reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
Dziewczyny - jak czujecie ruchy maluszków? Czy to są już takie regularne mocne ruchy, czy takie sporadyczne od czasu do czasu? Ja już czułam jakiś tydzień temu takie dość zdecydowane ruchy, a teraz jakoś nie bardzo i nie wiem czy się martwić, czy nie... Wcześniej oczywiście też czułam je tylko rano i wieczorem jak w łóżku leżałam, a dziś rano i wczoraj wieczorem jakoś dziwnie - niby coś tam czułam, ale sama nie byłam pewna czy to dzidzia czy jelita.

Nice-girl- mam podobnie. W niedziele czulam pierwszy raz wyrazne kopniaczki i w poniedzialek tez :-) A wczoraj mniej. Dzis cos tam czuje, ale nie tak wyraznie jak wtedy. Mysle, ze nie ma sie czym martwic, na poczatku tak jest pewnie, ze czasem czuc wiecej czasem mniej. Ale super uczucie czuc Maluszka :-)
 
A ja dalej nie wiem czy to moje jelita czy dzidzia:-( chociaż takie niewyraźne bąbelki to myślę, że to fasolka.

 
ja poczułam pierwsze ruchy w 18 tyg. i tez nie byłam pewna tego co czuje, dziwne uczucie bo tez nie wiedziałam czy to fasolka czy jelita ale teraz to już wyraźnie czuję :-) cały dzień mała daje się we znaki, niesamowite uczucie... JustYs21 a Ty w którym tyg. obecnie jesteś ?
 
No ja właśnie tak słabo jakoś czuję, ale widzę, że nie wszyscy jeszcze kopniaki dostają, więc nie ma co się martwić :-) Ja to już nie pamiętam kiedy zaczęły się mocne ruchy w I ciąży i stąd wątpliwości. Mój synek był bardzo ruchliwy więc ogólnie pamiętam, że duuużo go czułam, a pod koniec to mi brzuch na wszystkie strony chodził. W nocy to mnie tak okładał, że spać nie mogłam - także jeszcze przed narodzinami miałam nocki zarwane ;-) No i jakoś w ósmym miesiącu nie mogłam już sama auta prowadzić, bo tak mi w żebra kopał jak siedziałam normalnie, że nie wyrabiałam. Także mąż mnie woził, a ja siedziałam na fotelu pasażera rozłożonym do pozycji półleżącej, żeby książątka nie gnieść ;-) Dlatego też dziwne dla mnie, że tak słabo czuję córeczkę. Może spokojniejsza jest, albo dopiero się rozkręca.
 
Mi się wydaję, że trudno mi rozpoznać, bo pierwszy raz będę mamą i uczucie ruchów dziecka było mi obce.
nice-girl Twoje bobo na pewno już biega w swoim domku i może grzeczniejsza jest :)

 
reklama
Dziś rano już malutka nadrobiła wczorajsze lenistwo :-) Chyba rzeczywiście sobie wakacje zrobiła :-) Ufff... bo już się zaczynałam martwić.
 
Do góry