reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta małych kwiatuszków- wprowadzamy pokarmy stale:)

Witam...
Ja podaję w zasadzie od 3,5 m-ca słoiczki różne zaczynałam od jednoskładnikowych, po łyżeczce, dziś Dawid zjada cały słoiczek (zupki) i wypija ok 150 soczku, poza tym herbatka rumiankowa i mleko pół na pół moje + Bebilon. Także dieta jest bardzo urozmaicona a jesli chodzi o wszelkie reakcje alergiczne to objawiają się już następnego dnia... ale czasami nie jest to ALERGIA tylko reakcja na nowy składnik dobrze wtedy odstawic dany pokarm na 2-3 dni i znów podać niewielką ilość, powinno byc ok. Dzieki tej diecie kupka jest góra co 2 dni. Ale tez mysle o zrobieniu wiekszej ilosci i zamrożeniu.
 
reklama
ja mam pytanie dotyczące łyżeczek: macie specjalne (jakie) czy używacie zwykłych kuchennych? (pewnie durne, ale kto pyta, nie błądzi ;)
 
ja mam zwykłą kuchenną a dokładnie jakąś gratisową od jogurtu ważne że plastikowa. mam tez takie malutkie ze specjalnie wyprofilowaną rączką ale to jak już sama będzie jadła. narazie używam tylko do witaminy D3
 
Ja mam 1 profilowaną i jakieś plastikowe, proste. Buźka jeszcze mała więc chyba taka zwykła mała nie będzie za dobra, choć niektórzy i tak karmią.
 
mitaginka ja mam taką z HIPP plastikową z zaokrągolym brzegami, dostałam po zalogowaniu na stronce HIPP i jeszcze zaszetke z herbatką i słoiczek pierwsze jabłuszko

Dostałam w prezencie sterylizator do butelek AVENT czy powinnam kupic takie butelki? Ktos moze mi jakieś polecic, ile ml.?
 
Alexandra - Ty to masz tempo ;) ja ze słodkim poczekam :)
Mitaginka - po tym sinlacu kupy sa gęstsze, pamiętam że Borysowi nie smakował i żadne kaszki mu nie podchodziły, pił tylk mm, jak czuł że coś leci gęstsze to był bunt :)
 
dziewczyny a kaszkę np Sinlac to podajemy łyżeczką, nie...? Mitaginko nie tylko ty zadajesz takie pytania jak widać;-)

a np jak robicie mm z dodatkiem kleiku czy kaszki to z butli? wtedy chyba musi być smok wiekszy niz zwykle...
 
reklama
antonina01 mi lekarka powiedziala zeby zrobic taka rzadka i zeby butakla podawac, ale tylko wieczorem, zebz sie najadl i spal ro rana :-D a Ty juz probowalas dawac ta kaszke...
 
Do góry