reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

Aniu, u nas w górach świeżą jagnięcinę można dostać tylko wiosną. Jagnięta do uboju muszą mieć odpowiedni wiek i wagę, potem robią się za duże, więc przez resztę roku pozostają mrożonki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to namierzenie kogoś kto ma owce, zakup jagnięcia i zamrożenie we własnym zakresie. Prywatnie nie uważam, żeby mięso było niezbędne dzieciom do życia. Jeszcze nie tak dawno maluchom polecano wyłącznie cielęcinę, a teraz już chyba wszyscy wiedzą jak bardzo to mięso uczula. Pozdrawiam.
 
reklama
Do wszystkich mam małych alergików!

Jak objawa się alergia na mleko modyfikowane typu np. Bebiko Omneo.
I jak wygląda alerdia spowodowana np, zwykłym proszkiem do prania.

Mój ponad 2-mies. maluch dostawał ostatnio oprócz cycka także Bebiko Omneo 1, w między czasie prałam jego rożek w Vizirze, bo Yelp mi się skończył.
I co zauważyłam - po zewnętrznej stronie jego prawgo udka skóra zrobiła się szorstka, myślałam, że może się przytarł gdzieś (tylko jak takie dziecko może się przytrzeć, no ale że leży w gondoli i wierzga gołymi nóżkami w body to wszystko zdarzyć się może). Później to samo miał na lewej nóżce, na rączkach też po zewnętrznych stronach ma lekko szorstkawą skórę. Miejsca ta nie są na czerwonym podłożu, nie ma krostek, nie wydziela się żadna wydzielina, to po prostu wygląda jak lekkie otarcie....i tak się zastanawiam, czy to uczulenie na Bebiko, a może na proszek a może po prostu skóra zaczyna dojrzewać bądź będzie się naskórek oczyszczał...smaruje mu to Sudokremem, albo Bambino albo oliwką....zaczyna być już lepiej....no ale wciąż się zastanawiam, czy np. to jest alergia na mleko krowie w bebiko....chociaż on nie ma żadnej wysypki w zgięciach w łokciach czy w zgięciach kolanowych....

Proszę, poradźcie, co to i od czego....
 
ja nie mam alergika ale wydaje mi sie ze uczulenie pokarmowe objawia sie albo wysypka na buzi pod kolanami i w zgieciach lokci albo takim suchym naskorkiem na buzi :dry:
 
Na buzi nic mu sie nie robi i ma gladziutka skore....z tego co czytalam o alergii na bialka mleka krowiego to on nie ma takich typowych objawow....nie ma wysypki w zgieciach lokci i pod kolanami, nie ma biegunki, kupki robi ladne (chociaz po bebiko to wyproznia sie raz na kilka dni, ale kupka ma mniej wiecej taka konsystencje jak po moim mleczku).....nie mam pojecia od czego to...moze rzeczywiscie to od proszku, bo reszta cialka jest okey....moze to taka alergia kontaktowa z rozkiem, bo nozki i raczki sa gole i stykaja sie z wyprana tkanina....nie wiem....dzis jest lepiej, zaczynamu troche przechodzic...
 
moja Dominika ma skaze białkową

objawia się to tym że najpierw miała obsypaną całą buźke chrostkami i były one bardzo suche, podkreślam bardzo :-)

potem przeszły na brzuszek i nóżki.... w sumie wkońcu cale ciałko było obsypane

przeszłam na mleko specjalne do skazy i wysypka przeszła, zostałą jedynie troszke na brzuchu.

a na proszek wysypka wygląda chyba podobnie, czyli że występują chrostki w iejscach w których ubranie miało kontakt ze skórą

może wystarczy poprostu zmienić kosmetyki dla dziecka? albo może są to potówki i wystarczy chłodniej ubierać?
 
Lekarka nam powiedziala, ze podejrzewa uczulenie pokarmowe....no i kazala przejsc na Nutramigen :(
 
Dziewczyny pomocy!!! Zdazylam pomyslec, ze mam luksusowo, bo w ciagu 8 miesiecy Bruno tylko raz mial niezyt gardla, a tu masz - cale lapki wysypalo poczawszy od wysokosci gdzie konczy sie krotki rekawek, az po przeguby! Najpierw byla to taka kaszka niczym potowki, a potem miejscami zaczely z tego powstawac wieksze krostki. Podalam mu odtatnio mus jablkowy z pigwa, ktorej jeszcze nie jadl, wiec moze to od tego, a moze za slabo przeplukalam prany recznie sliniak taki z rekawkami i to reakcja na proszek. Siostra kazala mi podac wapno, ale w aptekach(mieszkamy w Belgi) nie maja takiego dla dzieci. Jak myslicie czy to cos powaznego - maly nie ma zadnych innych objawow. Wioletta
 
CZESC
moja coreczka od kilku dni ma zaczerwieniona i bardzo luszczaca sie skore za uszami.
od 2 dni zauwazylam ze pojawily sie podobne zmiany na glowce , nad uszami.
smaruje to narazie sudocremem.
jestem umowiona z lekarzem ale dopiero w srode.
czy ktoras z was miala taki problem?
 
reklama
U nas łuszcząca się skóra za uszkami ,uporczywa ciemieniucha i krostki okazały się objawem nietolerancji białka krowiego.Więc warto się przyjrzeć,czy dzidzia nie jest alergikiem.Na pewno nie smaruj Sudocremem,bo dodatkowo wysusza skórę.My smarujemy Bepanthenem,Alantanem Plus,no i maścią robioną na receptę.Najlepiej udać się do pediatry,który obejrzy zmiany i coś doradzi.
Poczytaj też wątki o skazie białkowej i jej objawach.
Powodzenia!Nie bagatelizuj tych zmian,bo mogą porobić się ranki i wdać zakażenie.:-)
A i jeszcze zapomniałam,że kąpiemy Kubusia w Oilatum lub Linomag do kąpieli(tańszy niż Oilatum,a równie skuteczny).
 
Do góry