reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwosci ciazowe, objawy, zachcianki

EE.... kochane dziewczyny toście mnie bardzo pocieszyły swoimi brzuchami-znaczy w zasadzie u wszystkich podobnie. Mój K. jak tak się zamartwiam to zawsze mi mówi cyt: "a może ty w ciąży jesteś i dlatego tak masz?":-D dowcipniś

nice lepiej tak dmuchać na zimne, a co tam to w końcu chodzi o zdrowie twojego dzieciątka, a i pewnie nie raz się tak zdarza że zgłasza sie kobitka i zaraz samo wszystko wraca do normy.

strzyga- nie zazdroszczę, ale ważne że juz dobrze, bądź dobrej myśli.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja byłam dziś na IP ... od kilku dni, a raczej nocy budząc się czułam się bardzo mokra ... W pochwie czułam wodnistą ciecz.. Panikowałam oczywiście, że to wody i dziś zdecydowałam się dowiedzieć u źródła... Na szczęście okazało się, że wody ok, szyjka długa, zamknięta, a Franuś obrócony główką w dół... Z mniej przyjemnych rzeczy dowiedziałam się, że mam grzybicę pochwy - skąd się to cholerstwo wzięło???? Od grzybicy czasem właśnie jest tak mokro... Dostałam globulki Pimafucin i niby ma pomóc :) Mam nadzieję, że nie jest to groźne dla dzidziusia :(
 
Alka - dosyć standardowa dolegliwość w ciąży. Do Pimafucinu dokup sobie LaciBios Femina albo Lactovaginal - odbuduje florę bakteryjną i zapobiegnie nawrotom grzybicy (cholerstwo jak się raz przyplącze, to strasznie ciężko się o pozbyć, a lekarze rzadko wspominają o możliwości profilaktyki). Jeśli grzybica jest odpowiednio leczona, to dla Małego nie będzie groźna (jak Ty bierzesz leki, to on też). Jedyne co, to że przy zakażeniach pochwy w trzecim trymestrze jest później większe ryzyko popękania przy porodzie siłami natury.
 
Przy wszelkich infekcjach w okolicach krocza skóra staje się mniej elastyczna, naczynka krwionośne kruchę. W związku z tym skóra gorzej znosi nacisk i rozciąganie i częściej pęka.

LaciBios
jest na pewno doustny. Kosztuje sporo bo od 30 do 40 zł za 10 tabletek, a przy antybiotyku bierze się go 2 razy dziennie (po odstawieniu jedna dziennie przez 14-30 dni - im dłużej tym lepiej), ale jako jedyny na rynku ma rzeczywiście dokładnie sprawdzony skład.

Lactovaginal chyba dopochwowy. Ja go nie używałam, ale słyszałam dosyć pozytywne opinie.

Jest jeszcze Provag - doustny - ale z nim miałam do czynienia tylko w ten sposób, że dostałam w szpitalu ulotkę informacyjną.
 
Alka To współczuję, męczę się z tym samym, ale walczę sama mam maść pimafucort i od wczoraj mi lżej. Też miałam więcej wydzieliny zanim to odkryłam. Ale już wiedziałam z doświadczenia, że żółtawa wydzielina i grudki, że to to:confused2: Dopiero po weekendzie będę u swojego GI więc i może trzeba będzie globulki brać. To paskudztwo zawsze się przypałęta. Ja miałam z tym problemy jak pigułki brałam, powodowały u mnie grzybice. Dlatego mam apteczkę pełną środków, ale na własną rękę nie będę brała.
Jedz jogurty naturalne, mają zdrowe bakterie, potrzebne przy braniu globulek:)

 
Alka dobrze, że sprawdziłaś co się dzieje a przy okazji trochę mnie pocieszyłaś. Gdyż ja odkąd wróciłam ze szpitala ciągle rano czuję wilgoć i ciągle piżama w kroku jest wilgotna, bez koloru. A mi z posiewu wyszło, że mam bakterie w pochwie i rozszyfrowując łacińskie nazwy w necie wychodzi, że jedna z nich jest grzybiczna. I tak się pocieszam, że może u mnie to to samo co u Ciebie a nie sączące wody.
Pozdrawiam
 
Przy wszelkich infekcjach w okolicach krocza skóra staje się mniej elastyczna, naczynka krwionośne kruchę. W związku z tym skóra gorzej znosi nacisk i rozciąganie i częściej pęka.
Fajnie!!! :-(
A ten LaciBios miałabym brać już teraz z globulkami, czy mogę jak je skończę??? Bo niebardzo wiem ....
...
Właśnie doczytałam ulotkę tego leku w necie i faktycznie powinnam zacząć już teraz ... Dzięki Strzyga

Justyś no ja nie miałam nigdy nic podobnego, dlatego też nie wiedziałam o co kaman :p
Ch_aga wcale Ci nie życzę grzybicy, ale z dwojga złego lepsze to niż sączące się wody ....

echh ... ciąża ...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Najlepiej od razu z antybiotykiem, bo antybiotyk niszczy wszystkie bakterie, te "dobre" też. A jak Ci wyniszcza, to grzybica ma łatwiej. I jest błędne koło - bierzesz na grzybicę antybiotyk, a po tygodniu, przez ten antybiotyk, znowu masz grzybicę. Ja się tak pół roku męczyłam, zanim odkryłam, że przecież trzeba właśnie te osłonowe i odbudowujące florę bakteryjną. I to sama odkryłam, bo lekarz mi nawet słowem nie wspomniał.
 
Do góry