reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Ja miałam czop koloru brunatnego, ale w jaśniejszym odcieniu:tak:. Myślę, że nie ma się czym martwić:tak:. Ale jeśli się niepokoisz, zadzwoń do swojego gina:-).
 
reklama
Moze miec kolor brunatny, rozowy lub byc przezroczystą galaretką. To znak ze albo za kilka dni albo nawet za 2 tygodnie poród:) Zwykle świadczy to o rozwarciu szyjki, na tyle duzym, by czop mógł się wysunąc.

Jeśli jestes już 37/38 tygodniu ciązy, to nie musisz się obawiac, że urodzi się wczesniak, bo ciąża jest juz donoszona.

Powinnas skonsultowac się ze swoim lekarzem, ale bez paniki :)
 
Witam,

drugi cykl staramy się z mężem o dzidziusia...Przez ostatnie 3 cykle miałam dość długie, prawie dwutygodniowe plamienia przed okresem. Z tego powodu zapisałam się na wizytę do lekarza. Wizyta wypadła w moim 20 dniu obecnego cyklu (w ubiegłą środę). O dziwo w tym cyklu plamienia ustały. A co więcej przy badaniu lekarz stwierdził rozpulchnienie macicy i zasinienie szyjki i jak powiedział może to wskazywać na ciążę;)No ale 100 % pewności nie ma...dlatego też przepisał mi Duphaston na podtrzymanie ewentualnej ciąży (2x1 tabletka dziennie) i kazał zrobić test ale dopiero za 10 dni...(czyli wypada w przyszłą sobotę). Cykle mam zwykle 28 dniowe, chociaż przez te plamienia trochę mi się poprzestawiały..Bardzo pragnę tego dziecka i już nie mogę się doczekać...daltego dziś rano nie wytrzymałam i zrobiłam test...niestety wyszedł negatywny, mam nadziję że dlatego że to za wcześnie (dziś mam 23 dzień cyklu). Z typowych objawów mam zanik plamienia, śluz bezzapachowy trochę mętny no i powiększone piersi, nie są takie napięte jak przed okresem, raczej miękkie i ciężkie i trochę bolą po bokach. No i chce mi się jeść, ale wszystko co słone, żadnych czekolad, jak wcześniej;)
Jestem strasznie niecierpliwa i nie wiem jak wytrzymam ten tydzień. @ powinnam dostać w czwartek 27.03.
Co wy o tym sądzicie? Czy lekarz mógł tak wcześnie coś zauważyć? Czy jest dla mnie nadzieja...?

Pozdrawiam,

Sylwia
 
I lekarz mogł jeszcze nie widziec i test mogł nie wykryc:tak:w przypadku niskiego HCG test nie wykryje od razu.Objawy ciazy miałam dokładnie takie jak i przed okresem.Tylko w brzuchu mnie tak dziwnie kuło.Staraj sie o tym za duzo nie myslec i nie nastawiac,bo objawy typu apetyt moga byc wynikiem sugestii.Szkoda by było,zebys pozniej była smutnba i załamana i rozczarowana.Ja osobiscie zycze Wam fasolki i trzymam mocno kciuki:tak:;-)Moze to taki Wielkanocny prezent od Boga?Kup sobie kwas foliowy i dbaj o siebie;-)I nie martw sie-co ma byc to bedzie.napisz jak juz bedziesz wiedziała...
 
ja mialam objawy dokladnie jak przed miesiaczka, wiec ku rozpaczy z moim obecnym mezem pytalismy sie gdzie nasze dzidzi.?? w dole brzucha mialam takie bole przedmiesiaczkowe i mimo ze sie troche spozniala to i tak bylam pewna ze nie jestem w ciazy. az wreszcie zrobilam test i dwie kreski pojawily sie w pierwszych niemal sekundach. ale tez raz lekarz duzo wczesniej powiedzial ze moge byc w ciazy, wtedy bylabyh to wpadka :zawstydzona/y: i dal mi tabletki na podtrzymanie, i jak po 10 dniach nie bedzie okresu to na usg bo pewnie ciaza, usg zrobilam ciazy nie bylo i tego samego dnia dostalam okres... wiec lepiej zeby sienie rozczarowac nie rob sobie wielkich nadziei, a jak bedziesz to bedzie niespodzianka, a jak nie to za miesiac :-)
 
Dziewczyny dzięki za wsparcie;)
Dziś 25 dzień cyklu a @ nadal brak:). Podbrzusze mnie troche pobolewa jak przed @ no i piersi też...plamień nie mam żadnych a normalnie już dawno powinny się zacząć...tak że jakiś cień nadziei jest, ale z teścikiem jeszcze poczekam...dam znać jaki wynik
 
Witaj,
Test może wykryć ciążę dopiero od mniej więcej 8 dnia po zapłodnieniu (no chyba że są już testy wykrywające wcześniej). Czasem jednak poziom Beta-HCG jest niski pomimo ciąży i wtedy lekarz zaleca Duphaston (chroni przed poronieniem z powodu zbyt niskiego poziomu progesteronu). Zasinienie szyjki wskazuje na silne ukrwienie mięsnia macicy, a dzieje się to własnie w ciązy. Więc może...???:-)

Tak czy inaczej zażywaj kwas foliowy, przyda się - jeśli nie tym razem to za miesiąc.:tak:
Ja też miałam pobolewania jak przed @ i piersi były większe i bolesne...

Trzymaj się i życzę powodzenia
D.
 
właśnie spontanicznie zrobiłam test..i wyszły dwie kreski, tylko ta druga znacznie bledsza od pierwszej, ale jest.no i nie wiem...:confused2: miał ktoś takie doświadczenie (to był Bobo Test z apteki)
a w dodatku jakieś przeziębienie mi się przyplątało i leje mi się z nosa...
 
właśnie spontanicznie zrobiłam test..i wyszły dwie kreski, tylko ta druga znacznie bledsza od pierwszej, ale jest.no i nie wiem...:confused2: miał ktoś takie doświadczenie (to był Bobo Test z apteki)
a w dodatku jakieś przeziębienie mi się przyplątało i leje mi się z nosa...

Ja miałam takie doświadczenie:-D. Zrobiłam test i druga kreseczka się pojawiła bardzo bladziutka, ale była:tak:. Także życzę Ci zafasolkowania;-).
 
reklama
Do góry