reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

reklama
Pyralgina - Ciąża i laktacja: Kategoria C. Istnieją doniesienia o zwiększeniu ryzyka występowania guza Wilmsa u potomstwa kobiet przyjmujących w ciąży metamizol. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

W związku z tak dużym potencjalnym niebezpieczeństwem dla zdrowia nienarodzonego dziecka Światowa Organizacja Zdrowia dokonała klasyfikacji leków pod kątem ich szkodliwości stosowania w czasie ciąży. Podziału dokonano na 5 kategorii:
Kategoria A - to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach oraz odpowiednio liczebne i kontrolowane obserwacje u ludzi nie wykazały działania szkodliwego dla płodu. Lek może być stosowany bez przeszkód w czasie ciąży. Należy w tym miejscu nadmienić, ze jest to nader mała grupa leków,
Kategoria B - to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwe działanie na płód, chociaż obserwacje u ludzi nie wykazują zagrożenia dla płodu ludzkiego. Takie leki mogą być stosowane w ciąży tylko w wypadku zdecydowanej konieczności,
Kategoria C - to ta grupa leków, w której badania na zwierzętach wykazały szkodliwość dla płodu, bądź też takich badań nie wykonano oraz brak jest odpowiednio wiarygodnych danych z obserwacji stosowania tego leku u ludzi. Zwykle do tej grupy leków zalicza się leki nowo wprowadzane na rynek. Lek z tej grupy można zastosować jedynie wtedy, gdy w opinii lekarza spodziewana korzyść dla matki przewyższa potencjalne ryzyko dla płodu,
Kategoria D - to ta grupa leków, w której obserwacje u człowieka wskazują na zagrożenie dla płodu. Stosowanie takiego leku podczas ciąży jest dopuszczone jedynie w sytuacji gdy jest to bezwzględnie konieczne ze względu na dobro matki, a podanie bezpieczniejszego alternatywnego leku jest niemożliwe lub przeciwwskazane,

Kategoria X - to leki niebezpieczne dla płodu. Z badań na zwierzętach i z obserwacji u ludzi wynika bezpośrednie zagrożenie dla płodu, zdecydowanie przewyższające korzyści dla matki. Takie leki są bezwzględnie niedopuszczone do stosowania podczas ciąży
 
Ostatnia edycja:
Hej Dziewczyny, czy któraś z Was miała problem z hemoroidami. Zauważyłam wczoraj podczas kąpieli coś koło odbytu i to chyba taki guzek jest zewnętrzny. Jak zaczęłam o tym myśleć, to mnie zaczęło pobolewać. Nie mam żadnych krwawień i normalnie się wypróżniam.
Do gina idę we wtorek ale myślę, żeby może jakąś maść kupić. Czy któraś może coś zna na to coś...masakra jak nie urok to....
 
reklama
Hej Dziewczyny, czy któraś z Was miała problem z hemoroidami. myślę, żeby może jakąś maść kupić. Czy któraś może coś zna na to coś...masakra jak nie urok to....
po porodzie mam te cudo. tzn po porodzie wyszło i jakoś rok temu tez mi wyszedł na wierzch. tak na co dzień to wchłonięty jest, ale po porodzie pewnie znów wyjdzie. taki urok. wystarczy ze sie trochę człowiek przeciąży jakoś i wyjdzie.
możesz kupić mas, możesz kupić czopki. cos farmaceuta ci poleci. bo w niektórych aptekach chcą receptę. ale jeśli nie masz jakis mocno dokuczliwych objawów to bym chyba na maści pozostała.
a pilnuj diety. by byla wysoko błonnikowa. bo stolec nie byl za twardy. to sie szybciej wchłonie.
 
Do góry