reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy to ciąża?

Nie wiem czy dziękować jeszcze … mam nadzieję 🥰 4 tyg i 6 dni pokazuje mi apka bo już ściągnęłam 😃 mam przygotowane dwa testy na jutro rano. I umówionego lekarza na wtorek. To chyba nie za wcześnie?
poczekaj do 6 tygodnia z lekarzem . Bo jak teraz pójdziesz to na bank jeszcze zarodka nie będzie i będziesz się niepotrzebnie stresować czy się pojawi . A w 6 jak pójdziesz to już serduszko powinno być widoczne
 
reklama
Nie wiem czy dziękować jeszcze … mam nadzieję 🥰 4 tyg i 6 dni pokazuje mi apka bo już ściągnęłam 😃 mam przygotowane dwa testy na jutro rano. I umówionego lekarza na wtorek. To chyba nie za wcześnie?
Za wcześnie. Nie będzie w ogóle zarodka. Trochę bez sensu iść. Chyba, że wiesz, że np musisz przyjmować jakieś leki w ciąży typu heparyna, to jak najbardziej. Jeśli nie, to możesz iść tylko potwierdzić ciążę. Nic więcej się nie dowiesz, będzie tylko pęcherzyk, bez zarodka i bez tętna
Mam również psychiatrę umówionego. Bo niestety zażywam od dłuższego czasu pewien lek…. Bardzo się tego boję i jestem zawiedziona sobą, że uznałam „eee już nie zajdę w ciążę” bo tylu niepowodzeniach i przyjmowałam go bo mam nerwicę tak więc czeka mnie odstawianie leku i szczerze jestem przerażona tym 😭
Czy ktoś z Was też może brał kiedyś leki przed zajściem uspakajające z tych niestety mocniejszych…… ? Nie zasnę dziś 🥺
Wiele leków od psychiatry można brać w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Nie stresuj się na zapas. Kiedy masz psychiatrę?
 
poczekaj do 6 tygodnia z lekarzem . Bo jak teraz pójdziesz to na bank jeszcze zarodka nie będzie i będziesz się niepotrzebnie stresować czy się pojawi . A w 6 jak pójdziesz to już serduszko powinno być widoczne
Mam Syna 11 lat ale już zapomniałam jak to jest. Racja… nie ma co się spieszyć przełożę wizytę bo idąc i dowiadując się, że nic nie widać pęknie mi serce. Dziękuję za odpowiedź :)
 
Za wcześnie. Nie będzie w ogóle zarodka. Trochę bez sensu iść. Chyba, że wiesz, że np musisz przyjmować jakieś leki w ciąży typu heparyna, to jak najbardziej. Jeśli nie, to możesz iść tylko potwierdzić ciążę. Nic więcej się nie dowiesz, będzie tylko pęcherzyk, bez zarodka i bez tętna

Wiele leków od psychiatry można brać w ciąży oraz podczas karmienia piersią. Nie stresuj się na zapas. Kiedy masz psychiatrę?
Ojjj tego zapewne nie :( mam na czwartek bo niestety najbliższy możliwy i jedyny termin.
 
Mam również psychiatrę umówionego. Bo niestety zażywam od dłuższego czasu pewien lek…. Bardzo się tego boję i jestem zawiedziona sobą, że uznałam „eee już nie zajdę w ciążę” bo tylu niepowodzeniach i przyjmowałam go bo mam nerwicę tak więc czeka mnie odstawianie leku i szczerze jestem przerażona tym 😭
Czy ktoś z Was też może brał kiedyś leki przed zajściem uspakajające z tych niestety mocniejszych…… ? Nie zasnę dziś 🥺
Jakie to leki?
Ja miałam ostatnio konsultację z psychiatrą, bo mam transfer na horyzoncie i dwa leki, które biorę są dozwolone w ciąży. A jeden z nich to nie jest jakiś lekki lek.
 
Można go brać przy karmieniu piersią.
Nie wiem, jak w ciąży (bo wtedy jest bardziej restrykcyjne podejście), ale jest szansa, że w takim wypadku też można. Ale to oceni psychiatra i w razie czego zmieni Ci na inny lek o tym samym/zbliżonym działaniu, który w ciąży można przyjmować. Jeśli Ci powie, że nic nie można przyjmować, KONIECZNIE zmień lekarza i idź do innego.
 
A dlaczego testy zrobiłaś dopiero po tygodniu od spóźnienia miesiączki? Kreski są mocno widoczne, ale jak na tydzień spóźnienia to słabe. Wiesz kiedy miałaś owulację?
 
reklama
A dlaczego testy zrobiłaś dopiero po tygodniu od spóźnienia miesiączki? Kreski są mocno widoczne, ale jak na tydzień spóźnienia to słabe. Wiesz kiedy miałaś owulację?
jak oceniłaś, że kreski są za słabe? Nie da się po nasyceniu kreski ocenić zaawansowania ciąży. To nie testy ilościowe (jak betahcg), a jakościowe, czyli tylko wykrywają hormon. Wystarczy, że mocz jest bardziej rozrzedzony i kreski będą jaśniejsze 🤷 są też kobiety, u których w moczu stężenie betahcg jest relatywnie niskie. Po co bez sensu stresujesz autorkę?
 
Do góry