reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

reklama
My zrobilismy jak synek mial 4 miesiace i zaluje,bo oczywiscie nic nie wyszlo a maly straszliwie sie splakal:-(.Takie badania maja sens po ukonczeniu przez dziecko 3 lat,ale wczesniej o tym nie wiedzialam i nikt nie raczyl mi powiedziec:-(.
 
Bylismy U Lekarza
I Powidzial Ze To Nie Alergia
Ze To Normalne, Bardzo Duzo Dzieci Ma Ten Problem. Poprostu Maja Bardzo Delikatna Skore Ktora Przez Wiatr I Slonce Sie Bardzo Wysusza I Takie Sa Objawy,
Przepisal Oilatum Oliwke Do Kapieli I Balsam Doublebase
Miejmy Nadzieje Ze Szybko Zniknie :)
 
Witam mamy.
Mam pewien problem.Moja prawie 9-cio miesięczna córa Zosia ma wysypkę wokół ust i na powiekah.Zaczęło się ok 2 miesięcy temu od drobnych krostek koło ust i na bródce.Potm świństwo rozniosło się na powieki.Leczłeśmy to maścią ze sterydami Elosone, potem Mupirox, teraz Oxycort i wapno.Za każdym razem na początku stosowania była lekka poprawa potem znowu wracały.Już nie wiem co robić.Nie wiem czy to jakaś alergia czy bakteria czy co.Mała trze oczka i rozognia krostki.Dodatkowo robi brzydkie kupki często ze śluzem.Będę wdzięczna za każdą podpowiedź co z tym zrobić.Pozdrawiam
 
hmm ... to może być i alergia ... a byłaś z tym u pediatry ... co powiedział ? może trzeba zmienić mleczko, albo coś innego z jedzonka, a może to jakiś kosmetyk ... albo też wasz proszek podrażnia jej buźkę kiedy się przytula .... trudno powiedzieć
 
Witaj.Byłam u trzech pediatrów.Każdy przepisywał co innego i właściwie zaden nie powiedział od czego to moze być.Odstawiłam jej na razie mleczko Bebiko 2GR i Bebiko 2R i wróciłam do zwykłego Bebiko 2 i kleiku kukurydzianego.I czekam.Co do proszku używamy Lovelli od samego początku i nie było problemów.Ech, oszaleć można.
 
myślałam raczej o proszku jaki używasz do twoich rzeczy .... bo jeśli to by miało być uczulenie na Lovellę to wysypka byłaby na całym ciele, a skoro jest tylko na buzi to pomyślałam, że to może być od dorosłych ubrać ... możesz przez jakiś czas kłaść sobie pieluszkę na ramię lub wyprać kilka koszulek w jej proszku i sprawdzić reakcję.
Zresztą z uczuleniami już tak jest, że wyskakują z nienacka ... mój synek przez trzy miesiące używał oliwki z Bambino i było świetnie, aż pewnego dnia pokrył się kropkami jak biedrona .... miał je wszędzie tylko nie na główce i buzi (a te miejsca smarowałam kremikiem) i sprawa się rypła ... Oliwka poszła w odstawkę i po kilku dniach wysypka zaczęła znikać

a z tymi pediatrami to :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ani nie chce mi się tego komentować, bo każdy gada coś innego ... może lepiej wydębić skierowanie do alergologa, choć chyba do roku testy alergiczne są nie wiarygodne, o ile się je wogóle wykonuje, ale może choć coś poradzą.

Acha ... a mleczko możesz kupić jakieś hippoalergiczne ...
 
Mleczko HA zakupione ale niestety mała ybreda ani go tknie:-) O tym proszku nie pomyślałam a może rzeczywiście spróbuję.Poczekam jeszcze chwilę i zobaczę co się będzie działo a jak nie znikną chyba skończy się na jakimś specjaliście.Co do pediatrów wkurza mnie to że oni wszystko traktują jak coś normalnego i bagatelizują objawy.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam
 
reklama
racja .... spróbuj proszek, albo kremik czy czego tam stosujesz tylko do buzi też wyaliminować na kilka dni ... i obserwuj .....
Życzę zdrówka dla twojej pociechy i pozdawiam :tak:
 
Do góry