reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Dobry szampon i odżywka lub maska, dobrane przez fryzjera do rodzaju i potrzeb włosów. A z domowych sposobów to podobno bardzo dobrze robi włosom wcieranie soku z czarnej rzepy. Nie próbowałam, ale słyszałam, że działa rewelacyjnie, chociaż brzydko pachnie i piecze.
 
reklama
A ja od jakiegoś miesiąca myję włosy właśnie jajkiem tzn.wbijam jajo do kubka mikserem pożądnie wymieszam do tego parę kropli soku z cytryny i tą miksture nakładam na włosy bardzo dokładnie wcierając w skórę i włosy na całej długości,potem nakładam na to czepek foliowy może być zwyły worek foliowy i trzymam ten kompres jakieś30 min,a potem tylko porządnie spłukuję.i włosy umyte bez szamponu. :laugh:

robię to na zmianę tzn raz myję szamponem a następnym razem jajkiem ,włosy zrobiły się mocniejsze i zdrowsze.teraz kupię sobie jeszcze witaminki do łykaniz i mam nadzieję że do wiosny będą ok.

polecam też wszelkiego rodzaju maski nawilżające do włosów i wtedy robię też ten kompres. ::)
ach jeszcze jedno po tym jajku radzę spryskać troszkę perfumem czy jakąś wodą bo włosy troszkę jajkiem mogą pachnieć ;D Pozdrawiam
 
dziewczyny na matowe włosy nie ma nic lepszego niz wywar z pokrzywy,ewentualnie szampon pokrzywowy, czarna rzepa jes bardzo dobra ale na włosy osłabione i wypadające,pozdrawiam :laugh:
 
Wcieramy sok z czarnej rzepy. Pozostawiamy np. na godzinę i myjemy normalnie szamponem. Chodzi o to, żeby wetrzeć sok w skórę głowy, niekoniecznie we włosy.
Aby otrzymać sok: trzeba utrzeć rzepę na tarce i odcisnąć. Myślę, że można tez sprobować wycisnąć rzepę w sokowirówce.
 
Na wzmocnienie świetnie działa mieszanka z żółtka, cytryny i oleju rycynowego nałożona na 15minut pod czepkiem foliowym, ale po takiej masce włosy trzeba umyć dokładnie bo inaczej będą tłuste.
Piwo nie nabłyszcza włosów- próbowałam, jedynie sprawia, że lepiej się układają.
Na połysk działa też mycie głowy w letniej wodzie, a spłukiwanie chłodną(zamykają się łuski włosa), dodatkowo dobrze zrobić masaż poprawiający ukrwienie skóry głowy- to też wpływa na ładny połysk.
 
Mam pytanie czy mozna zrobić pasemka na farbowane ciemne włosy bo moja kuzynka starej daty twierdzi że nie da rady bo po pale włosy.Teraz są takie techniki może ktoś robił???
 
witam
Ja mam ciemne wlosy i robie balejaz z blondem. Poza tym ze dosc dlugo sie rozjasniaja to wszystko jest dobrze.
Nie mam popalonych wlosow. Poradz sie fryzjera.
Pozdraiwm
 
reklama
Mnie też zaczęły bardzo wypadać włosy po porodzie, ale teraz jest już 5 m-cy po i zauważam że chyba troszkę zmniejszyło się to wypadanie. Cały czas (i w ciąży i po niej) zażywam maternę i mam nadzieję, że niedługo wszystko wróci do normy.
 
Do góry