reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

Ja na razie na spokojnie...dzieciom zaczyna sie wprowadzanie pokarmów stałych po 4 miesiącu, na razie nie traktuje jeszcze tych wszystkich słoiczków, kaszek jako dodatkowy posiłek, tylko,żeby zobaczył co to jest. Pomalutku.

Mniej więcej w połowie miedzy 4 a 5 miesiącem już bym chciała,żeby wytrzymywał na jakiejś zupce np dwie godziny.
Na razie małemu smakują tylko wariacje na temat marchewki czyli marchewka, marchewka z jabłkiem, jarzynówka była beeee
 
reklama
Jakie kaszki polecacie?
Z jakiej firmy i jaki smaczek dzieci najchętniej jedzą?
Te kaszki to na wodzie się robi?

Bo ja daję kaszkę ale be zglutenu i laktozy, bezsmakowa i tylko na noc.
 
Mitaginka - ja tak jak baby ;)
Mercedes - moja narazie próbowała tą co przysłali z nestle to jest kaszka ryżowa bananowa na mm, parę łyżeczek zjadła, tam dodajesz wodę tylko, nawet jej smakowała mimo ze wszystkie leki ma bananowe i myślałam że będzie pluć

słoiczek jabłko i jagódki smakował ;)
 
u nas przełom nastapił, Natka posmakowała w marchewce, teraz dostała z ziemniakami i tez było pycha:) oprócz tego gruszki były mniam i dziś pierwszy raz zjadła kaszkę tak,że musiałam dorabiać (łyżeczką jadła) już nawet jej ostatnio nie proponowałam bo zawsze zaczynała pierdzieć językiem wtedy:-D
 
IMGP0607.jpgdzisiejszy słoiczek, dla uważnych ;) łyżeczka z małym głodem ;)
 
Hatorska swietna mina Bianki,widac zaciekawienie nowym smakiem na jej twarzyczce.

My testujemy kaszki,dotad malinowa byla number 1 ,od paru dni na topie jest ta o smaku jablkowym.

Sloiczki mala wcina z pewna taka niesmialoscia ale coraz wieksze ilosci. podaje przez pare dni ten sam smak zeby zwrocic uwage czy nie ma czasem na cos alergii( maz mega alergik ,uwielbia jablka ale zaraz po nich swedzi go gardlo i z salbutamolem i jakims tam sterdydem prawie sie nie rozstaje)
 
reklama
Mial testy robione ,jest uczulony na pylki ,jablka itp ale i tak raz na jakis czas nie potrafi sobie odpuscic ...podejrzewam tez ze ma nietolerancje na mleko bo wszystko przez niego przelatuje ale to juz moj wymysl i dywagacje ,jednak malej przygladam sie dokladnie.
 
Do góry