reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy są tu jakieś mamy z Lublina?

A co do kosmetyków to też myjemy się Oilatum od urodzenia, i czasami oliwka LINOMAG, taka różowa-ślicznie pachnie i zawsze mi się kojarzy z tym jak mi pierwszy raz umyli Kubusia w szpitalu. Do pupki jak się zaczerwieni sudocrem albo tormentiol.

W żadnym wypadku TORMENTIOL!!!!!!!nie uzywajcie go...wiem wiem na Jaczewskiego tego uczą i smarują dzieciom pupcie
Przeczytajcie:
"TORMENTIOL

Apeluję do wszystkich mam nadużywających Tormentiolu przy profilaktyce odparzeń pup swoich dzieci...Jest to maść dermatologiczna i używanie jej jest ostatecznością...Ciary mnie przechodzą jak czytam że maść poleciła położna koleżanka i używa się jej non stop...Jest tyle innych maści a Tormentiol zawiera związki boru które odkładają się w organizmie i są toksyczne...Długotrwałe stosowanie może grozić nawet śmiercią dziecka...Nawet ulotka mówi o tym by nie stosować u noworodków i niemowląt z uszkodzoną skórą lub przerwaną ciągłością skóry. Zakaz dotyczy dzieci do 3ego roku życia :/"


Witajcie u nas nocka zleciała, weekend mnie nie cieszy:blink::blink::blink::blink:bo my nadal we dwie w domu, z Pawłem tak sobie, nie wiadomo skąd dostaje wysokiej gorączki:-:)-:)-:)-( i przez to wszystko jakoś nie tak
Jeszcze ten cholerny snieg:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
reklama
Moj zestaw kosmetyków dla dzici...może przyda się którejs przyszłej mamie
do smarowania pupci na codzień polecam taką maść z witaminą A - u nas super sprawdziła się;-)))
Maść z witaminą A 30 g - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje
szampon w piance przeciw ciemieniuszce
Mustela szampon w piance dla noworodków 150 ml. (945250062) - Aukcje internetowe Allegro
do kąpieli zarowno Oillatum jak i o połowę tańszy Oillan
Bepanthen maść - zarówno na odparzenia pupci jak i na brodawki
Sudocream - małe opakowanie
Linomag mam, przydaje się przy odparzeniach ZIOŁOLEK Linomag maść 30 g - porównanie cen w sklepach internetowych ale nie uzywałam go na codzien
 
madzienka dzięki za informację, ja nie stosuję tego cały czas tylko w ostateczności. Moja mama tego używała jak my byliśmy mali i jakoś żyjemy ;-) Współczuję tej gorączki mężowi, ale nie martw się jest w dobrych rękach i raczej krzywdy mu tam nie zrobią.
sunday_ to dobrze że szczepionka nie "zabałaganiła" snu dziecku. Mojej koleżanki synek po każdym szczepieniu gorączkuje 2 noce:szok:
Ja naleśniki zrobiłam, udka zamarynowałam-pewnie wieczorem upiekę żeby na jutro były bo ja znów 2 dni na uczelni:cool2: Kuba się ładnie bawi, tak więc dzisiaj ok.
 
Witam:-) w przerwie między pracą a odebraniem łobuzów z przedszkola a rehabilitacją:tak:.
Widzę,że pyszności na obiad szykujecie;-):tak: a mi zamaniło się na kotlety sojowe i na kolację pastę z makreli:confused2::confused2::dry::confused::baffled:.
Śnieg się roztapia ale znowu na noc przymrozek idzie :baffled: ja chcę wiosnę ale taką z zieloną trawką :tak::dry::dry:bo teraz to tylko same psie kupy na trawnikach:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:.
 
Maja do snu ułożona więc ja do komputera na chwilkę zasiadłam :-p:-p

anet15 mam nadzieję że szybko Karolinka wróci do zdrówka, a ja też jestem "pouczana" tylko że przez swoją mamę:nerd: I głupio mi coś jej powiedzieć ale nieraz traktuje mnie jakbym była najgorszą matką na świecie, bo przecież "babcie" wiedzą najlepiej. Dlatego już się przyzwyczaiłam, wysłucham co ma do powiedzenia a dalej robię swoje.

