reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

donia to na pewno dzidzia :) moje maleństwo rusza się w ten sam sposób :)) Niesamowite uczucie cio nie? eh... :) te Nasze maluszki rozbrajają swoje mamuśki :)
 
reklama
nice-girl Ty tez? :(( a buuu ja myslalam, ze jednak nie mam, bo cukier tk diametralnie spadl ... a się okazalo ze cukrzyca sobie tak igra z czlowiekiem :(( Oddaj mi trochę swojej motywacji do diety cio? Ja dzisiaj wielką bułę z dżemem zjadlam i kakao wypiłam...

Sarat - to Ty masz normalną cukrzycę? Bo ja to miałam ciążową w I ciąży (po porodzie zniknęła) i to tak mi się rozbujała, że pod koniec brałam 50 jednostek insuliny dziennie. A teraz jeszcze wcześniej wylazło. Nie wiem właśnie jak ja wytrzymam na tej diecie do stycznia buuuuu :-(
Dla motywacji przeczytałam sobie ten artykuł: Cukrzyca ciężarnych | Porady Położnej Zwłaszcza fragment "Dlaczego cukrzyca ciężarnych jest taka groźna?" Mój synek na szczęście urodził się zdrowy,ale poród był wywoływany jeszcze przed skończeniem 38tyg. no i mały miał przedłużoną żółtaczkę - miesiąc czasu wyglądał jak chińczyk, no ale obeszło się na szczęście bez lamp. Martwiliśmy się też serduszkiem bo miał straszne szmery, ale okazało się że to tylko struna rzekoma - uffff.

Donia - gratuluję ruchów. Ja to znowu czuję jak mała się przeciąga, czuję takie napinanie się wewnątrz macicy i jakby mnie coś uwierało ;-) Na razie sporadycznie czuję ruchy ale coś tam się już dzieje. Oj pod koniec ciąży to jeszcze przyjdzie czas że będziemy mieć dość tych brzuszkowych szaleństw maluchów - zwłaszcza w nocy jak spać nam nie dadzą :-D
 
a ja chcę dziś kebaba. a jak nie kebaba to placki ziemniaczane. ale nie jest to chyba zachcianka ciążowa - po prostu czasem lubię sobie zjeść :)
 
nice ja nie wiem czy w ogole cus mam... Ale jesli juz cos to cukrzyce ciazowa.Na poczatku ciązy badano mi cukie i wynosil 79. Pozniej bodajze w 17 tyg. po wypiciu glukozy mialam 163 co zmatwilo mojego lekarza, wiec kazal powtorzyc badanie ale juz zyly nie z palca i tez po wypiciu tego "napoju bogów" :p w miedzyczasie dwa arzy sobie mierzylam u dziadków bo mają sprzęt raz po imieninach dziadzi mojego po ciescie itp mialam 120, innym razem tez mierzylam i mialam 110. A teraz poszlam w koncu na te badanie z zyły i wynik wynosil 49. Mnie to uspokoilo bo myslalam, ze wychodzi na to, ze jednak nic mi nie dolega. Dziewzyny na forum dopiero mnie uswiadomily ze cukrzyca ciazowa tak sobie swiruje z czlowiekiem, wiec mogę ją mieć i myśle ze mam bo ciagle mi tak slabo i duszno.Nie mam jednak sprzetuy do badania cukru w domu tylko u dziadkow, wiec jak bede u nich to sobie zmierze i sprawdze jak to tam sie dalej zachowuje. Najgorzej ze nie trzymam diety :( nigdy nie bylam na diecie nie wiem nawet od czego zaczac, co ograniczyc... (colę to wiadomo, ale co innego).Niew iedzialam nawet ze cukrzyca ciazowa jest tak straszna dla dziecka... :(( Jestem zla na mojego gina ze mnie uspokoil po odebaniu wyniku i kazal nomalnie jesc, ze nie wzial pod uwage ze to cukrzyca moze tak oszukiwac.
 
Sarat - wynik 163 to bardzo wysoko, ja miałam mniejszy po obciążeniu glukozą w I ciąży, chyba w 26 tyg, a pod koniec byłam na wielkich dawkach insuliny. A piłaś 50g czy 75g glukozy? No i ten wynik 163 to po 1h czy po 2h? A ten drugi wynik to 43 był czy 143? Chyba pomyłka - bo jakbyś miała 43 to byś chyba nieprzytomna już leżała, albo przynajmniej by cię nieźle telepało. Jeśli wynik był 143 to i tak przekracza normę. Napisz ile piłaś wtedy tej glukozy i czy te 143 było po 1 czy po 2h. No i to co u dziadka mierzyłaś to po 1h czy po 2h? Jeśli 120 po 1h to na granicy normy, ale jeśli to było po 2h to znaczy że po 1h wynik normę przekraczał. W normalnej cukrzycy mierzy się po 2h, a w ciążowej po 1h. Powinnaś koniecznie iść do diabetologa (tam Cię przeszkolą, dadzą glukometr, receptę na paski itp) i być na diecie, a cukier mierzyć po każdym posiłku + na czczo. Wyjaśnij tę sprawę z ginem jak najszybciej,bo jak w 17tyg takie wyniki już miałaś to nie jest dobrze, bo im ciąża bardziej zaawansowana tym cukrzyca bardziej dokucza i wyniki coraz gorsze. Nie chcę Cię oczywiście straszyć - jak się pilnuje cukrów i tylko co jakiś czas przekracza normy to dzieciaczki się rodzą w pełni zdrowe, no ale musisz się za to wziąć, bo jak dla mnie to gin ma zbyt lekkie podejście w tej sprawie. Co do diety to zapraszam tutaj: https://www.babyboom.pl/forum/ciaza...-ciazowa-i-zycie-po-niej-21291/index1590.html Tam Ci odpowiedzą na wszystkie pytania. I tu nie chodzi tylko o słodycze, słodkie napoje itp, najgorzej to podnoszą cukier rzeczy mączne, owoce też niestety dobre nie są :/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wtedy jak mialam 163 to piłam 75g i po godzinie mi zbadano cukier. A osttanio z żyły miałam 49 i tez pilam 75g ale juz badano po 2 godzinach. Wiem, ze wynik bardzo niski ale taki wyszedl. u dzidka jak mierzylam to po niecalej godzinie mialam 120 wtedy po imieninach,a drugim razem to jak wypilm w przychodni t 75g to poszlam do dziadka na 2 h zeby nie siedziec w przychodni i po godzinie mialam 110 a pozniej juz w przychodni mi zbadanoz zyly i wyszlo 49 :/ nie wiem juz o co kaman. Niech ktos mi powie mam ja ta cukrzycę czy nie ... :((
 
Do góry