reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

hejka ja podaje Bartkowi (jest tylko na mleku modyfikowanym )sok jabkowy od 4 mc i dzieki temu nie ma problemu z kupa (tak zauważyłam narazie) Wode dawalam ale sama nie lubie wody wiec po co pchać malemu. Herbatke z kopru dawałam ale kiedyś jak miał problemy z kolkami to z bólu potrafil wypijac 100ml a na opakowaniu jest napisane ze w miare potrzeby 50ml wiec sie wystraszylam i odstawialam.
 
reklama
Ja Łukaszkowi już dałam do spróbowania kilka łyżeczek jabuszka, troche kleiku ryżowego i kukurydzianego i nawet troche rosołu z kaszą manną :) Jadł aż miło było patrzeć:) Oczywiście dalej jest na cycu ale raz dziennie dostanie coś nowego :) Od pierwszego miesiąca dostaje herbatkę koperkową i rumiankową i bardzo ładnie pije czasami nawet 100ml dziennie :) Kupki robi raz dziennie i są coraz gęstsze :-D
 
Ostatnia edycja:
Filip w przyszłym tyg. skończy 4 miesiace. Lekarka mówiła, że mogę już wprowadzac nowe smaczki.

Czy któraś z Was juŻ to zrobiła?

Ja mam taki przewodnik,co od którego miesiąca. Zacząc od owoców, warzyw, zupek? Wiem, że trzeba podawac nowy smak ok.5-7 dni, zeby zobaczyc czy wystąpi reakcja alergiczna. Codziennie zwiększając ilosc jedzonka.
Na początku będę kupowała słoiczki HIPP, GERBERA albo BOBOVITY.
Potem zacznę gotowac :-)
 
my juz po jabluszku z marchewka i jabluszku z bananem ;) banan srednio smakowal ;) soczek jablkowy juz tez byl :) maly je i bardzo mu smakuje :)
 
mercedess, podobno dobrze wprowadzać najpierw warzywa, np marchewkę itp, bo owoce są słodsze i jak już spróbuje Maluch słodkiego to mu średnio idzie z warzywkami. Ja zaczęłam od jabłuszka ze względu na twardsze kupki, bo jabłko je rozluźnia. Marchew podobno zatwardza, więc nie chciałam mieć problemów z kupkami. Poza tym tak pediatra zalecała.

anetka, codziennie nowość wprowadzasz? Najlepiej dawać przez tydzień albo chociaż kilka dni jedną i tą samą nową rzecz, bo jak coś uczuli to wiadomo, co a jak naraz kilka to potem nie wiesz, na co uczulone.
 
jankesowa co Ty tak wcześnie zaczęłaś wprowadzać? Pytałaś pediatry czy możesz, czy sama się zdecydowałaś? Bo ja jeszcze się boję cokolwiek dawać...a rodziłyśmy tego samego dnia ;-)
 
reklama
cucumber - dzięki, ja mam w lodówce pierwsze jabłuszko z HIPP, ale skoro mówisz że lepiej warzywa to kupię marchewkę.
 
Do góry