reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Witam
mi oczywiście również wypadają włosy
po myciu mogę je wyciagac garściami, mam je w jedzeniu i w kawie.
Są poprostu wszędzie.
Karmie piersia i nie wiem czy mogę brac skrzyp (mam na mysli tabletki a nie odrzywkę).
Jesli chodzi o witaminy to przyjmuje je nieprzerwanie od początku ciąży do teraz i jakoś specjanie nie pomagaja.
To jak z tym skrzypem?? co :(

 
reklama
witam Panie
Piostanowiłam sie podzielić swoimi odkryciami w dziedzinie ratowania włosów na głowie:)
fachowo nazywa się to WYŁYSIENIEM
podobno żadne zewnetrzne środki nie są w stanie temu zaradzić bo przyczyna jest w zmianach chormonalnych
poradzono mi przyjmować witaminę A+E i podobno po miesiącu do dwuch bedzie widac efekt

ponadto z domowych sposobów to zalecam picie ziół
(nie wiem czy mamy karmiące mogę je pić)
Mieszanka:
po 20 g
- ziele skrzypu
- ziele jemioły
- liść pokrzywy
- liść szałwii
- liśc brzozy
Przygotowanie i stosowanie:
jedną łyzkę zmieszanych ziół zalać 2 szklankami wrzątku. Po 10 minutach przecedzić, pić napar po śniadaniu i obiedzie po 0,5 szklanki; po kolacji 1 szklankę.

druga mieszanka ziół jest na spirytusie więc ją sobie podaruje :)
sory za błędy i pozdrawiam
 
red_kitten pisze:
ponadto z domowych sposobów to zalecam picie ziół
(nie wiem czy mamy karmiące mogę je pić)
raczej nie bo jest tam szławia a ona hamuje laktację :p ale może jak skonczę karmić :D red_kitten a ty piłaś tą mieszankę ??? przejdzie przez gardło ? ;) .
 
zioła paskudne w smaku... jak wszystkie
tylko jest problem z jemiołą
trzeba poprosic farmaceute o zmieszanie ziół bo jemioła sama w sobie jest trujaca tylko nieiwelkie dawki sa lecznicze
troche przerażające co :/
tylko jakis czas piłam te zioła ale jak sie dowiedziałam o jemiole to przestałam
ja też karmię piersią i na wypadanie muszę stosowac bardziej domowe metody

zarzywam witaminę A=E i przed każdym myciem włosów rozpuszczam dodatkowo jedną kapsulłkę w ciepłej wodzie z malym dodatkiem oliwki i wmasowyje to w skóre głowy

potem odczekuję ok 30 min i normalnie juz myję włosy
muszę przyznać że byłam dość sceptycznie do tego nastawiona bo to jeszcze sposób mojej matki
ale już po jednym zastosowaniu było widac znaczną poprawę.
mam nadzieje ze uda mi sie wyeliminować wypadanie całkowicie już wkrótce
w każdym razie jestem na dobrej drodze :)

 
Byłam dziś u fryzjerki, poleciła mi niemyc włosów po porodzie przez najlepiej 6 tyg. Ponoc przez to właśnie wtedy najbardziej wypadają. Ostatecznie 2 tyg,bo raczej nimt nie wytrzyma 6.
 
:-) czesc dziewczyny co moze byc bardzo skuteczne na wypadywanie wlosow uzywalam juz wszelkiego rodzaju szamponow odrzywek i nic zadnych efektow :szok:
 
Na poporodowe wypadanie wlosow duzo sie nie pomoze, po prostu trzeba odczekac. Mnie lekarz powiedziala, ze moge przyjmowac witamine B Komplex i widze delikatna poprawe.
 
reklama
ja jestem przed porodem,ale w czasie ciązy miałam duze problemy z włosami.teraz biore BIOFER FOLIC,jest to żelazo o zwiększonym wchłanianiu.i bardzo pomogło.dostałam zalecenie,aby to brać i po porodzie i podczas karmienia.
 
Do góry