reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy wasze trzylatki śpią w dzień?

hmm wlasnie jak to jest. bo u nasz w przedszkolu do ktorego dopiero zaczela chodzic nie ma obowiazku lezakowania i dzieci same jak chca to sie moga polozyc. mi sie wydaje to super bo sama zle wspominam obowiazkowe spanie ale poki co mala wraca wyczerpana bo oczywiscie sama sie w ogole nie kladzie :)
 
reklama
u nas jest lezakowanie ale nie obowiązkowe jednak jak mała sie nie połozy to potem jest nie do życia.

i tu zgadzam sie z Głuszkiem jak mała polezaczkuje to popołudnie miłe, pójdze spac ok 20-21 a jak nie to popołudnie placzące marudzące i zasypia na wieczorynce.
Choc ostatnio miała taki kryzys ze jak poszla spac o 17:20 tak obudziłam ją dopiero o 6 do przedszkola.
U nas jutro zebranie.
 
Powolutku, dla niej wszystko jest nowe, i wydaje mi sie dobrym pomysłem ze nie zmusza sie dziecka za wszelka cene do spania poczekaj cierpliwie moze za tydzien bedzie juz wiecej dzieci przekonanych do lezaczkowania . jak mała zobaczy ze wiekszośc dzieci śpi to i ona sie bezstresowo połozy.
U nas tak praktykuja. Natala chodzi od lipca do przedszkola wiec wie o co chodzi. reszta nowej grupy która jest od 1-go własnie pierwszy tydzien miała taki ze dzieci nie przebierano tylko w ubrankach sie kładly i lezały w ciszy, te co zasneły to spały Nati spała, teraz beda przekonywac dzieci zeby w pizamiki sie przebierały ten tydzien ale nic na siłe.
 
witam! Moja Olcia spi w dzień - własnie ucina sobie drzemkę a zasnęła o 12.30 i pospi pewnie jeszcze godzinę. Z połozeniem spać nie mam problemu - zasypia chętnie i szybko - 2 przeczytane bajki i dziecka juz nie mam :)
 
w domu to tez mi ladnie spi. kolo 13 nawet czasem sama idzie i sie kladzie bo jest zmeczona. ale w przedszkolu jeszcze sie nie przestawila. co prawda nie maja lezakow i jak dzieci chca to sie klada na matach na podlodze. co mi sie w sumie dziwne wydaje.
 
jejku żeby mój synuś koło południa chciał spać:no: (troche ciszy by w domu było) ma 3 lata i 5 miesięcy i już od pół roku nie śpi a wieczorem mógłby siedzieć nawet do 12 w nocy i tak by sie chciał spać... Staram się go kłaść nie za późno żeby się nie przyzwyczaił więc tak koło 20- 21 chodzi do łóżka a zanim zaśnie to następna godzina...
 
reklama
beata, to cały rytuał wieczorny zacznij o 18.30-19 i o 20 będziesz mieć już ciszę. Ja sie cieszę, że moja Oluś śpi w dzień, bo ja wtedy w domu duzo zrobię, posprzątam, ugotuję, podłogi umyję a nawet okna :)
 
Do góry