Ja tam swojej mamie to odpowiem jak mnie próbuje pouczać a do teściowej jakoś śmiałości nie mam :no::no:

Hehehe....ja wyskoczę do garmażerki po pierogi ruskie, bo mam lenia i nie chce mi się gotować:-p:dry:

Mi też się dzisiaj gotować nie chce dlatego wymyśliłam na obiad makaron z białym serem :-p:-p

Witajcie u nas nocka zleciała, weekend mnie nie cieszy:blink::blink::blink::blink:bo my nadal we dwie w domu, z Pawłem tak sobie, nie wiadomo skąd dostaje wysokiej gorączki:-:)-:)-:)-( i przez to wszystko jakoś nie tak
Jeszcze ten cholerny snieg:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Może jakieś zakażenie się wdało i stąd ta gorączka :confused::confused: Oby szybko minęła :tak::tak: A ze śniegu to i ja jestem niezadowolona :wściekła/y::wściekła/y:
Co do tormentiolu to ja też nie polecam i nigdy nie stosowałam u Mai a wiem że teściowa próbowała jej kiedyś pupę tym smarować :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Anet15 cieżko masz z ta teściowa:sorry2::sorry2::sorry2::sorry2:
Co do trzydniówki to trzymam mocno kciuki.....u nas wysypka wyszła 5 dnia:tak::tak::tak:więc jeszcze nic straconego;-);-);-)
wlasnie nas(tzn.Karoline:-D)wysypalo,od samej pipki po czubek glowy-cala w krostkach....mowie teraz ze moja Kropeczka jest cala w kropeczki...hi,hi....
A tesciowa to czasem olewam,jednym uchem slucham,a drugim wylatuje,bo gada takie glupoty(zabobony)ze az wstyt powtarzac:baffled:



A co do kosmetyków to też myjemy się Oilatum od urodzenia, i czasami oliwka LINOMAG, taka różowa-ślicznie pachnie i zawsze mi się kojarzy z tym jak mi pierwszy raz umyli Kubusia w szpitalu. Do pupki jak się zaczerwieni sudocrem albo tormentiol. No i czasami na początku może przydać się woda morska i coś do odciągania, przynajmniej u nas było to potrzebne na początku bo małemu się noskiem ulewało. :baffled:
anet15 mam nadzieję że szybko Karolinka wróci do zdrówka, a ja też jestem "pouczana" tylko że przez swoją mamę:nerd: I głupio mi coś jej powiedzieć ale nieraz traktuje mnie jakbym była najgorszą matką na świecie, bo przecież "babcie" wiedzą najlepiej. Dlatego już się przyzwyczaiłam, wysłucham co ma do powiedzenia a dalej robię swoje.
.
Ja do kapania tez oilatum,nie trzeba potem oliwki stosowac,no i tak ladnie Kropcia pachnie potem...a do pupci to Sudocrem u nas sie nie sprawdzil,za to Bephanten,zdzialal cuda,po jednym posmarowaniu widac bylo efekty-wiec polecam:tak:
Woda morska tez jak najbardziej(stosuje do dzis) z rana jej nosek oczyszczam z zaschnietych glutkow:-D;-)
Przespal cala noc-jak zwykle. Dziekuje!
To fajnie ze nie goraczkowal:-)
Witam:-) w przerwie między pracą a odebraniem łobuzów z przedszkola a rehabilitacją:tak:.
Widzę,że pyszności na obiad szykujecie;-):tak: a mi zamaniło się na kotlety sojowe i na kolację pastę z makreli:confused2::confused2::dry::confused::baffled:.
.
Marta u mnie tez makrela,ale wedzona-pasty mi sie niechce robic:no:
a Gosia to standardowo platki z mlekiem na kolacje,jak codzien:sorry2:
A na obiad rybke szybko usmazylam , ziemniaczki i marchewka duszona:happy2:

a tu moje pisanki-kiedys wspomnialam....
 
