reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

reklama
Co się stało z tym testem? [emoji23][emoji28]
Jest straszliwie poturbowany i leży chyba baaaaaaaaaaaardzo długo, a w zasadzie podróżuje w torebce albo gdzieś gdzie się tak potwornie zniszczył
Dzień dobry,
Co mam myśleć o tym tescie? Ten test to pink super czuły dla porównania zrobiłam drugi zwykły z apteki i już wyszedł negatywny. Jestem 3 dni po spodziewanej miesiączce
 
Co się stało z tym testem? [emoji23][emoji28]
Jest straszliwie poturbowany i leży chyba baaaaaaaaaaaardzo długo, a w zasadzie podróżuje w torebce albo gdzieś gdzie się tak potwornie zniszczył
😂 test został wyjęty z plastikowego opakowania i zdjęcie zostało zrobione na lampie do paznokci, test zrobiony dzisiaj 😅
 
Czesc dziewczyny!

Przychodzi do Was z testami owulacyjnymi. Juz mam mętlik w głowie. Jestem po operacji, 2 miesiące temu odstawiam hormony wiec testy zaczęłam robic 5 dni po pierwszym prawdziwym okresie zeby sie zorientować jak to wszystko wyglada i zeby nic nie przeoczyć. Testy paskowe firmy Femometer z Amazona.
Moze mi kto wytłumaczyć jak te testy dokladnie funkcjonują? Dzien 12 to 2 testy jeden rano drugi wieczorem.Ja to rozumiem tak:
- ze dnia tj tutaj na 12 dnia byla owulacja (?) czyli najwieksza szansa na zajście w ciąże (?)
-dni 12 oraz 13 to najwieksza szansa? Ile takich dni moze sie pokazać? Aplikacja w telefonie pokazuje juz ze dzien 13 juz jest bardzo nisko (nie sugeruje sie tk bardzo aplikacja ale myślałam, ze jakos mi ona pomoże..nie mam tutaj nikogo gdzie mieszkam pogadać na te tematy..)
-jak to jest z tym śluzem - dnia 9 śluz z moczem - jak białko - wiadac bylo jak plywa, dnia 10 zaczął mnie mocno bolec jajnik, i byl śluz taki jak woda. Dzisiaj tj dnia 13 troche mokra bielizna, podbrzusze pobolewa od samego rana.. moze go w ogole nie byc a moze byc owulacja?
-kiedy z tych dni byl najlepszy czas na starania?
Dziekuje za kazda odpowiedz ! :)
 

Załączniki

  • image1-2.jpeg
    image1-2.jpeg
    241,9 KB · Wyświetleń: 109
  • image0-2.jpeg
    image0-2.jpeg
    172,5 KB · Wyświetleń: 109
Na starania najlepszy jest ten dzień kiedy macie ochotę na seks [emoji6]
Najlepiej chociaż z 3 razy w tygodniu e okresie płodnym żeby nie minąć się z owulacją.
12 dnia cyklu test pokazał peak. Od tego momentu owulacja może wystąpić od 12 do nawet 72 godzin.

Edit:
I testu robimy do pierwszego piku. Później już nie ma to żadnego znaczenia co nam pokazują

Czesc dziewczyny!

Przychodzi do Was z testami owulacyjnymi. Juz mam mętlik w głowie. Jestem po operacji, 2 miesiące temu odstawiam hormony wiec testy zaczęłam robic 5 dni po pierwszym prawdziwym okresie zeby sie zorientować jak to wszystko wyglada i zeby nic nie przeoczyć. Testy paskowe firmy Femometer z Amazona.
Moze mi kto wytłumaczyć jak te testy dokladnie funkcjonują? Dzien 12 to 2 testy jeden rano drugi wieczorem.Ja to rozumiem tak:
- ze dnia tj tutaj na 12 dnia byla owulacja (?) czyli najwieksza szansa na zajście w ciąże (?)
-dni 12 oraz 13 to najwieksza szansa? Ile takich dni moze sie pokazać? Aplikacja w telefonie pokazuje juz ze dzien 13 juz jest bardzo nisko (nie sugeruje sie tk bardzo aplikacja ale myślałam, ze jakos mi ona pomoże..nie mam tutaj nikogo gdzie mieszkam pogadać na te tematy..)
-jak to jest z tym śluzem - dnia 9 śluz z moczem - jak białko - wiadac bylo jak plywa, dnia 10 zaczął mnie mocno bolec jajnik, i byl śluz taki jak woda. Dzisiaj tj dnia 13 troche mokra bielizna, podbrzusze pobolewa od samego rana.. moze go w ogole nie byc a moze byc owulacja?
-kiedy z tych dni byl najlepszy czas na starania?
Dziekuje za kazda odpowiedz ! :)
 
Czesc dziewczyny!

