reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
Asteria - mam nadzieję, że to nic groźnego. A sam magnez bierzesz czy z potasem? Bo coś mi się kojarzy, że z braku potasu też mogą być skurcze.

A ja chora na maxa, w nocy prawie nie spałam. Cała jestem połamana, boli mnie gardło, a z nosa mi cieknie - w życiu czegoś takiego nie miałam, muszę cały czas mieć chusteczkę w pogotowiu bo inaczej to mi na bluzkę kapnie:baffled: No i oczywiście nie mam się czym leczyć, bo przecież w ciązy nic nie można. Błagam dziewczyny - napiszcie jeśli macie jakieś sposoby na katar i inne dolegliwości, bo umrę do jutra. Do lekarza nie mam siły jechać, nie uśmiecha mi się siedzieć i czekać na izbie przyjęć, a poza tym i tak przecież leków żadnych nie można. Brałam tylko kilka razy apap. Płuczę gardło szałwią, robie inhalacje z soli fizjologicznej nebulizatorem, ale to wszystko g*wno daje :-(
 
Nice-girl a wiesz ze katar nieleczony trwa 7 dni a leczony tydzien? ;) Nie da rady chyba ze jest na tle alergicznym ale jako jedyny objaw przeziebienia jest Twoim nowym kompanem na kilka dni. Przezyjesz ;)Raz ze nie wiele mozna brac w ciazy a dwa ze nawet jak mozna to ma skutecznosc porownywalna do placebo ;) Zdrówka Mała ;)
 
Nice-gril wyprzedziłaś mnie:-) o to samo chciałam zapytać dziewczyny. Podobnie jak ty leje się ze mnie, gardło boli, i kicham i kicham...
Ja zrobiłam sobie masło z lekka domieszką czosnku i zajadam z chlebem i duuuzo herbaty z cytryna ( pół cytryny na kubek) A mama przed chwilą poleciła mi, żeby przekroić cebulę na cztery części i po domu pozastawiać (zabija ponoć zarazki).

Ja już raz przeszłam chorobę w ciąży, w aptece mi polecono tabletki do ssania na gardło, które nie szkodzą dziecku i paracetamol w razie gorączki ( jedną na dobę) i nie powiem wyzdrowiałam wtedy.
Zdrowiej ! :*

 
Dla mnie przy początkach przeziębienia bezapelacyjnie dużo cebuli, którą właściwie dodaję do wszystkiego i robię sobie ze 3 razy dziennie bombę rozgrzewająco witaminową (herbatka malinowo jeżynowa, duża łycha miodu, sok malinowy i sok z połówki cytryny). Przetestowałąm kilkukrotnie i naprawdę działa. Głowa do góry czasem babcine sposoby naprawdę są skuteczne.
 
Mój lekarz powiedział, że mogę stosować Tantum Verde i psikać do gardzioła jak boli.
A na katar Euphorbium compositum.
A poza tym cytryna, miód, sok malinowy i męskie ramiona do wygrzewania... :tak: ;-)
 
reklama
No i obowiązkowo jeśli w Twoim przypadku to możliwe staraj się przebywać jak najmniej w skupiskach ludzi w zaczynającym się sezonie grypowym bo to masakra i zawsze niebezpieczne dla dzidzi.
 
Do góry