Ostatnia edycja:
W żadnym wypadku TORMENTIOL!!!!!!!nie uzywajcie go...wiem wiem na Jaczewskiego tego uczą i smarują dzieciom pupcie

Witajcie u nas nocka zleciała, weekend mnie nie cieszy:blink::blink::blink::blink:bo my nadal we dwie w domu, z Pawłem tak sobie, nie wiadomo skąd dostaje wysokiej gorączki:-:)-:)-:)-( i przez to wszystko jakoś nie tak
Jeszcze ten cholerny snieg:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ja mam wrażenie, że na Jaczewskiego polecają to, czego akurat dostaną próbki...na szkole rodzenia wystawili Emoilum, Linomag, Oilatum, Sudocrem, maść witaminową z wit. A itd. A pieluszki mieli Belli....zapytaliśmy, czy te najlepsze...odpowiedź "takie akurat dostaliśmy";-) z moich notatek wynika, że o Tormentiolu nawet nie wspomnieli:tak:

Nie martw się o męża...jest pod fachową opieką:tak::tak::tak: będzie dobrze....może ta gorączka to reakcja na zabieg...i jak przyszła nie wiadomo skąd tak samo sobie pójdzie:tak:

Moj zestaw kosmetyków dla dzici...może przyda się którejs przyszłej mamie
do smarowania pupci na codzień polecam taką maść z witaminą A - u nas super sprawdziła się;-)))
Maść z witaminą A 30 g - porównaj ceny, sprawdź opinie i recenzje
szampon w piance przeciw ciemieniuszce
Mustela szampon w piance dla noworodków 150 ml. (945250062) - Aukcje internetowe Allegro
do kąpieli zarowno Oillatum jak i o połowę tańszy Oillan
Bepanthen maść - zarówno na odparzenia pupci jak i na brodawki
Sudocream - małe opakowanie
Linomag mam, przydaje się przy odparzeniach ZIOŁOLEK Linomag maść 30 g - porównanie cen w sklepach internetowych ale nie uzywałam go na codzien

Dzięki za zestawienie, bo jeszcze się gubię, co do czego:zawstydzona/y:....;..próbki Mustelli dostaliśmy w szkole rodzenia...tylko jak potem patrzyłam na necie, to wydała mi się strasznie droga...ale może dobra:confused:

Mi też się dzisiaj gotować nie chce dlatego wymyśliłam na obiad makaron z białym serem :-p:-p

O patrz, szkoda, że o tym nie pomyślałam:baffled:

wlasnie nas(tzn.Karoline:-D)wysypalo,od samej pipki po czubek glowy-cala w krostkach....mowie teraz ze moja Kropeczka jest cala w kropeczki...hi,hi....
A tesciowa to czasem olewam,jednym uchem slucham,a drugim wylatuje,bo gada takie glupoty(zabobony)ze az wstyt powtarzac:baffled:
Ja do kapania tez oilatum,nie trzeba potem oliwki stosowac,no i tak ladnie Kropcia pachnie potem...a do pupci to Sudocrem u nas sie nie sprawdzil,za to Bephanten,zdzialal cuda,po jednym posmarowaniu widac bylo efekty-wiec polecam:tak:
Woda morska tez jak najbardziej(stosuje do dzis) z rana jej nosek oczyszczam z zaschnietych glutkow:-D;-)
a tu moje pisanki-kiedys wspomnialam....

