reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

dziewczyny

jakis czas temu ktos pisał o kaszce Nestle Sinlac., chyba Morgaine...

mam chec jej spróbować w związku z tym kilka pytań.
to sie robi na wodzie czy na mm?
butlą czy łyzeczką?
a jakbym chciała np tylko dodać troszke do mm na noc...czy nie warto, lepiej zrobić wg przepisu?

Moja mała nby dopiero za 3dni konczy 4m-ce, ....
 
reklama
chciałabym sama zacząć małej gotować, macie jakieś sposoby na przechowywanie jedzonka czy codziennie świeże gotujecie? chodzi mi o mrożenie itp
 
dziewczyny

jakis czas temu ktos pisał o kaszce Nestle Sinlac., chyba Morgaine...

mam chec jej spróbować w związku z tym kilka pytań.
to sie robi na wodzie czy na mm?
butlą czy łyzeczką?
a jakbym chciała np tylko dodać troszke do mm na noc...czy nie warto, lepiej zrobić wg przepisu?

Moja mała nby dopiero za 3dni konczy 4m-ce, ....
No też jestem ciekawa, ja niestety nie pomogę, ale czekam na odpowiedzi.... Wiem,ze kaszkę daje też Justi...dajcie znaka dziewczyny.

chciałabym sama zacząć małej gotować, macie jakieś sposoby na przechowywanie jedzonka czy codziennie świeże gotujecie? chodzi mi o mrożenie itp

Ja mam zamiar gotować codziennie na dwa dni. Czyli dziś gotuję i porcje na jutro zostawiam w lodówce zwyczajnie. Może zmodyfikuje ten sposób jak wrócę do pracy, bo mogę nie miec czasu na takie codzienne pichcenie.
 
Eywa ja tak jak Koot jak na dwa dni to w lodowce jak na dluzej to ze starszakiem mialam takie malutkie pojemniczki i mrozilam w nich...warzywka i owoce to robilam przewaznie na 2 dni ale miesko to czesto do mrozenia..ugotowane zmiksowane i do pojemniczka :-)
 
antonina01-ja podaję kaszkę Sinalc. Pediarta powiedziała mi że mogę ściągnac trochę swojego mleka i doadac do tej kaszki. Kaszkę robię tak przegotowaną wodę ostudzam i dodaję 4-5 łyszeczek dodaję swojego mleka i wlewam do butelki, Filip wypija ok. 150 ml.

Filip zjadł już w słoiczku :
marchewkę
jabłuszko
młodą marchewkę z ziemniaczkami
brzoskwinkę
delikatne bananki

Trzy ostatnie zjadł najchętniej a bananka zajadłą z mega smaczkim :-)
 
czy kupy Waszych dzieciaczków po marchewce też wyglądają, jakby maluszki wydaliły to co zjadły? :-D ja mam wrażenie, że w pieluszce jest dokładnie ta papka ze sloiczka

czy cały słoiczek zastępuje jedno karmienie? np. marchewka z ziemniaczkami?
 
po jabłuszku tak było raz ale po bananku np już nie, ja daje to po piersi tzn. zje sobie mleczko i po ok. 20 min daję jedzonko jako taki deserek nie zastepuje tym jeszcze posiłku, na razie chcę żeby tylko poznawał nowe smaki ale był na moim mleczku, czasem soczek daję w połowie między karmieniami, ale ja robię tak, ze jak danego dnia dostał soczek to nie daję warzywka/owocu lub na odwrót, zeby właśnie nie zastępowac posiłku mlecznego
 
a ja bym chciała zastapić, mogłabym wtedy gdzieś wyskoczyć i nie bać się, że będzie głodna, wtedy M. dąłby sloiczek i odwlekł trochę mleczko w czasie ;)
 
mitaginka Nasze kupy wyglądaja dokładnie tak samo :-D ja jak dam pół słoiczka to gdzieś za ok. 1.5 godz. je cycusia.
Filipowi smakowała młoda merchewka z ziemniaczkami z HIPP.
Dzisiaj dałam zupę jarzynową ale była bleeeeeeee. Woli owoce.

Dziewczyny te kaszki z BOBOVITY od 4 miesiąca, to są na mleku modyfikowanym?
Jak karmię piersią to mogę je podac? Czy lepiej żebym to kaszkę SINALC na wodzie podawała na wieczorne karmienie?
Chciałam się spytac mojego doktorka, ale była inna z zastępstwie nie miła i juz nie zapytałam :wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry