reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
Od paru dni czuje lekkie łaskotanie w okolicach pępka ale wciąż nie wiem czy to moje maleństwo. Jak odczuwacie ruchy waszych maleństw i od którego tygodnia , napiszcie bo ja nie mam żadnego doświadczenia w tym wględzie.

To ciężko określić to uczucie. Ja odczuwałam już kilka tyg. temu coś identycznego jak ruchy maluszka w mojej I ciąży, ale to było stanowczo za wcześnie, więc zrzuciłam to na przesuwające się w jelitach powietrze, bo miałam wzdęcia ;-) Teraz już tego nie czuję. W pierwszej ciąży zaczęłam czuć ruchy około 18 tyg. Norma chyba jest między 16 a 22 tyg, ale ręki sobie nie dam uciąć. W II ciąży podobno wcześniej się wyczuwa niż w I, bo wiadomo czego się spodziewać, ale na razie u nas cisza.

Donia - ja mam takie kucia i potem pieczenie przy gwałtownych ruchach, albo jak mocno kichnę. U mnie to chyba więzadła macicy się wtedy napinają, bo to tak po bokach jest. No ale potem przechodzi i nic nie boli. W I ciąży miałam też przez jakiś czas straszny ból w pachwinie, taki, że nie mogłam chodzić. Potem tygodniu gdzieś minęło. Lekarz mówił, że prawdopodobnie mały uciskał na coś.
Dobrze, że sprawdziłaś to i że ok.

Vileyka - no to niezły ten lekarz :-D Chyba bym oszalała tam jak by mnie tak torturował :-D
 
Nice-girl też mam to kłucie z boku, przy kichaniu :) Ale nawet mi nie przyszło do głowy, ze to więzadła. Myślałam, ze to się moja torbiel odzywa. :)

A powiedzcie mi dziewczyny, jak Wasze brzuszki? Mi dziś lekarz wyskoczył że mam za twardą macicę i się troszkę stresuję. Któraś ma podobnie? Albo miała?
Na szczęście w poniedziałek kolejna wizyta, a w czwartek przyszły usg, więc jakoś dotrwam...
 
reklama
Do góry