reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta dla karmiacych :)

Cześć dziewczyny, może chcecie się podzielić ze mną fajnymi przepisami na czas ciąży?

ja podaję kilka swoich - wypróbowanych:

I Śniadanie: Płatki kukurydziane na mleku, tosty z masłem, pomidor, słaba herbata, sok pomarańczowy;
II Śniadanie: Pieczywo pełnoziarniste, sałatka z tuńczyka, zielonego groszku, majonezu;
Obiad: Zupa krem z brokułów, ziemniaki, pierś z kurczaka, buraczki gotowane, sok owocowy, herbata;
Podwieczorek: Ciasto drożdżowe, pomarańcza,
Kolacja: Grahamka z margaryną miękką, szynka, sałata, ogórek, rzodkiewka, herbata;
Przed snem: Herbatka ziołowa lub owocowa;

I Śniadanie: Muesli z kefirem, biały ser z dżemem wiśniowym, banan, kakao, sok owocowy;
II Śniadanie: Jajecznica na maśle przegryzana pomidorem, tosty pszenne z masłem, kiełki;
Obiad: Zupa marchewkowa z koperkiem, kaczka w jabłkach z rozmarynem, sałatka z avocado i oliwkami, sok, cienka czarna herbata;
Podwieczorek: Biszkopt z ziarnami zbóż, jogurt owocowy;
Kolacja: Chleb razowy z twarożkiem, sałatka z papryki, kukurydzy, zielonego groszku i majonezu, herbata;
Przed snem: Napar z melisy;

I Śniadanie: Płatki owsiane na chudym mleku, gotowane jajko, jabłko, słaba czarna herbata, sok grejpfrutowy;
II Śniadanie: Sałatka z tofu, pomidorów, papryki, majonezu i jogurtu, chleb razowy, herbatka owocowa;
Obiad: Zupa brokułowa, filety z soli, ziemniaki w mundurkach, kuskus,
Podwieczorek: Twaróg z jogurtem, pietruszką, koperkiem i rzodkiewką, herbata malwowa;
Kolacja: Parfaits z musem wiśniowym, zielona herbata.
Przed snem: Mandarynka;
 
reklama
hmmm ja sie nie wtracam , ale ....:-D cytrusow to sie nie powinno wcale jesc podczas ciazy... wiec wszystkie pomaranczki i soki pomaranczowe to calkowicie bym wykreslila z jadlospisu..ani cytryny ani octu nie wolno... wiec i ten grejpfrutowy soczek.. mimo ze bardzo zdrowy to bym wykreslila...
do tego w ciazy mozna jesc z glowa zeby sie nie roztyc fakt ale trzeba jednak tego co dzidziusiowi potrzeba dostarczac wiec duzo mleka .. bardzo duzo mleka, jaj, miesa gotowanego i ryb, zupek rybnych .. gotowanej marchewki najlepiej na parze wiadomo najzdrowiej :-D no i conajmniej raz dziennie jabluszko to podstawa:-D

ja sie tak zywilam cala ciaze i urodzilo mi sie zdrowiutki i silniutkie dzidzi, choc wiadomo nie zawsze od jedzonka no ale jednak... a z kwasami i ostrymi potrawami to sie lepiej pozegnac na dlugo bo i podczas karmienia nie mozna..zeby dzidzi nie mialo problemow z kupkami i sie nie meczylo..

moze nie gotowy jadlospis ale zawsze
 
moja corcia ma skaze bialkowa wiec mam ograniczony wybor :( unikam bialka krowiego i wszelkich pysznosci z tym zwiazanych. od czasu do czasu wypijam sobie pepsi ktora na szczescie ne szkodzi malej, pomidory tez moge jesc. jak probuje czegos nowego patrze na reakcje malej
 
ja w sumie nie jadłam tylko ciężko strawnych i wzdymających potraw, teraz mały ma rok i 5 miesięcy i jem wszystko a nadal karmię:-)
 
Jeśli karmisz piersią uważaj na:
- krowie mleko (dziecko może dostać skazy białkowej)
- wzdymające warzywa w dużych ilościach (kapusta, fasola,
kalafior, brokuł, cebula, czosnek)
- gazowane napoje
- owoce cytrusowe (szczególnie brzoskwinie, pomarańcze)
oraz truskawki
- czekoladę i orzechy (w dużych ilościach)
- grzyby - sa bardzo ciężkostrawne
- ogórki (kiszone, konserwowe) - zielone, świeże można jeść
w małych ilościach tak jak pomidory (4 plasterki nie
powinny zaszkodzić)
- mocną herbatę i kawę, ostre przyprawy
- ciemne pieczywo (często dodaja karmel a on uczula- (poza
tym za dużo zakwasu - mi się odbijał a mały miał biegunkę), świeże pieczywo tez ma właściwości uczulające najlepiej jeść jednodniowy chleb lub Wasę

przepisy:
ja robię wszystko na wodzie z jednym drobiowym rosołkiem

schab, pulpety, bitki z tarta marchewką i pietruszką

ryba pieczona z odrobina "przyprawy do ryb" - zawiera kwasy omega 3 potrzebne do rozwoju mózgu
 
