reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

Dziewczyny a patrząc na inne objawy tudzież ich brak, nie mierzę temperatury tak jak się powinno, rano i termometrem owulacyjnym, ale z ciekawości zmierzyłam dzisiaj takim normalnym przed pracą i było 36,6, szyjka niby dzisiaj wyzej i taka zamknięta, trochę miękka, ale sprawdziłam z pół godziny po stosunku. A wczoraj wieczorem syfy wyskoczyły na potęgę… Plus brak problemów z wypróżnieniem się, wręcz przeciwnie, co by wskazywało na okres i spadek hormonów?
 
reklama
Moim zdaniem widać, pytanie czy to linia ewaporacyjna czy może to zagłębienie w teście rzuca cień tylko, a może faktycznie bardzo delikatnie pozytywny, jaki to test? Nie sprawdzałaś przed zrobieniem testu czy pod jakimś kątem widać tam cień?
92135D6B-2D21-436B-B76F-A4CCD6FAC3F2.jpeg
912BB110-4E86-4A41-A61E-D3251913E0B1.jpeg
 
Dziewczyny wiem ze kazda chce zobaczyć ta 2 kreskę, ale analizowanie miejsca na kreskę i robienie negatywów zdjec to trochę przesada. Jeśli ona ma tam być to bedzie widziana gołym okiem. A jeśli objawy sa ciazowe- test bedzie juz pozytywny. Także polecam powtórzyć test za 2 dni albo w terminie miesiączki i pocieszyć się pięknym weekendem:)
 
Zależy od podejścia, tego jak długo ktoś się stara itp, dla niektórych może to być chociaż chwilowa radość z zobaczenia czegoś po raz pierwszy albo niepotrzebny rollercoaster emocji. Dla mnie na przykład jest to tez sposób poznania różnych aspektów starania się o dziecko i poznanie własnego ciała itd. Z resztą wiem że jakiś ułamek tych wypatrzonych ‘na siłę’ kresek kończy się pozytywnym wynikiem, a na forum anglojęzycznym na przykład 5 kobitek stwierdziło ze kreski u mnie są bardziej widoczne dzień po dniu i ze to na pewno udane testy. Nikt nie napisał ze to negatywny wynik, w co sama powątpiewam, ale miło to usłyszeć mimo wszystko 💁🏻‍♀️
 
Zależy od podejścia, tego jak długo ktoś się stara itp, dla niektórych może to być chociaż chwilowa radość z zobaczenia czegoś po raz pierwszy albo niepotrzebny rollercoaster emocji. Dla mnie na przykład jest to tez sposób poznania różnych aspektów starania się o dziecko i poznanie własnego ciała itd. Z resztą wiem że jakiś ułamek tych wypatrzonych ‘na siłę’ kresek kończy się pozytywnym wynikiem, a na forum anglojęzycznym na przykład 5 kobitek stwierdziło ze kreski u mnie są bardziej widoczne dzień po dniu i ze to na pewno udane testy. Nikt nie napisał ze to negatywny wynik, w co sama powątpiewam, ale miło to usłyszeć mimo wszystko 💁🏻‍♀️
Czyli miałam napisać, że coś tam jest mimo, że nic nie widzę, ale tylko po to żeby autorce nie zrobiło się przykro tylko miło?
 
Nie, nie mówię o tym, o podsumowaniu ze nie warto wypatrywać, pytać o opinie kiedy coś jest niejasne dla kogoś🙂
Osobiście biorę pod uwagę różne opinie i ostatecznie wiem ze i tak albo okres przyjdzie albo nie i to tylko kwestia paru dni i żadne opinie tego nie zmienią.
Ale chętnie dowiem się więcej, chociażby na przyszłość ☺️ Jeśli taka słaba, ale dla mnie i dla innych widoczna kreska będzie jednak negatywna to oznacza dla mnie to że jeśli kiedyś znowu będę miała taką sytuację to już wiem żeby się nie ekscytować niepotrzebnie, lub żeby unikać tej marki testów
 
Nie, nie mówię o tym, o podsumowaniu ze nie warto wypatrywać, pytać o opinie kiedy coś jest niejasne dla kogoś🙂
Osobiście biorę pod uwagę różne opinie i ostatecznie wiem ze i tak albo okres przyjdzie albo nie i to tylko kwestia paru dni i żadne opinie tego nie zmienią.
Ale chętnie dowiem się więcej, chociażby na przyszłość ☺️ Jeśli taka słaba, ale dla mnie i dla innych widoczna kreska będzie jednak negatywna to oznacza dla mnie to że jeśli kiedyś znowu będę miała taką sytuację to już wiem żeby się nie ekscytować niepotrzebnie, lub żeby unikać tej marki testów
Ależ ja nie mowie ze nie warto pytac o opinie. Ale już któryś test wrzucasz i rozpatrujesz na czynniki pierwsze. Wyraziłam swoja opinie- jak będzie widać to zobaczy każdy gołym okiem. Bez potrzeby przerabiania zdjęć filtrami.
Tez mialam cien cienia, wrzuciłam raz - niektórzy widzieli, inni nie. Poszlam na betę- nie bylo z tego ciąży.
 
reklama
Nie wrzuciłam teraz swoich tylko ostatniej osoby która się o swoje testy pytała,a pytanie o objawy PMS/okresowe jest jakby z zupełnie innej beczki? Chciałam tylko na jej zdjęciach pokazać w którym miejscu inni widzieli kreskę…
Jak wcześniej napisałam, takie rozbieranie na czynniki pierwsze ma dla mnie znaczenie bo już np drugi raz będę wiedziała na co zwrócić uwagę.
Kolejna sprawa, kiedy jest sytuacja nietypowa w której nie jestem w stanie udać się na takie badanie krwi które zdecydowanie od razu rozjaśniłyby sytuacje to chetnię rozważę inne opcje diagnozowania swojego stanu, wiem ze badanie temperatury w specyficzny sposób jest w stanie określić czy kobiety prawdopodobnie przechodzą przez owulację w danym cyklu czy nie, czy temperatura spada pare dni przed okresem czy może tuż przed, czy temperatura mierzona w inny sposób moze mieć jakikolwiek związek czy nie ma totalnie wpływu.
Nie raz spotkałam się z opinią że jeszcze przed okresem kobiety są w stanie określić ciąże lub jej brak po pozycji szyjki. Ja przez ostatnie pare cykli się z nią zapoznaję, jest mi łatwiej dzięki temu określić czy właściwie włożyłam kubeczek menstruacyjny. Ot takie detale.
Dodatkowo jak już nie raz się przekonałam bardzo często zaskoczyli mnie inni ludzie ze przechodzą to samo, jakieś krępujące rzeczy, skrzepy albo plamienia itp, a czasem człowiek myśli ze jest w tym sam. Rozmowa na te tematy, czasem taboo, czasem dla niektórych zbędne albo nudne są dla mnie jednak ciekawe.
Dlatego uciszanie spekulacji osób tym zainteresowanych uważam za zbędne, w tym temacie spekulacje na temat tego czy jest linia ewaporacyjna czy inna i dlaczego mogło wyjść coś na teście jeśli nie ma ciąży.
Rozgadałam się mocno haha, ale nie bierz tego do siebie tak jakbym Cię atakowała, ja po prostu mam tez inne zdanie w tym temacie ☺️
 
Do góry