reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

Tak Blaneczka pije melko i jje kaszki z mlekiem modyfikowanym :tak::tak:
Mleko modyfikowane od samego poczatku prawie :tak: krowie ma tylko w serkach jogurtach bo tak samego nie poddaje bo nie zdrowe , szkodzi :sorry2:pozdrawiam

Szkodzi twojemu dziecku? Boże dziewczyny jaka pewność że mleko szkodzi dziecku? Poza wyjątkiem skazy białkowej. Jakie mleko szkodzi? Uht tylko czy od krowy nie przerobione też? Kilku profesorków badaczy opublikowało prace że mleko be i wszyscy im wierzą...:rofl2: Za parę lat się okaże że modyfikowane też nie do końca zdrowe:baffled:
 
reklama
witajcie mamuski!staram się, aby mój dwuletni mateuszek dwa razy dziennie wypijal po 200-250 ml. mleka modyfikowanego, zageszczonego kleikiem ryzowym. podaje mu je na sniadanko, choc ostatnio coraz czesciej zdaza się, ze wypija polowe butelki. robie mu wtedy jeszcze jakas mala kanapeczke.. kolejna butelke daje mu przed snem i najczęściej z nia zasypia..konsultowalam się z lekarzem i jest to odpowiednia ilość mleczka, jaka powinien wypijac dwuletni szrab. Natomiast jeśli chodzi o mleko krowie to jeszcze nie podawalam go Mateuszkowi . mysle, ze to za wczesnie.
 
Witam!
Powiem Wam, że moja 2-letnia córcia od kilku miesięcy pije mleko kartonowe. Nie ma żadnego uczulenia, ani kłopotów żołądkowych. Rano przed żłobkiem je płatki z mlekiem lub kanapeczki i wypija kubeczek kakao lub mleka. W żłobku czasem na podwieczorek mają coś mlecznego (serki, kanapki z serkiem i kakao,...). A wieczorem często je budyń lub wypija mleczko z bułeczką maślaną, lub zje DANIO czy inny serek.
Poza tym uwielbia warzywa i owoce. I całe szczęście nie mam z nią problemów żywieniowych. Dobrze się rozwija i rośnie jak na drożdżach.
Pozdrawiam wszystkie mamy :)
 
Dziewczyny tak to czytam co piszecie i powiem wam,moj Oli ma 16 miesiecy i je na sniadanie kaszke manne na mleku krowim(kartonowym)jak kto woli,nic mu nie jest,czuje sie bardzo dobrze.Dodam jeszcze ze nie wiem jak wy ale ja i moje rodzenstwo,znajomi od malego bylismy chowani na mleku krowim,tak bylo kiedys na wsi,nie bylo modyfikowanego,i jakos bylismy zdrowi,pilo sie tez takie mleko w proszku w niebieskim opakowaniu,ja to uwielbialam je na sucho:)takze MLEKO napewno nie szkodzi,wrecz przeciwnie:)pozdrawiam wszystkie mamusie te wierzace i te mniej:)
 
Szkodzi twojemu dziecku? Boże dziewczyny jaka pewność że mleko szkodzi dziecku? Poza wyjątkiem skazy białkowej. Jakie mleko szkodzi? Uht tylko czy od krowy nie przerobione też? Kilku profesorków badaczy opublikowało prace że mleko be i wszyscy im wierzą...:rofl2: Za parę lat się okaże że modyfikowane też nie do końca zdrowe:baffled:
Dlaczego ?
Sklad mleka krowiego nie jest odpowiedni dla potrzeb tak malych dzieci .
Zawiero ono na przyklad za duzo obciazajacego nerki dziecka bialka i sodu, a za malo zelaza zapobiegajacego anemii.
Ma tez za duzo nasyconych kwasow tluszczowych, a za malo waznych nienasyconych kwasow tluszczowych i witamin A,D,E i C, nie zbednych do pawidlowego rozwoju.
*Niezaleznie od tego czy jest to mleko w proszku tzw. ''niebieskie''
z kartonika, folii, uht czy pasteryzowane :sorry2::sorry2::sorry2:
 
Witam

wiecie co kazda z was pewnie po troszku ma racje,bo jak by nie patrzec to w dzisiejszych czasach albo wsyztsko szkodzi albo wsyztsko jest zdrowe, zalezy kto jak co odbiera,,:-)
Ja swojemu malemu nie podaje mleka, bo odkada chcialm mu podac mleko (11mies) to sie okazalo ze ma skaze,,no i niestety musialam mu podac pebilon pepti ,,ale odkad skonczyl 2 latka zaczelam mu podawac coraz wiecej produktow mlecznych jogurty, zupy na smietanie, czy serki, ciastka,,, ale na mleko krowie z racji ze ma tendencje skazy nie moge sie jeszcze zdecydowac tym bardziej ze jak troszke przeholuje to jest caly wysypany,ale wiem ze dzieci wyrastaja z alergii i mam nadzieje ze moj synek tez wyrosnie bo mam zamiar mu podawac mleko krowie,
i wiecie co nie wiem jak u was ale w moim pokoleniu dzieci byly chowane na mleku krowim , a sa o wiele zdrowsze i silniejsze niz dzisiejsze dzieci, ktore pija mleko modyfikowane (chociaz ono tez jest krowie!!!) czy sojowe czy jeszcze inne:-(
 
Moja ma 2,4 roku i wciąż pije mleko - tyle, że sojowe, bo ona alergię na mleko krowie ma. bez tego mleka to się nie położy spać w ogóle...:)
 
Weronika pije mleko modyfikowane candia - standardowo rano i wieczorem po 210-240ml, zdarza się, że woła również przed południem i po południu, więc bywają dni, że pije prawie litr mleka :rofl2: nie wiem, czy to dobrze, ale jak tu nie dać jak chodzi i woła "mamusiu, mleczusio" :-D
 
reklama
Moja Natasia pije mleko 2 x dziennie :tak::-D, rano i wieczorem po 240ml (z 7 miarek), pije bebilon pepti 2. Do tego w południe zjada kaszkę na gęsto z 6 miarek mleka. Rano, do mleka dodaję czasem kakao (nic się na szczęście nie dzieje :-p), czasem łyżeczkę kaszki ryżowej, a dziś pierwszy raz dodałam budyń i też smakowało :-):rofl2::-p.
 
Do góry