reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dieta dla 4-miesiecznego bobasa

dziewczyny, mam pytanie. Czy któraś z was miała problem z podawaniem marchewki? My zaczeliśmy od jabłka, potem dodaliśmy banana i gruszkę a teraz pora na marchewke, tylko mały nie chce jej jeść! jak tylko poczuje marchewke to pluje na kilometr. Wiem że nie powinno sie dodawać soli takiemu maluszkowi do jedzenia ale taka marchewka to okropnie smakuje! Może dodać coś do tego żeby mu smakowało, ale co?
 
reklama
dziecko aby polubic jakis smak musi spróbowac kilkadziesiąt razy. Podawaj do skutku. W dziale eksperckim jest to wytłumaczone chyba w wątku nie chce jeść zupek czy jakos tak. No i możesz zacząć od marchewki z jabłkiem. Mnie pediatra powiedział żeby zupki troszkę posolic i pocukrować zależy jak dziecko lubi. a marchewka super smakuje z ziemniakami możesz jeszcze tak spróbować.
 
Mój młody przez 2 miesiące był na samej piersi, od tamtego czasu wróciłam na uczelnie i w weekendy był karmiony butelką - część odciągniętego pokarmu, a jak nie starczało to dostawał NAN1. Jak miał 3,5 miesiąca ogólnie stosowaliśmy karmienie mieszane. Zwykle butla rano i na wieczór. Wtedy też pediatra kazała wprowadzić soczki. Pomalutku, najpierw 1 łyżeczka i stopniowo zwiększać do 20 ml, i potem dalej. Jak miał 4 miesiące to kazała wprowadzić zupki i przeciery. Daję mu słoiczki póki co, ale teraz już zaczynam sama mu gotować. Zjana o 12 pół słoiczka zupki, a na deser o 16 zjada owoce, tak mu smakują że słoiczek nie starcza i wtedy podaję mu soczek z jabłka albo marchewki, bo nie chce za bardzo pić. Od kilku dni dodaję mu do jednego mleczka trochę kleiku bezglutenowego. Za 3 dni mały skończy 5 miesięcy i wprowadzę mu gluten tylko wciąż nie wiem w jakiej formie. Pediatra mówiła żeby dać maleńki kawałek biszkopcika, ale tak myślę, że przecież biszkopt ma jajko :/ no i nie wiem.
 
Myślę że pediatra miał rację. Co prawda nie słyszałam o takim pomyśle ale biszkopcik powinien być ok. Myślę że w jago kawałku ilość jajka jest śladowa. Ja się bałam takich rzeczy bo jestem przewrażliwiona o zakrztuszenie ale powoli mi odpuszcza i wczoraj młody dostał bułkę do lizania:)) A ja dodawałam pół łyżeczki zwykłej kaszki mannej błyskawicznej do gotującej się zupki. Teraz podaje kaszki glutenowe - tak radził mój lekarz. A za tydzień jak mały skończy 7 miesięcy mam zamiar skończyć cyrk ekspozycyjny i zacząć podawać małemu chleb.
 
Moje drogie laseczki pomóżcie bo głupieje...od czy dopiero po 4 miesiącu podawać małej coś więcej niż mleko?
Mała dostaje butle (sama zrezygnowała z cycusia) waży prawie 5 kilo.
Mam z nia kłopot dostaje 150ml bebico co 3 godz i płacze po zjedzeniu jakby była nadal głodna...od wczoraj wprowadziłam sposób który polciła mi koleżanka dodaję 1 łyzeczkę kaszki do mleka żeby było zageszczone i widzę że mała jest bardziej pojedzona..tylko czy tak można?
 
Teoretycznie podajemy po skończeniu 4 miesiąca czyli w piątym, ale każde dziecko inne i zazwyczaj lekarz decyduję czy już. Nigdy nie zagęszczałam ale z tego co czytam to wiele mam tak robi i zapewne zaraz Ci jakaś napisze.
 
Raczej po skończeniu 4 miesięcy wprowadza się nowe dania. Ale bez przesady z pewnościa nic sie nie stanie jesli wczesniej podasz np. odrobine kleiku ryzowego. Pozdrawiam!
 
Moim zdaniem mała jest głodna moze wystarczy zwiekszyc porcje mleka albo tak jak juz dziewczyny pisały zagęszczać kleikiem ryzowym czy kaszką... jesli chodzi o nowosci to po 4 miesiacu ale mozesz zaczac powoli podawac od 3,5 .. takie moje zdanie chociaz nie mam w tej kwestii doswiadczenia bo moje po 6 miesiacach poznawały nowosci... synus dalej na cycu a córka była 2,6 roku..
 
reklama
Do góry