reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

Ch_aga - czasami wydaje mi się, że stwierdzenie "ciąża to nie choroba" wymyślili faceci, żeby uniknąć skakania wokół ciężarnych żon :) Co do bólu - u mnie ostatnio niemal co noc - wyłapałam, że nasila się, kiedy mam pełen pęcherz (wtedy to niemal nie mogę wstać), a po zrobieniu siusiu trochę słabnie. Trochę,bo dziś nawet w opcji delikatniejszej miałam łzy w oczach.

Kasia - P. się speszył i stwierdził, że on nie wie i, że ja mam napisać, bo ja lepiej widzę jego dolegliwości i zachcianki. Tak więc - z dolegliwości P. ma humory i czasami skurcze łydek. Poza tym stale by spał (ale to miał zanim zaszliśmy w ciążę :p). Z zachcianek natomiast P. ma silną potrzebę dotulania i głaskania. I apetyt na pierogi. :)
 
reklama
aga to że masz dzisiaj dużo energii to nie znaczy że masz teraz biegać i sprzątać po mieszkanku! Pamiętaj o tym :) odpoczywaj Kochana.. to dla Waszego maleństwa!

jejuś a ja nie wiem co mam z tymi dłońmi :( strasznie mnie bolą.. kubka z herbatą nie mogłam podnieść tak mnie palce bolą :(
 
Podpisuję się pod wszystkimi waszymi dolegliwościami !
Dzisiaj się czuje jeszcze dobrze, ale sobota, to był koszmar. Bóle jak na okres, twardnienie brzucha przy wstawaniu. W pewnym momencie tak mnie rozbolało coś w okolicach jajnika, że siedząc przy stole zrobiło mi się słabo z bólu:sorry: Ale więcej nie wróciło.
Za to nie mam już ucisku na pęcherz. Młodziak dzisiaj wyjątkowo wyciska rączki czy nóżki i głaszczę brzuszek;-)
Już też nie mogę doczekać się środowej wizyty. Jak nic polubiłam wizyty u gina tak często;-)
 
Justyś pamiętaj, że głaskanie brzuszka może powodować skurcze. Na razie tylko delikatnie poklepuj :cool2: A głaski to dopiero po pełnym 38 tygodniu :-D
Ja oczywiście poleguję cały czas, pomimo dobrego samopoczucia, bo u mnie z minuty na minutę może coś się zadziać :cool:
Pozdrawiam
 
fazer, napuchlas i nerwy masz ucisniete dlatego palce Cie bola, przejdzie:-D po porodzie;-)

Dorotka
mowisz, ze sie cieszysz, tez bym sie cieszyla, gdyby nie to, ze musze jeszcze dziecko nosic na rekach:tak: ale tez licze na szybszy, a co nalezy sie, nie?:-D
 
Kasia - P. się speszył i stwierdził, że on nie wie i, że ja mam napisać, bo ja lepiej widzę jego dolegliwości i zachcianki. Tak więc - z dolegliwości P. ma humory i czasami skurcze łydek. Poza tym stale by spał (ale to miał zanim zaszliśmy w ciążę :p). Z zachcianek natomiast P. ma silną potrzebę dotulania i głaskania. I apetyt na pierogi. :)
Oo! Przeczytałam dolegliwości P. i jakbym swojego miała przed oczami tylko bez skurczy łydek, a za to z apetytem na słodkie ;D

A co do dolegliwości to chodzenie jak to Dorotka ujęła jak kaczka, staje się problematyczne przy dłuższych wyjściach, do tego ciągnięcia z każdej strony, twardnienie brzucha.. chyba to jest tak że jak bliżej końca to więcej tego wychodzi.. Na dodtek mam wrażenie jak chodzę, że zaraz mały główkę wypchnie .. ;d
 
Justyś pamiętaj, że głaskanie brzuszka może powodować skurcze. Na razie tylko delikatnie poklepuj :cool2: A głaski to dopiero po pełnym 38 tygodniu :-D
Ja oczywiście poleguję cały czas, pomimo dobrego samopoczucia, bo u mnie z minuty na minutę może coś się zadziać :cool:
Pozdrawiam

Właśnie nie głaszczę, żeby skurczy nie było tylko dotykam, trzymam, przytulam:-)
 
szlak!szlak! szlak! Myślałam że przeziębienie przeszło w sobotę ale jednak nie :-( wczoraj znowu czułam się kichowato ale z racji robienia pokoju nie zwracałam na siebie uwagi za bardzo ale dzisiaj to już kiepsko ze mną, katar i okropny kaszel. Słuchajcie mam taki kaszel że aż mnie brzuch rozbolał i prawie bym siusiu zrobiła.
Znacie jakiś domowy sposób na męczący kaszel ? dodam że teraz kaszlenie, kichanie, dłuższe śmianie się to czuję jakby mała mi miała zaraz wypaść eee... średnie uczucie.
 
reklama
Bo ja to już tak mam, że zawsze szukam pozytywów. Z tych ciągnięć też się trochę cieszę, że się wiązadła przygotowują.:-)
Tylko dla zgagi nie mogę znaleźć pozytywów:sorry: Spać nie daje a ja nie umiem spać na siedząco.
 
Do góry