reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
Znalezione w necie:

Ponieważ zawór u wejścia do żołądka jest bardzo rozluźniony za sprawą hormonów ciążowych, od czasu do czasu trochę kwasu żołądkowego może dostać się do przełyku. Tak powstaje zgaga. Kiedy dziecko rośnie, uciska dodatkowo na żołądek, co jeszcze bardziej sprzyja wystąpieniu zgagi. Często ulgę przynosi już sama zmiana nawyków żywieniowych i zamiast trzech dużych posiłków dziennie, jedzenie pięciu mniejszych. Poza tym powinnaś teraz zrezygnować z ostrych, smażonych w głębokim oleju potraw i wybrać bardziej bogate w białko, ale chudsze produkty spożywcze. Jedzenie nie powinno być ani za gorące, ani za zimne i powinnaś wszystko dobrze przeżuwać. Szybką ulgę przyniesie także stary domowy sposób: żuj tak długo dwa orzechy laskowe, aż staną się pozbawioną smaku papką i dopiero wtedy je połknij. To zneutralizuje kwasy. Jeżeli zgaga dokucza ci głównie nocą, układaj głowę wyżej, aby kwas nie mógł tak szybko napływać do przełyku. Najnowsze badania pokazują, że kobiety, które najchętniej śpią na prawym boku najczęściej cierpią na zgagę. Dzieje się tak, ponieważ wejście do żołądka znajduje się po prawej stronie i dlatego jego zawartość w tej pozycji może dużo prędzej napłynąć do przełyku.

Sprawdziłam pomaga!!!
 
ej tam takie zabobony, moja miala tylko loczek na glowie;-)

Asteria
tak robilam i w moim przypadku nie pomoglo, zreszta w ogole diete mialam ze wzgledu na zatrucie, wylam z tego powodu, az polozna dala mi gaviscon i nie musialam juz myslec o zgadze

he, spac nie mozesz;-)
 
Znalezione w necie:

Ponieważ zawór u wejścia do żołądka jest bardzo rozluźniony za sprawą hormonów ciążowych, od czasu do czasu trochę kwasu żołądkowego może dostać się do przełyku. Tak powstaje zgaga. Kiedy dziecko rośnie, uciska dodatkowo na żołądek, co jeszcze bardziej sprzyja wystąpieniu zgagi. Często ulgę przynosi już sama zmiana nawyków żywieniowych i zamiast trzech dużych posiłków dziennie, jedzenie pięciu mniejszych. Poza tym powinnaś teraz zrezygnować z ostrych, smażonych w głębokim oleju potraw i wybrać bardziej bogate w białko, ale chudsze produkty spożywcze. Jedzenie nie powinno być ani za gorące, ani za zimne i powinnaś wszystko dobrze przeżuwać. Szybką ulgę przyniesie także stary domowy sposób: żuj tak długo dwa orzechy laskowe, aż staną się pozbawioną smaku papką i dopiero wtedy je połknij. To zneutralizuje kwasy. Jeżeli zgaga dokucza ci głównie nocą, układaj głowę wyżej, aby kwas nie mógł tak szybko napływać do przełyku. Najnowsze badania pokazują, że kobiety, które najchętniej śpią na prawym boku najczęściej cierpią na zgagę. Dzieje się tak, ponieważ wejście do żołądka znajduje się po prawej stronie i dlatego jego zawartość w tej pozycji może dużo prędzej napłynąć do przełyku.

Sprawdziłam pomaga!!!


mi tak samo spanie z wyżej położoną głową pomaga ;-)
 
Dziewczyny - jak czujecie ruchy maluszków? Czy to są już takie regularne mocne ruchy, czy takie sporadyczne od czasu do czasu? Ja już czułam jakiś tydzień temu takie dość zdecydowane ruchy, a teraz jakoś nie bardzo i nie wiem czy się martwić, czy nie... Wcześniej oczywiście też czułam je tylko rano i wieczorem jak w łóżku leżałam, a dziś rano i wczoraj wieczorem jakoś dziwnie - niby coś tam czułam, ale sama nie byłam pewna czy to dzidzia czy jelita.
 
reklama
Do góry