reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

Dzisiaj Alicja dostała kawałek jabłka do polizania...aż się uszka trzęsły:-D
Jak pojedziemy odwiedzić babcię to dostanie marchewkę z ogródka bo takiej ze sklepu to nie chcę za bardzo dawać.
Od ilu łyżeczek dziennie zaczynałyście podawać nowe produkty?
 
reklama
margola, ile meleka moja pije to Ci nie powiem, bo my na cycku jedziemy i nie mam pojecia ile wyciaga? ;-)

a jak dajecie te kaszki, kleiki to dajecie swoje mleko, czy wode, czy mm? Boze, dla mnie to wprowadzanie stalych pokarmow to kosmos :confused: A jakie sa kupy np po marchewce? Bardziej rzadkie, czy geste??

Po marchewce my bardziej zbite, ledwo bidny wycisnął:)

laski, przeleciałam temat, ale nie znalazłam nic na temat kaszki i kleiku.. tylko słoiczki i słoiczki :) więc, Klaudia je tak: 6-7 mleczko, 9-10 mleczko z kleikiem raz ryżowym raz kukurydzianym, 13-14 mleczko, 15-15,30 deserek owocowy, 17-18 mleczko, 20-21 mleczko z kaszką malinową. Generalnie pije herbatki owocowe/ziołowe i tak na dzień zejdą ze 2 może 2,5 butelki po 100 ml.

dziołszki, a po ile ml mleka wypijaja wasze pociechy?

Mój młody: 8-9 mleko 150 ml, 10-11 owocki ze słoiczka, 13-14 150 ml mleko, potem to juz co 4 godziny mleko, herbatek nie lubi, jedynie to tą uspokającą z hippa, ale ja nie bardzo lubie jej podawać, no bo po co go uspokajać:) My dopiero zaczęlismy wprowadzać stałe pokarmy, więc soczków jeszcze nie próbowałam.

Dzisiaj Alicja dostała kawałek jabłka do polizania...aż się uszka trzęsły:-D
Jak pojedziemy odwiedzić babcię to dostanie marchewkę z ogródka bo takiej ze sklepu to nie chcę za bardzo dawać.
Od ilu łyżeczek dziennie zaczynałyście podawać nowe produkty?

Ja od 4 łyzeczek. 4 łyzeczki przez dwa dni, a potem to już po poł słoiczka
 
Filip ma już za sobą marchewkę i jabłko.

Marchawka lepiej mu szła, sam wciągał ręczkę po łyczeczkę.
A jabłuszko... krzwił się ale zjadł.

Nie da się raczej pzrzeliczyc na łyżeczki, bo trochę poszło do buzi, trochę na śliniak no i do rąk.
 
No mój tez zdecydowanie lepiej marchewkę wcinał, jabłko tez zjadł, ale krzywił się strasznie.
 
jak chcę podawać kleik ryżowy łyżeczką to muszę rozrabiać go w mm? czy mogę w wodzie? mojego mleka nie chce mi się odciągać

edit
czy pijąc z kubka niekapka łatwo się zakrztusić?
 
Ostatnia edycja:
chyba mozesz w wodzie tylko wtedy bedzie taki wodny kleik ;-)
niekapkiem mozna sie zakrztusic..musi sie mala nauczyc z niego pic...ale moze szybko zalapie..probowalas?
 
kto wprowadzał już kleik ryżowy??my kupiliśmyi chce podawac na noc...przez butelke... ale nie wiem jak zaczac czy tak jak na opakowaniu czy na poczatku troszkę mniej kleiku a wiecej mleka m.?? i jak dzieci przyswoiły pierwszy raz??
 
reklama
ja dałam 2 razy i więcej nie dam bo nic to nie dało a dawać mojemu grubasowi więcej kalorii to nie ma sensu. pierwszy raz to 30 ml mojego mleka+ 40 wody ( bo wiecej mleka nie miałam) za drugim razem 20 ml mojego mleka i dopominała się jeszcze to dostała na wodzie. na każde 20 ml dawałam 1 łyżkę kleiku ale ja daje łyżeczką
 
Do góry