Przychodzi do Was z testami owulacyjnymi. Juz mam mętlik w głowie. Jestem po operacji, 2 miesiące temu odstawiam hormony wiec testy zaczęłam robic 5 dni po pierwszym prawdziwym okresie zeby sie zorientować jak to wszystko wyglada i zeby nic nie przeoczyć. Testy paskowe firmy Femometer z Amazona.
Moze mi kto wytłumaczyć jak te testy dokladnie funkcjonują? Dzien 12 to 2 testy jeden rano drugi wieczorem.Ja to rozumiem tak:
- ze dnia tj tutaj na 12 dnia byla owulacja (?) czyli najwieksza szansa na zajście w ciąże (?)
-dni 12 oraz 13 to najwieksza szansa? Ile takich dni moze sie pokazać? Aplikacja w telefonie pokazuje juz ze dzien 13 juz jest bardzo nisko (nie sugeruje sie tk bardzo aplikacja ale myślałam, ze jakos mi ona pomoże..nie mam tutaj nikogo gdzie mieszkam pogadać na te tematy..)
-jak to jest z tym śluzem - dnia 9 śluz z moczem - jak białko - wiadac bylo jak plywa, dnia 10 zaczął mnie mocno bolec jajnik, i byl śluz taki jak woda. Dzisiaj tj dnia 13 troche mokra bielizna, podbrzusze pobolewa od samego rana.. moze go w ogole nie byc a moze byc owulacja?
-kiedy z tych dni byl najlepszy czas na starania?
Dziekuje za kazda odpowiedz ! :)
Na starania najlepszy jest ten dzień kiedy macie ochotę na seks [emoji6]
Najlepiej chociaż z 3 razy w tygodniu e okresie płodnym żeby nie minąć się z owulacją.
12 dnia cyklu test pokazał peak. Od tego momentu owulacja może wystąpić od 12 do nawet 72 godzin.

czyli to byl pik. uf. myślałam, ze juz nic nie rozumiem..
dziekuje za odpowiedz :)
 
czyli to nie jest tak ze dnia 12 juz byla owulacja ale ona dopiero moze sie zacząć tak?

a jak długo sie moze utrzymywać ta kreseczka zanim zacznie zanikać?
 
Nie, to znaczy że masz wyrzut hormonu lh który powinien spowodować pęknięcie pęcherzyka.
To pęknięcie czyli właśnie owulacja, występuje zazwyczaj w ciągu 24-48 godzin od tego piku, ale może być równie dobrze i po 12 godzinach i po 72. Mniej więcej od momentu piku do plus minus 3 dni jest najlepszy czas na zajście w ciążę.
Oczywiście wszytko w teorii bo sam pozytywny test owulacyjny wcale nie daje pewności, że pęcherzyk pęknie
czyli to nie jest tak ze dnia 12 juz byla owulacja ale ona dopiero moze sie zacząć tak?
 
reklama
Nie, to znaczy że masz wyrzut hormonu lh który powinien spowodować pęknięcie pęcherzyka.
To pęknięcie czyli właśnie owulacja, występuje zazwyczaj w ciągu 24-48 godzin od tego piku, ale może być równie dobrze i po 12 godzinach i po 72. Mniej więcej od momentu piku do plus minus 3 dni jest najlepszy czas na zajście w ciążę.
Oczywiście wszytko w teorii bo sam pozytywny test owulacyjny wcale nie daje pewności, że pęcherzyk pęknie
teraz rozumiem, a jak juz peknie to wtedy pojawia sie śluz jak białko jaja? czy nawet śluz nie musi wystąpić w takim razie jakby byla owulacja? Przed operacja moja bielizna pływała w tym sluzie..teraz jest to jakos takie wszystko inne :(
ps przepraszam, ze pisze często bez polskich znaków ale niestety nie mam Polskiej klawiatury..
 
Do góry