reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

reklama
rogowka fajnie, że poszłaś do dwóch lekarzy, bo lekarz też człowiek i może się mylić. Warto sprawdzić u kilku lekarzy co może być nie tak. Nie sugerując drugiemu, czy trzeciemu co to może być, co powiedzieli inni lekarze.;-)Myślę, że szanse masz na zajście w ciążę, tylko nie wiem jak działa tam służba zdrowia skoro nie są skorzy usunąć Ci torbiel. U nas na pewno by nie zwlekali. Moim zdaniem najpierw trzeba się pozbyć obcego z brzucha, dowiedzieć się co to było i albo zastosować leczenie, albo od pierwszego cyklu się starać. Każda z nas ma trochę inną historię, gdyż endo nie jest do końca poznana przez medycynę i każdy ma na nią inną metodę leczenia;-) Jednak gdzieś te historie się zbiegają, a już na pewno wtedy kiedy po pewnych trudach zachodzimy w ciążę jedna po drugiej.
 
Liju superowo!!! Nie daj sie teraz i daj znac jak tylko bedziesz po transferze!! my z Gattinka trzymamy kciuki &&&& :tak:

Rogowka ech te brytyjskie sluzby zdrowia.....w dzisiejszych czasach wystarczy zrobic odpowiednie badanie ginekologiczne na dobrym sprzecie i zwykly przelew krwi i juz mozna miec duze prawdopodobienstwo czy to endo czy nie. U nas nie zwlekaja i ja bym radzila usunac. Endo moze blokowac zajscie w ciaze, ale nie musi, ale po co ci jeszcze dodatkowy problem? Poza tym nie wiesz czy endo ci nie narobila jakiegos dziadostwa typu nie przytkala jajowodow (ja mam jeden niedrozny wlasnie przez ta cholere), wiec tym bardziej przy jednej laparo sprawdz droznosc, a potem bedzie latwiej:tak: Uszy do gory i nie ma co sie zalamywac tylko pozbywac dziada;-)

U nas nic ciekawego...dzien za dniem leci, Gattinka rosnie, kuma coraz wiecej, rozgadala sie na maksa i takie nam spicze strzela, ze sie czasem chichramy jak glupi do sera:-D 23 czerwca ja chrzcimy i juz sie ciesze, bo przyjedzie rodzinka :tak:
 
Mila właśnie myślę nad tym dlaczego zrezygnowana ze stymulacji:eek: może dlatego że torbiel była dość sporo bo 5 cm:confused2: może dr M by inaczej zareagował, już sama nie wiem co myśleć. Dr S który był zastępstwie powiedział ze może laparo nie okaże się konieczne jak torbiel się wchłonie ale jak nie to chyba i tak się nie poddam zabiegowi, bo ryzyko jest ogromne, gdy coś sie nie powiedzie to albo spadnie do zera moja rezerwa komórek albo znowu stracę jajnik:zawstydzona/y:
Nie wiem dlaczego zalecono zatrzymanie stymulacji, może po Gonalu urosła by jeszcze większa:-(
 
Rogowka ja radziłabym ci jednak pomyśleć o laparoskopowym usunięciu tej torbieli ale jednak w Polsce, nie mam zaufania do szkockich lekarzy, mojego męża kuzyna mieszka w Edenburgu i wyobraźcie sobie, że podczas całej ciąży miała tylko jeden raz zrobione USG ponieważ lekarz nie widział takiej potrzeby, poród skończył się kleszczami ponieważ nie mogła urodzić dziecka, mały ważył ponad 4 kg a ona jest drobnej budowy była cała porozrywana, tak ją pozszywali,że pierwszy raz współżyli z mężem po 9 miesiącach i to ze strasznym bólem, dodam że 5 dni jeździła do szpitala z bólami porodowymi ale, że nie było rozwarcia to odsyłali ją do domu bo to jeszcze pora tam jest w służbie zdrowia jakieś średniowiecze. Jedyny plus jaki tam widzę to refundowane in vitro.
 
tere fere nie czuje potrzeby wysypiania sie :) szkoda mi zycia hehe a to ze bede miala dzidziusia przestałam już wierzyć :( 2 lata przed laparoskopii nic po laparoskopii nic wiec nie mam co sie łudzić ze zajde , tylko musze sie z tym pogodzić :) mam nadzieje ze twój synuś da ci sie juz więcej snu :)
 
gatto mój łobuziak też gada jak najęty, a jak śpiewa???!!! Stara!!! Normalnie będzie wokalista chyba.:-D

kachna to chyba tam jest to norma. Moja koleżanka urodziła miesiąc temu córcię. To samo. W ciąży raz USG, nie wiadomo ile dziecko waży mierzy, jak jest ułożone itp. Nie ważne musisz rodzić naturką. No i koleżanka fioletowa na dole, jeden wielki krwiak i siniec. Była przyssawka, potem w końcu kleszcze. Do tej pory nie siedzi na tyłku.

Ale dość opowieści z krypty.:szok:

kasiorek jesteś z tej samej gliny co ja. Dla mnie od zawsze (nawet jak byłam dzieckiem) sen był stratą czasu. W końcu tyle rzeczy można w tym czasie zrobić. Spałam zwykle po 6 godzin, ale jednym snem i mi wystarczało. A teraz jakoś śpię podobnie, ale się nie wysypiam. Może jakoś podświadomie człowiek nasłu****e i nie śpi głęboko?! Nie wiem. Nawet rzadko mi się coś śni jak śpię z Tymkiem w pokoju.:tak:
Zajdziesz, zajdziesz. Tylko nie myśl o tym intensywnie. Ja będę myśleć intensywnie, żebyś zaszła...:-):tak:;-)
 
tere, Gatto..dawac mi tu szybko nowe fotki naszych forumowych dzieciaczkow!

Giza...ja miałam torbiele endometrialne na prawym jajniku 4cm na lewym 3,5 plus jeszcze w gratisie torbiele czynnościowe...moje jajniki po stymulacji wygladaly jak balony około 7cm, ale wszystko wrocilo do normy...a teraz w ciąży na lewym jajniku nie mam już nawet sladu torbieli na prawym jajniku nadal 4, no ale teraz już 2 miesiące nie da się zmierzyć, bo dzidziuś już za duzy...może zmien klinikę...?
 
Ale mną telepie z nadmiaru emocji!!!
z 10 min temu dzwonili do mnie z kliniki. pęcherzyków miałam ok 12-14. ZOstały 3, cytuje:"piękne i zdrowe zarodeczki".
Jutro mamy być przed 8. Ale mam stresa z wrażenia!!!!
 
reklama
Do góry