reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy ten test jest pozytywny? Wątek zbiorczy

reklama
Ale testy owulacyjne nie potwierdzają owu (poza tym robi się je do pierwszego pozytywnego- patrz instrukcja 🙈) w innym poście pisałaś, że miałaś monitoring. To w końcu wiesz kiedy ta owulacja była?
 
Czyte
Musisz uzbroić się w cierpliwość, jak ma być druga kreska, to będzie 😉 możesz sobie powtarzać testy, najlepiej z porannego moczu albo zrobić betę i mieć pewność 100%. Ale jednak jeszcze troszk
Faktycznie, było coś o monitoringu 🙂
Tak było bo myślałam, że chodzi o testy świeża jestem w tym temacie muszę się podszkolić ale dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😊
 
Czyte


Tak było bo myślałam, że chodzi o testy świeża jestem w tym temacie muszę się podszkolić ale dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😊
Monitoring to jest wizyta u ginekologa ktora jest np w 9 dniu cyklu a potem ginekolog zaprasza Cię po podejrzeniu owulacji w danym dniu. Najlepiej to porządny monitoring zrobić przez 2-3 cykle zebys wiedziala kiedy konkretnie masz owulacje.
Testy owulacyjne nie wskazują 100% owulacji i dokladnie jak wyżej kolezanka zwrocila uwagę robimy do pierwszego pozytywnego (czyli dwie mocne kreski) i wtedy owulacja występuje do 12 max 36h. A dopiero później od tych 36h liczysz 14 dni zeby zrobić test ciazowy.
 
Czyte


Tak było bo myślałam, że chodzi o testy świeża jestem w tym temacie muszę się podszkolić ale dziękuje za wszystkie odpowiedzi 😊
Test nie daje gwarancji owulacji. Pokazuje pik hormonu lh, po którym w ciągu 24-48h może ale nie musi wystąpić owulacja. Potwierdzić owu w 100 można Tylko na monitoringu. No jeszcze ciąża potwierdza, że owulacja była. Testy robi się do pierwszego pozytywnego. Później nie ma sensu bo poziom lh.moze być wysoki do samej miesiączki. Test jest pozytywny gdy obie kreski są tego samego koloru lub testowa jest ciemniejsza.
 
Test nie daje gwarancji owulacji. Pokazuje pik hormonu lh, po którym w ciągu 24-48h może ale nie musi wystąpić owulacja. Potwierdzić owu w 100 można Tylko na monitoringu. No jeszcze ciąża potwierdza, że owulacja była. Testy robi się do pierwszego pozytywnego. Później nie ma sensu bo poziom lh.moze być wysoki do samej miesiączki. Test jest pozytywny gdy obie kreski są tego samego koloru lub testowa jest ciemniejsza.
i od początku cyklu się robi testy a nie od środka bo nie wiesz kiedy był peak hormonu...
 
Oj dziewczyny monitoruje cykle testami owulacyjnymi dopiero od kilku dni bo odstawiłam antykoncepcję zaledwie dwa miesiące temu i nie wiem czy mi się uregulował cykl już czy jeszcze nie dlatego jestem tu z takim pytaniem bo dla mnie te dwie kreski to trochę szok :/

Przecież napisałaś w innym wątku, że miałaś monitoring? To w końcu miałaś czy nie?
 
reklama
Do góry