reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

Dzięki dziewczyny, pocieszyłyście mnie;-) wczoraj był mój pierwszy dobry dzień odkąd się dowiedziałam o torbieli i zaprzszestania stymulacji. Myślę że przyczynilo się do powstania torbieli branie duphastonu od 16 dc do 28 dc, a owu miałam dopiero 21, co bylo wwidoczne na monitoringu podczas scratchingu endo. Czyli znow błąd lekarza i schematowe podejście:crazy: ehhh ja to zawsze mam pod górkę. Ale oczywiście dr M się nie przyzna, zgoni pewnie na Gonal F. Dobrze ze mam dwie jeszcze różne konsultacje lekarskie. Zalezy mi na poznaniu opinii dr H z Antrum
 
reklama
GizaS kurcze, przepraszam Cię bardzo, ale mi te twoje leczenie dziwnie wygląda. Ja miałam torbiele endo i czynnościowe. CA125 wyszło mi podwyższone, na wynikach hist-pad też było wyraźnie napisane, że to endo... Kochana, jeśli ten lekarz H jest taki super to dobijaj się do niego. Najważniejsze, żeby Ci pomogli!
tere ale Tymek jest cudny i jak szybko rośnie! Jak słodziutki jak landryneczka
Sony, milia jak samopoczucie i bąble?

od dziś jestem w ciąży !!!!!!!!:-):rofl2::-):rofl2::-) Czuje się niesamowicie! Oby obydwa bąble zostały z nami!!
Dostałam kropeczki 10A i 8A (podobno bardzo ładne). trzeci, jest troszkę gorszy i ma poczekać do poniedziałku. Jeśli przetrwa i będzie ładny to go zamrozimy na później.
Oczywiście nie obyło się bez komplikacji. Po punkcji nie mogłam się od razu wybudzić i źle się czułam. Dziś też lekarz męczył się ze mną ok 15 min. Musiał zastosować jakieś dodatkowe rozszerzadło i straszliwie bolało. Teraz leżymy sobie i odpoczywamy. Testuje między moimi urodzinami a imieninami ;-)
 
liju...cudownie...!! bardzo się ciesze, ze już możesz sobie odpoczywać...pamiętaj pij około 2litrow wody dziennie, nie myj się zapachowymi mydłami, bo zarodki tego nie lubia, dużo lez i odpoczywaj, jedz zdrowo, oglądaj dużo komedii, bo smiech zwieksza możliwość zagniezdzenia o jakies 30%!, mow dużo do brzuszka i maluszkow, nie dzwigaj i bez seksu przez jakies 2 tygodnie, do dnia testu...uffff....to tyle z moich obserwacji...u mnie zadzialalo! :tak::-D
 
Hej to znowu ja:) u mnie nic nowego ale cały czas śledze forum i trzy mam kciuki za wszystkie:)
Liju ggggggratuluje ci:) odpoczywaj teraz dużo i życzę dwóch zdrowych szkarbkow:)
Gizas nie chce cie dolowac bo każdy przypadek jest inny i mam nadzieje ze u ciebie rzeczywiście to nie endo ale ja miałam to Ca125 na poziomie 29 czyli teoretycznie tez w normie a stwierdzono u mnie endo IV stopnia:/ życzę ci powodzenia w dalszych zmaganiach z lekarzami i przede wszystkim nie poddawaj się:)
 
Dziękuje dziewczynki! Jesteście takie kochana!!!!! :-)
Mam do Was 1wsze głupie pytanie :-p na 5.06 mam umówioną wizytę u fryzjera i nie wiem czy jej nie przełożyć. Chciałam pofarbować włosy bo już mam koszmarne odrosty i źle się z nimi czuję, a wiem, że zdania na temat farbowania w pierwszym trymestrze są podzielone.
I jeszcze jedno: czy to normalne, że mam ciągłe uczucie wzdętego brzucha i że chce mi się często siusiu?
Przepraszam, za takie głupie pytania, ale nie mam kogo zapytać :/
 
liju...co do farbowania to się nie wypowiadam, bo nie wiem. ale jeżeli jest to farba bez amoniaku i nie będziesz się tlenic ani wdychać tego smierdzielstwa to mysle, ze przyjemności sa jak najbardziej wskazane. ja tez bylam u fryzjera na jakiś maskach i skrocilam konce na samym początku ciąży. co do brzucha, to możesz mieć takie uczucie jeszcze po punkcji...ja z podobnym balonem chodziłam przez około 5 dni. potem przeszlo...ale uważaj, żeby nie mieć hiperki. stad kazałam ci pic dużo wody i jesc lekko. a jeżeli chodzi o sikanie to ja na początku latałam tez jak glupia...później będzie już tylko gorzej:-D
 
liju ja jestem z branży i mogę Ci powiedzieć, że farba zaszkodzi Ci tyle co mycie głowy szamponem, czyli nic. Kiedyś za czasów naszych mam, babć, kosmetyki miały bardzo wysokie stężenia perhydrolu i innch gów...ien, nawet 30% teraz (jest to max 6%) jeśli chodzisz do dobrego salonu na bank nie położą Ci szitu. Polecam farby z górnej półki, bo są na bazie delikatnych środków lub całkiem bez amoniaku (loreal, wella, kemon, matrix). Całą ciążę farbowałam włosy, robiłam paznokcie akrylowe, żelowe, hybrydowe i kompletnie nic nie mogło się zdarzyć. Także dbaj o siebie podwójnie, bo to jest czas kiedy trzeba o siebie dbać, dobrze się czuć i ładnie wyglądać:-D
 
reklama
Hej dziewczyny!
Tere fere, Gatto, Kachna84 bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi! :) powiem Wam ze jakos spokojniejsza jestem mimo wszystko... Hmm. o tym wlasnie myslalam zeby usunac ta torbiel w pl.. tyle ze nie jestem ubezpieczona w pl. wiec albo ZUS sobie oplacic np ze 3 m-ce, albo prywatnie a to by pewnie ze 3 tysiace kosztowalo.. ale do tego wszystkiego dochodzi mi urlop bezplatny no i lot.. jak narazie rozmyslam nad tym i chce dac szanse tym lekarzom tutaj, ale jak narazie musze czekac - napisali mi list ze szpitala, ze wysla mi list 4-6 tygodni przed wizyta, ale jesli nie dostane listu do 12tyg to mam zadzwonic !? mam nadzieje ze sie tak tylko ubezpieczaja tymi 12tygodniami, ale sie zobaczy...
A dziewczyny, co moze jeszcze zrobic taka torbiel, bo piszecie ze trzeba sprawdzic jakie szkody wyrzadzila...? i jakie sa tego objawy, moze i cos sie dzieje u mnie a ja moze tlumacze czyms innym, dobrze by bylo jakbym wiedziala przed wizyta. Czytalam w sumie o endometriozie jakies artykuly w necie, ale zawsze jest tez to pytanie, czy one sa wiarygodne :)
Pozdrawiam wszystkie Was serdecznie:happy2:
 
Do góry