reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

Chciałam uczulić wszystkie mamy żebyście sprawdzały czy przypadkiem jogurty (nawet te dla dzieci) nie są z odtłuszczonego twarogu(czyli light) ! ja się z tym spotykałam dosyć często teraz z okazji alergi jemy tylko sojowe i kozowe.
 
reklama
Moi chłopcy bardzo lubią pić mleczko oraz jeść nabiał. 3 letni Jasio rano i wieczorem wypija po 200ml kaszki i w południe przed drzemką 150 ml samego mleczka. Oprócz tego często zjada jeszcze jogurt. 2 letni Staś tyle samo a nawet trochę więcej kaszki. Coż.... po prostu uwielbiają mleczko pod każdą postacią. Ale nie wszystkie dzieci za nim przepadają i ja nie widzę w tym nic złego. Po prostu wolą zamiast mleka zjeść np. kawałek wędliny.
:tak:
 
Moj Arus tez pije 2x dziennie mleko tzn rano z kubeczka i do tego kanapki a wieczorek kaszka a w ciagu dnia danonki itp pozdrawiam
 
U nas wszelkiego rodzaju jogurciki ,serki .Je wszystko na co ma ochotę.A mleczko to albo jako kakao albo z płatkami śniadniowymi.Nauczyłam się po niełatwej lekcji jedzenia z moją 10-letnią córką że nie można wszystkiego odmawiać dziecku ,bo skończy się to nietolerancją pokarmów w późniejszym wieku.Także Oskar je wszystko na co ma ochotę
 
Wszystko zalezy od kraju w ktorym mieszkasz, moje kolezanki z Anglii podaja mleko krowie jak dziecko skonczy rok zycia, rowniez w Norwegii zaleca sie podawac od roku. Bardzo ciezko z kolei dostac mleko modyfikowane dla starszych dzieci, wiec raczej i tak nie ma wyboru
Eeee w Anglii jest mleko Aptamil Growing Up lub Cow&Gate i jest przeznaczone dla dzieci po roku do 3 lat.
I nie sądze,że jest zalecane mleko krowie po roku a po 2 roku życia.
Irlandia i Anglia to są bardzo podobne kraje,w sumie idą tym samym schematem żywieniowym.
Właśnie wczoraj byłam z moim 9 miesięcznym na bilansie i jest zakaz podawania mleka krowiego.
Mój starszak dopiero od kilku miesięcy pije mleko krowie.
Uwielbia serki białe,topione,kanapkowe,żółty
 
Michalina pike na noc 210 modyfikowanego z jakas kaszka i kakaem...potem wła że chce jeszcze, to oststnio zrobiłam jej ze zwykłego..jednego dnia było ok, a drugiego pawik:(
nabiał pod inna postacią toleruje..z mlekiem cos nie tak:(
ale niech pije modyfikowane...:tak:
 
Karolinka pije dziennie 3 razy mleczko po około 200-250ml, wydaje mi się , ze to troszkę dużo, zresztą lekarka na bilansie dwulatków powiedziała zeby dawać max 2 razy dziennie , ale ona tak uwielbia mleczko, że żyć bez niego nie może :confused::happy2:
 
Hanutek dostaje mleko 210 - 240 ml dwa razy dziennie - przed drzemką w dzień i przed snem wieczorem. Wiem, że powinniśmy zrezygnować z butli ale to ją wycisza i uspokaja. Mleko krowie u nas odpada - alergia - więc Hania pije Nestle z miodem albo waniliowe, samo modyfikowane już jej nie smakuje.
 
Gracjanek od 2-go miesiaca był na butelce i tym samym na mleku modyfikowanym ( w ostatnich miesiacach ciąży "lecialo ze mnie jak z krowy", a tydzien po porodzie nie wiadomo z jakiego powodu wszystko zanikło :-( ). Kiedy miał 10-11 miesięcy zaczał mieć dośc mleka modyfikowanego, nawet zmienilama na inne i nic, za zadne skarby nie chciał pić, posmakowalo mu w niewielkiej ilosci mleko z woreczka, wiec cóz, zaczelam kupowac mleko normalne ale granulowane odtłuszczone i jakos pił, malymi ilosciami, ale jednak musielismy trafic na TO i do tej pory tak zostało, mleko NIE, kakao TAK, potrafi wypic nawet pol litra na raz, ale mleka nie ruszy samego. A wyroby mleczne, owszem, serki, kefir (uwielbia) itp.
 
reklama
Maciuś niedługo kończy roczek i pije rano 120-150 ml Bebiko 2, praktycznie codziennie kilka łyżeczek jogurtu naturalnego (dodaję do owoców), czasem trochę twarogu i wieczorem kaszkę wielozbożową na mleku modyf. Tak więc niewiele mleka w jego menu. :sorry2::zawstydzona/y:
 
Do góry