Ja teraz prawie nic nie jem, bo mala ma mega gazy, mimo i iz ma prawie 4 m-ce. Miala zrobione badania i niby nic nie wyszlo, ale jak zjem cos nie tak to zaraz placz okropny, wiec lekarka zakazala mi jesc smozonego, uzywac tlyko soli i troche pieprzu, zero mleka i masla (jogurty tak), zero cytrusow no i oczywiscie to co kazda z nas wzdymajace warzywa itd. Nie zawsze wytrzymuje i pozniej mala cierpi np. strasznie placze jak zjem np petitki (a poleca sa przez instytut matki i dziecka). Moze przynajmnije schudne wiecej , choc ciezko tak bez slodyczy;)
 
Cześć! Niedawno urodziłam córeczkę. Ponieważ zawsze chciałam karmić piersią, pilnie szukałam przepisów na różnych stronach internetowych. Moja niunia nie jest na szczęście alergikiem. W porozumieniu z położną środowiskową (ona powiedziała mi co jeść a czego nie) ułożyłam własny schemat posiłków. Może komuś się to przyda. Ponieważ bardzo dużo przytyłam w czasie ciąży, ta dieta pozwoliła mi zachować wszelkie wartościowe składniki aby moje "mleczko" było zdrowe i wartościowe a jednocześnie pozwoliła mi ona zrzucić zbędne kilogramy. Poniżej schemat posiłków. Pozdrawiam!
Poniedziałek

Śniadanie: płatki na mleku, 2 kromki chleba razowego z szynką i serem żółtym, kawa zbożowa
Obiad: Zupa krupnik, ryż , gotowane mięso, gotowana marchewka
Kolacja: 2 kromki chleba z dżemem truskawkowym,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Wtorek

Śniadanie: serek wiejski, 2 kromki chleba razowego z wędliną, kawa zbożowa
Obiad: Zupa krupnik makaron ze szpinakiem
Kolacja: 2 kromki chleba z serem żółtym,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

środa

Śniadanie: płatki na mleku, 2 kromki chleba razoweg, 1 jajko na miękko, kawa zbożowa
Obiad: Zupa krupnik, ryż , gotowane ryba, marchewka
Kolacja: 2 kromki chleba razowego lub przennego z szynką,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Czwartek

Śniadanie: kasza manna na mleku, 2 kromki chleba razowego z masłem lekka sałatka jarzynowa, kawa zbożowa
Obiad: Zupa warzywna, gotowane ziemniaki , gotowane mięso, buraczki
Kolacja: 2 kromki chleba z serem żółtym,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Piątek

Śniadanie: płatki na mleku, 2 kromki chleba z masłem, lekka sałatka jarzynowa, kawa zbożowa
Obiad: Zupa warzywna, ryż , gotowane mięso, szpinak
Kolacja: 2 kromki chleba z dżemem truskawkowym,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Sobota

Śniadanie: twarożek, 3 kromki chleba razowego z masłem, kawa zbożowa
Obiad: Zupa rosół, ziemniaki , gotowane ryba, marchewka
Kolacja: 2 kromki chleba z szynką,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Niedziela

Śniadanie: 2 jajka na miękko, 2 kromki chleba razowego z serem, kawa zbożowa
Obiad: Zupa rosół, spagetti ze szpinakiem
Kolacja: 2 kromki chleba z szynką,

Przez cały dzień wypić butelkę wody mineralnej oraz zjeść jabłko. Ostatni posiłek o 18:00

Sałatka jarzynowa:
3 marchewki, 2 ziemniaki, seler, 2 pietruszki, 2 jajka, 1 jabłko, 3 plastry pora, łyżka majonezu
 
Ostatnia edycja:
reklama
Podziwiam Cię,że tak stosujesz dietę co do godzinki,mi to nie wychodzi...oczywiście staram się jeść 5 posiłkow...a ostatnio mam ciagle ochote na slodkie...Ja myślę,że nie ma gotowej diety dla karmiących..kazde dziecko jest inne,jedno zle bedzie reagowalo drugie nie...nalezy tylko obserwowac maluszki jak sie cos zje nowego...Moja przyjaciolka je wszystko i malej nic nie jest,a ja niestety musialam i nadal musze jeszcze uwazac na to co jem...narazie udalo mi sie wprowadzic z poworotem mleko krowie do mojej diety i jest ok...
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry