reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dbamy o włosy

Fryzjerzy przekonują, że nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, aby kobiety w ciąży poddawały się zabiegom koloryzacji włosów i deklarują, że zawarte w produktach do farbowania składniki nie przenikają do krwioobiegu i nie szkodzą ani mamie, ani dziecku. Fryzjerzy zwracają za to uwagę przyszłych mam na to, że w czasie ciąży skóra, w tym także skóra głowy, robi się bardziej wrażliwa i czasem preparaty do koloryzacji powodują jej podrażnienie. Dlatego poleca się stosowanie delikatnych farb. Najlepiej takich, które nie zawierają amoniaku.
 
reklama
na wypadanie wlosow najepszy szampon to vichy dercos na wypadajace wlosy + ampulki
jednoczesnie przyjmowanie tabletek merz special drages,lub onozis beauty
efekty kuracji widoczne juz po ok miesiacu ragularnego stosowania

A to jakaś reklama?
Jasne...nażreć się tabletek, wydać setki złoty na apteczne *****, a potem i tak problem zniknie, gdy organizm dojdzie ze sobą do ładu po porodzie i hormony się ustabilizują.

Dajcie spokój z "magicznymi środkami", bo takich NIE MA!

Częstą przyczyną wypadania włosów u kobiet jest niedobór estrogenów. Następuje to po urodzeniu dziecka, gdy ich poziom spada kilkaset razy. Po 2 – 4 miesiącach sytuacja na ogół samoczynnie wraca do normy. Jeśli mimo upływu czasu włosy nadal wypadają, konieczna będzie wizyta u dermatologa. Nagły spadek estrogenów ma miejsce także po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, co wiąże się także z wypadaniem włosów. Innym okresem w życiu kobiety, gdy fryzura ulega przerzedzeniu, jest menopauza. Ok. 45 roku życia spada poziom estrogenu i progesteronu, a jednocześnie stajesz się bardziej podatna na działanie testosteronu. Jeśli włosy zaczynają wypadać nagle i intensywnie, warto przeprowadzić diagnostykę w kierunku chorób jajników.

Ja jestem 4 miesiące po porodzi, włosy podczas całej ciąży miałam super, dopiero miesiąc temu zaczęły mi się sypać i to bardzo.
Biorę sobie witaminki, jem dużo owoców... ale nie zamierzam inwestować fortuny w farmaceutyczne "cuda", bo one i tak nie pomogą. Organizm musi się poskładać do kupy, w końcu poród to nie gra w golfa. :cool:
 
mój syn ma 14 m-cy, od kiedy skończył 3-4 m-ce zaczęły mi wypadać włosy i tak jest do teraz. wszystkie wyniki z badań mam ok, lekarz przespiał mi typowe witaminki i płyn do wcierania w cebulki włosów -mam nadzieje, że coś to da.
 
Nie wiem czy znasz BiovaxMed? Żel do wcierania w skórę głowy i szampon na odrastanie włosów. U mnie jest duża poprawa. Stosuję od 2 miesięcy regularnie. Dermokosmetyki dostępne są w aptece lub na galeriakosmetyki.pl Żel łatwo się wchłania, nie przetłuszcza włosów, łatwy w użyciu (ma fajny aplikator). Już po miesiacu wlosów mniej mi wypadało. Szampon delikatny, nie plącze włosów (mam długie włosy).
 
żele nie działają, wiem bo sprawdzaliśmy, to co działa to albo przeszczep albo grzebień laserowy (nie pamiętam nazwy)
 
Najlepszym sposobem w przeciwdziałaniu wymienionym chorobom, na jakie mamy bezpośredni wpływ, jest staranie się o prowadzenie zdrowego trybu życia.Odżywanie na pierwszym miejscu. Ważne aby dieta była bogata w witaminy.
 
Ostatnia edycja:
Farbowanie nie wpływa na pokarm, ale zmiany hormonalne w organizmie mogą spowodować, że kolor nie złapie. Ja całe czas sama farbowałam włosy w domu, w ciąży również.
 
reklama
Dla mnie na wypadanie włosów jest i był zawsze najlepszy vitapil. Na mnie działa i już. Próbowałam zmienić go belisse, bo tak reklamowali, ale kompletnie się nie sprawdziła. Lepsze są jednak takie polecane przez koleżankę.
 
Do góry