reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

Nice-girl:) powiem Ci, że ja bym nie do końca sugerowała się terminem z OM:) bo według niego mam na 12 stycznia, a według usg....na 2 lutego:) więc całkiem spory rozrzut:) bo owulacja mi się przesunęła:)
 
reklama
Ja mam termin na 4 stycznia wg usg ktore bylo w 14 tyg
ale
na pierwszej wizycie u poloznej termin obliczyla na 3 stycznia, potem skierowanie do ginekologa
u ginekologa termin wyszedl na 9 styczen potem skierowanie na usg
a na usg wyszlo ze 4 stycznia:-):-)

ciekawe jak jutro pokaze hihi :-):-D
 
iga73
mam to samo ! :( od kilku dniu znowu gotować nie mogę... A lodówkę otwieram wstrzymując oddech. łeeeee
 
Ostatnia edycja:
nice jutro idę do dziadzi z prośbą o użyczenie tego całego glukometru czy jak to sie tam nazywa. Zobaczymy co będzie. wezme sprzecik do domu i zmierze sobie raz na czczo, pozniej godzine po jedzienu i dwie godziny po jedzienu. Chce z 3 dni posprawdzac, w piatek mam usg, pobieranie krwi, oddawanie moczu do badania takze zagadam z położną i powiem jakie byly wyniki. jesli beda niepokojac to zajde tez do lekarza.Trzymajce kciuki dziewczęta zeby jednak obyło się bez cukrzycy... :(( Boję się o dzidziusia.
 
sarat spokojnie cukrzyca ciazowa to nie koniec swiata. poprostu dieta. fakt faktem duzo wyrzeczen...:-(na dziale ciaza, porod, polog jest temat o cukrzycy w ciazy tam jest sporo dziewczyn moze Ci cos pomoga...
 
Nice-girl:) powiem Ci, że ja bym nie do końca sugerowała się terminem z OM:) bo według niego mam na 12 stycznia, a według usg....na 2 lutego:) więc całkiem spory rozrzut:) bo owulacja mi się przesunęła:)

No to w tym wypadku to rzeczywicie nie ma się co sugerować. Mi to się zdaje, że jednak każda z nas mniej wiecej wie kiedy powstał dzidziuś i można sobie wyliczyć samemu i to bedzie najbardziej wiarygodny termin. U mnie w I ciazy mniej wiecej pokrywało sie własnie z terminem z OM. No a z usg to wiadomo - przy każdem badaniu termin jest inny, no chyba że dzidziuś rozwija się według książkowych norm, ale to rzadko sie zdarza.

Sarat - życze aby wszystko było ok. Na czczo norma w ciąży jest między 70 a 90, a 1h po posiłku 140 (stara norma) lub 120 (nowa norma) - różnie diabetolodzy do nich podchodzą. Mi kazała moja trzymać cukier poniżej 130 - czyli tak po środku.
 
Witam, co do terminu porodu do ja się trzymam tego, który jest wyliczony na podstawie OM, moja ginka też. Wydaje mi się, że nie da się idealnie pomierzyć dzidziusia a już kilka milimetrów wskaże inny termin. Z Mateuszem miałam wyliczony na 2 kwietnia a urodziłam 29 marca ale była to zaplanowana cesarka. Pewnie gdybym mogła rodzić sama, to dotrwałabym do terminu; tak mi się wydaje z mojego samopoczucia.
A tutaj też rozmawiacie i obciążeniu glukozą, czy jak się to nazywa; wczoraj ginka mi powiedziała, że ten test robi się dopiero po 24 tc, więc ja jeszcze szczegółów nie znam.
Pozdrawiam
 
No wlasnie-ch_aga ma racje- ja tez na obciazenie glukoza ide po 24 tyg. ciazy i moja polozna mi zapowiedziala, ze bede siedziec w przychodni 2 godziny i nigdzie sie z tamtad nie ruszac
 
reklama
badałam cukier godzinę po jedzeniu i mialam 81. Dziadzio mi nie pożyczył sprzetu do domu bo dzisiaj jak sobie zmierzył to sie okazalo ze mu jest bardzooo potrzebny, mial 329 :/ masakra!!
 
Do góry