy ale juz rzadziej.
a wysuszona skorka moze sie zdarzyc...mojemu malemu tez sie czasami przesusza skora moze nie kolo kolan...ale my smarujemy to oilatum bezposrednio i jest lepiej
 
Agnieszka odstaw koperek, bo często powoduje zaparcia a zamiast tego podawaj Herbatkę ułatwiającą trawienie Hipp tam jest koperek i inne zioła i myślę, że lepsza niż sam koperek
 
Claudia a ile tego rumianku, ja daje ale łżeczką to mała się krzywi, część wypluje i taka to z nią zabawa. a jak robisz rumianek to jaki on ma kolor - prawie bezbarwny czy może taki mocnijszy?

ja zaparzam delikatnie ten rumianek, prawie koloru nie ma :-)
dałam tam pół łyżeczki cukru
zaparzyłam go delikatnie dla siebie w szklance - dodałam ten cukier , odlałam dla małego te 50ml - on to wypił a jak sobie zostawiłam woreczek w środku w szklance i dopiłam resztę i pomogło -powodzenia
mojemu dawałam z butli i nawet mniej niż 50ml wypił, potem całą noc bączki i kupkę też ładną zrobił
 
Agnieszka2350 o widzę że też z Jaworzna moja Mała też nie robi kupki codziennie tylko że moja nie płacze, odstaw koperek bo jak podawałam to było jeszcze gorzej, ja staram się dawać jej rumiankową, ale nie chce pić.
A co do mleka to my też dawaliśmy bebilon comfort i nei widziałam poprawy i jesteśmy na zwykłym bebilonie i wręcz bym powiedziała że jest lepiej. Co do suchej skóry to Domi ma na buzi taką i też nei wiem co robić więc niestety nie pomogę.
 
Malutka
My jestesmy na Bebilon comfort dlatego że wczesniejsze mleka ktore mu dawałam ( nan,nan ha,bebilon ha) po nich byl koszmar dziecko dniami i nocami miało kolki,twardy brzuszek,wysypka na ciele. Kupilam mu comfort je już 3 tydzien i od tygodnia nie ma kolek,brzuszek miekki.Tylko z ta kupka problem, bo jak juz zrobi to normalna kupka zadne zatwardzenie. Sprobuje mu dac samej wody, moze cos sie polepszy. Moj na buzi mial taka sucha skore i chrostki- kupilam oilatum -emulsje do kapieli lecznicza i pomoglo zeszlo z buzki wszystko. Teraz go znow w tym kapie i ta skora moze sie poprawi.
 
claudia - dlaczego słodzisz małemu rumianek? uczysz go słodkiego jeść od małego:( proponuję nie słodzić bo narazie nie ma zębów ale jak mu wyrosną a go nauczysz słodkiego pić to on innego nie wypije i będą mu się zęby psuły!
 
claudia - dlaczego słodzisz małemu rumianek? uczysz go słodkiego jeść od małego:( proponuję nie słodzić bo narazie nie ma zębów ale jak mu wyrosną a go nauczysz słodkiego pić to on innego nie wypije i będą mu się zęby psuły!

nie słodziłam jemu tylko sobie, a jemu dałam zaledwie 30 ml aby mieć w czym lekarstwa rozpuścić

i tak chyba kupie normalne zioła do zaparzania a nie będę mu dawać tej herbatki z Hippa bo ona za słodka, tylko nie wiem co taki maluszek moze pić
 
reklama
Claudia- ja mojemu kupuje"napój" bobovity tam jest rumianek, koperej i jabluszko. mozesz powolutku dawac wode z sokiem jablkowym np. hippa czy bobofruta. jabluszko fajne dziala na zaparcia. ja mojemu podaje ale pol na pol z sokiem, bo mu za slodki sam sok.
 
Do góry