reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta naszych dzieci

Enka, ja raz w tygodniu spędzam pół dnia w kuchni na gotowaniu przysmaków dla Ali. Robię zapasy na cały tydzień, żeby później się nie bawić. Ala wsuwa wszystko co wlezie. Oczywiście to co może. Kanapeczki pięknie gryzie. Bo panna ma już 5 ząbków!
 
reklama
Fredka -o cho cho , to podziel się przepisami :) brakuje mi pomysłów kolacjowych i śniadaniowych gdzie kanapeczki odpadają nie wchodzą jakoś, opcje mleczne czyli jogurty musli też bo alergia ... no i tak myslę co innego ?
 
ja sprubuje mojej malej zrobic chrupiace nalesniczki przepis znalazlam w tej ksiazeczce ktora mi przyslali.
skladniki:2 plaskie lyzki maki ryzowej, 5 plaskich lyzeczek Nestle Sinlac, lyzeczka oleju, 60ml wody, szczypta soli
Przygotowanie: Polacz nestle sinlac z woda. dodaj olej, mąkę ryzowa, sol i wymieszaj. olej do smazenia dodaj tylko do przygotowania pierwszego nalesnika. patelnia powinna byc bardzo goraca. kolejne nalesniki smaz po obu stronach, nie dodajac tluszczu. placuszki ozdob misiowym sadem lub gotowymi owocami gerbera.
no coz zawsze cos nowego mozna sprobowac tylko to nestle sinlac to jest jakas kaszka? czy mleko? nigdy nie kupowalam
 
Monia to jest niby kaszka. Tylko bardzo droga. Szukaj pudełka, w środku są dwa opakowania koszt około 22, 23 zł. Ja daję Ali do jedzenia. Łącze z wodą i gotowe.
 
Moj Michal je normalne nalesniki tylko jeszcze nie bardzo mu idzie z gryzieniem ich. Nasmazylam jablek do sloikow i wcinamy z nalesnikami albo z ryzeem i jogurtem naturalnym.
 
dziekuje za rady odnosnie gryzienia.
moja mama krzyczy na mnie, ze powinnam juz dawac mu nasze normalne jedzenie, ale ja nie wiem, co mam gotowac zeby mu nie zaszkodzilo?
mleka powinien wypijac 3 razy po 210 - ani razu tyle nie wypija, moze 180 ml to max.
je obiadki za sloiczkow, bo ja nie wiem co mam mu gotowac, zeby nie bylo niezdrowe dla malego brzuszka.
ile wasze maluszki waza?
moj wazy 11kg... ja malo, ale czesto :-)
pozdrawiam!
 
Kemaya, Ala waży w okolicach 13 kg. A apetytem swojego dziecka się nie martw. Każde dziecko je tyle ile może. Jeśli pije 180 to wspaniale. Widocznie tyle mu wystarcza. A co gotować. Spróbuj najpierw proste potrawy, dużo na tym wątku jest mowa o tym co kto gotuje może coś znajdziesz dla siebie. Ja np. gotuje wywar z kurczaka z warzywami, dokładam ziemniaki, miksuje i gotowe, albo dynie z ziemniakami i indykiem próbuje różnorodności.
 
Dziewczyny muszę Wam napisać, co posmakowało mojemu niejadkowi ;-) Otóż kasza manna ale nie typowa dla bejbików-"merdana" tylko taka gotowana- prawdziwa. Nawet Wam fotkę wstawię:
Przepis zmodyfikowałam, do zimnejwody wsypałam 5 łyżeczek kaszy, mieszając zagotowałam. Potem odstawiłam do wystygnięcia, zrobiłam jakieś 100 ml mleka modyfikowanego i powoli wlewałam- Gabi zajadała że hej:tak::tak::tak:

A może Wy macie jakieś sprawdzone przepisy na np. sosiki do ziemniaczków dla naszych bejbików?? czy też na inne pychotki?
 

Załączniki

  • Img.ashx.jpg
    Img.ashx.jpg
    19 KB · Wyświetleń: 53
Sinlac mieliśmy- podobno to taka typowa kaszka dla alergików - dość droga . Moja już jadłą normalne naleśniki i wszytsko oki. Ja tez kombinuję z jedzeniem ale moja je prawie wszytsko choć moja mama też mówi że mało z naszego jedzenia je. Moja już nie lubi słoików woli nasze jedzenie choć dalej jej słoiki podaję Gotuję rózne zupki albo dania moja mama ma termomix dlatego moge wymyślać posiłki a maszyna sama je robi:)Moja uwielbia pieczywo ale samo i kiełbaski gotowane. Dziś jada na podwieczorek gotowaną kukurydzę ciekawe jak ją zniesie. Ja zawsze jak włączam coś nowego to daje małe ilości. A nieraz na podwieczorek dostaje delikatny omlecik z własną konfiturką:)
 
reklama
Kubuś je właściwie wszystko to co my, uwielbia chlebek, mleka pije mało jakieś 160 tylko wieczorem, rano nie chce , ale daję mu jogurty , lubi biały ser ze śmietanką, bardzo lubi też surówki, z gryzieniem nie ma problemów ,bo ma 12 ząbków
 
Do góry