reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to alergia???

Mnie też to wygląda na jakąś alergię. Spróbuj oilatum u nas fajnie nawilża skórę małej i obowiązkowo udaj się do lekarza, najlepiej alergologa
 
reklama
CZESC
moja coreczka od kilku dni ma zaczerwieniona i bardzo luszczaca sie skore za uszami.
od 2 dni zauwazylam ze pojawily sie podobne zmiany na glowce , nad uszami.
smaruje to narazie sudocremem.
jestem umowiona z lekarzem ale dopiero w srode.
czy ktoras z was miala taki problem?

.... Sudocrem nie jest tutaj dobrym rozwiązaniem, ponieważ główną funkcją tego kremu jest wysuszanie, a jeśli Twoja córeczka ma łuszczącą się skórkę to lepiej jej ją natłuszczać .... albo np. maścią Alantan lub kremikiem Oilatum Soft. Tak nam radziła położna :-):tak:
 
dzieki za odpowiedzi

rozalka- moja mala tez ma krostki na buzi i nie moge sie ich pozbyc. na poczatku myslaalam ze to potowki, lekarz powiedzial ze to moze byc o karmienia piersia . i ze mam czekac .
mam nadzieje ze w srode lekarz tym razem wiecej powie i pomoze ......
 
Sudokrem jest przede wszystkim zbyt silny na tak delikatna skore na buzi i glowki malej. Jak masz mozliwosc kupienia kremow i plynow z serii EMOLIUM. Sa naprawde bardzo dobre. Zawieraja nienasycone kwasy tluszczowe. Nie sa az tak drogie jak inne.
 
Sudokrem jest przede wszystkim zbyt silny na tak delikatna skore na buzi i glowki malej. Jak masz mozliwosc kupienia kremow i plynow z serii EMOLIUM. Sa naprawde bardzo dobre. Zawieraja nienasycone kwasy tluszczowe. Nie sa az tak drogie jak inne.


A mozna tego używac zamiast oilatum? Ma to podobne działanie?
 
Dorka u nas tez tak sie "zaczela" skaza bialkowa i moj Robert byl w mniejwiecej tym samych wieku co teraz Twoje malesntwo. I niestety z tego co wtedy wyczytalam, to luszczaca sie skora za uszkiem w 80% oznacza skaze.

My zmienilismy mleko na Nutramigen, a wysypka i te zmiany skorne zeszly po kilku kapielach w Oilatum i smarowaniu kremem z tej samej serii.
Obejrzyj jeszcze jak wygladaja policzki, jezeli sa swiecace, takie jakby pociagniete jakierem bezbarwnym, no to niestety to tez sa objawy skazy. Tylko, ze u nas te policzki zmienily sie tak gdzies po 10 dniach od reszty zmian na skorze.

Trzymam kciuki oby jednak bylo to jakies zwykle uczulenie. Ze skazy dzieci niby wyrastaja, ale samo picie tego swinskiego mleka... brrr... :no:
 
Rowniez polecam Emolium.Jest cala linia tych kosmetykow do skory atopowej.Trzeba popytac w aptece.My uzywamy na razie tylko emulsji do ciala,bo jeszcze nam sie Balneum nie skonczylo,ale jak sie skonczy,to zapytam o plyn Emolium,bo balsam jest swietny.

61u21p3.jpg
 
ja również polecam emolim krem specjany - tak się dokładnie nazywa a do kąpieli balneum hermal plus u nas po zmianie mleka i po tych specyfikach zeszło
polecam również mustella stelatopia drogi ale super
popytaj w aptekach mają sporo dobrych preparatów

w dalszym ciągu trzymam kciki żeby to nie była skaza:no:

aph czemu Ty na grudniówki nie zaglądasz?? skoroś grudniowa Mamusia?? hęęę??
 
reklama
Dzieki Za Odpowiedzi \

Tez Mam Nadzieje Ze To Nie Skaza....
Ale Mam Glupie Przeczucie Ze Niestety...
Jeszcze Do Tego Pare Dni Nie Pilam Mleka I Skora Coreczki Byla Oki. Zadnych Krosteczek. Tylko Skora Na Glowie Byla Sucha Ale Nie Czerwona
A Wczoraj Wieczorem Jadlam Platki Z Mlekiem I Mala Obudzila Sie Z Krosteczkami Nawet Miala Na Brzuszku A Skora Glowy Byla Zaczerwieniona :(

Jutro Mam Wizyte. Zobacze Co Mi Lekarz Powie. Moze To Przez Cos Innego?
A Nie Wiecie Czy Mozna Takiemu Malenstwu Robic Test Na Alergie??
 
Do góry