No to dobra wiadomość...kto by pomyślał, że można się cieszyć z wysypki:-D:-D
Wow....świetne te pisanki:tak::tak::tak::tak:...ale pewnie nie tylko pracochłonne ale i żmudne...i pewnie dobrze technikę trzeba opracować:dry:


ooooo...to mój 1000 post:szok::shocked2:
 
Ostatnia edycja:
W żadnym wypadku TORMENTIOL!!!!!!!nie uzywajcie go...wiem wiem na Jaczewskiego tego uczą i smarują dzieciom pupcie

Ja uzywalam tormentiolu juz w skrajnych przypadkach jak nie zadzialal sudecrem-uzywal tylko jego,zadnych innych kremow-i musze przyznac ze po jednorazowym posmarowaniu wszystko znikalo, a jeszcze jedna rzecz jak czasem wyszly mu takie dziwne duze trostki albo nie mialam tormentiolu to smarowalam mu kremem "clotrimazol"(czy jakos tak) i tez od razu po pierwszym uzyciu znikaly. ALe tak normalnie to tormentiolu sie nie powinno uzywac na gladka zdrowa skore-szczegolnie u bardzo malutkich dzieciakow. Taka moja oponia!!!

anet15 super pisanki!!Rewelacja!Naprawde!!!!
 
Witajcie
anet sliczne te pisanki:tak: i cieszę sie, ze już wiadomo skad u Karolinki gorączka
madzienka nie martw sie, gorączka szybko minie, to napewno na zabieg organizm tak reaguje
misia ja też byllam bardzo zadowolona z bepanthenu maści, smarowalam nie tylko pupę ale i buzię przed wyjsciem na dwór a moj P nawet usta jak mu popękały:-Dkaży byl zadowolony. Pieluszk ja zazwyczaj użuwam Pampers i uważam, ze nie ma lepszych, czasem jak nie bylo u ich nas kupowalam inne, ale nie moglam sie doczakac az sie skończą:sorry2: Co do innych kosmetyków dostaniesz mase próbek, wiec bedziesz mogla sama ocenic co dla Ciebie i Natalki najlepsze:-)

Co do naszych mam to potrafią one byc tak samo nieznosne jak teściowe, tylko wiadomo, ze inaczej sie o nich mysli. Moja ostatnio powiedziala, ze Julka za tata tak nie tęskni jak za mna i ze za mało czasu jej P poswieca, no może i tak ale chyba ktoś musi pracowac??? Taka bylam zla, ze już mialam sie zapytac " to co może mamy we dwoje w domu siedziec?"
 
reklama
Ja mam wrażenie, że na Jaczewskiego polecają to, czego akurat dostaną próbki...na szkole rodzenia wystawili Emoilum, Linomag, Oilatum, Sudocrem, maść witaminową z wit. A itd. A pieluszki mieli Belli....zapytaliśmy, czy te najlepsze...odpowiedź "takie akurat dostaliśmy";-) z moich notatek wynika, że o Tormentiolu nawet nie wspomnieli:tak:

Nie martw się o męża...jest pod fachową opieką:tak::tak::tak: będzie dobrze....może ta gorączka to reakcja na zabieg...i jak przyszła nie wiadomo skąd tak samo sobie pójdzie:tak:



Dzięki za zestawienie, bo jeszcze się gubię, co do czego:zawstydzona/y:....;..próbki Mustelli dostaliśmy w szkole rodzenia...tylko jak potem patrzyłam na necie, to wydała mi się strasznie droga...ale może dobra:confused:

Misia u nas na szkole mówili o Tormentiolu, i na oddziale noworodkow byl on na tackach przy przewijakach

Co do tej masci z wit. A ja ja bardzo polecam(ale tą ktorą wysłałam w linku inne śmierdza i sa takie tłuste)...U nas Jula nie miała w ogole problemow ze skora na pupci, jedyni przy biegunce pojawiło sie odparzenie

A co do pieluszek to innych nie widziałam na oddziale, a i tak trzenba mieć swoje

wlasnie nas(tzn.Karoline:-D)wysypalo,od samej pipki po czubek glowy-cala w krostkach....mowie teraz ze moja Kropeczka jest cala w kropeczki...hi,hi....

Super, jedna choroba za wami!!!!!

A pisanka piekna!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry