reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

chciałam coś napisać i zapomniałam co...skleroza?????

ja z tymi bólami nie pomogę, bo ani mnie tak brzuch nie bolała, ani blizna mnie nie boli...
u mnie dizisiaj 3dc po miesiaczce aplikacja kolejnych leków, potem kontrola i już pewnie będzie marzec...tak więc dziewczynki, ja nie mam wyboru, marzec musi być mój!

wikulaa - i będzie :) trzeba tylko pozytywnie myśleć i się nie nakręcać, trzymam kcikaski :-)

Mam pytanie , bo już całkowicie się pogubiłam, przeglądam sobie strony dotyczące cyklu miesiączkowego, owulacji, itd. i niektóre źródła podają, że owulacja jest po 7 dniach od zakończenia miesiączki, a niektóre że 14... Więc jak to jest?
 
reklama
wikulaa - i będzie :) trzeba tylko pozytywnie myśleć i się nie nakręcać, trzymam kcikaski :-)

Mam pytanie , bo już całkowicie się pogubiłam, przeglądam sobie strony dotyczące cyklu miesiączkowego, owulacji, itd. i niektóre źródła podają, że owulacja jest po 7 dniach od zakończenia miesiączki, a niektóre że 14... Więc jak to jest?

z owulacją to jest sprawa bardzo indywidualna, generalnie przyjmuje się, że jest niby w połowie cyklu, ale bardzo często tak nie jest. Ja mam cykl 30-32dniowe, moja miesiączka zazwyczaj trwa 5-6dni, a owulację mam dopiero między 18 a 22 dc, bo ja mam krótką faze poowulacyjną 11 dni. Bardzo często chodzę do gina na monitoring, mierze tempkę, robię testy owulacyjne i tylko dlatego wiem, kiedy mam owulkę. Naprawdę tylko monitoring (usg) może potwierdzić owulkę.
Póbowałaś może mierzyć tempkę albo robić testy owulacyjne??? To trochę pomaga w ustaleniu momentu owulki. Może warto spróbować pójść do gina na usg???
 
Hej. :-)
marysieńka owulacja występuje na 14 dni przed spodziewana miesiączką :) tzn tak 16-13 mniej więcej :)

Ja dziś znów byłam na wizycie, lekarz był zachwycony moją śluzówką (nigdy takiej nie miałam ładnej) nawet po clo, określił, że jest książkowo idealna. Pęcherzyk 18 mm ale już pęka (kazała działać), powiedział, że jest ok i mam bardzo ładną owulację samoistną :) jest zadowolony i zaskoczony pozytywnie bo przed rozpoczęciem kuracja clo było kiepsko (na clo zawsze rosły piękne). A ta śluzówka to chyba naprawdę po wiesiołku :) Także czas na staranka :tak:

Pozdrawiam
 
Hej. :-)
marysieńka owulacja występuje na 14 dni przed spodziewana miesiączką :) tzn tak 16-13 mniej więcej :)

Ja dziś znów byłam na wizycie, lekarz był zachwycony moją śluzówką (nigdy takiej nie miałam ładnej) nawet po clo, określił, że jest książkowo idealna. Pęcherzyk 18 mm ale już pęka (kazała działać), powiedział, że jest ok i mam bardzo ładną owulację samoistną :) jest zadowolony i zaskoczony pozytywnie bo przed rozpoczęciem kuracja clo było kiepsko (na clo zawsze rosły piękne). A ta śluzówka to chyba naprawdę po wiesiołku :) Także czas na staranka :tak:

Pozdrawiam

Nadzieja83 - superowe wiadomości, oby przytulanki przyniosły rezultaty, trzymam kciuki! Powodzenia!
 
Dziewczyny mam jakiegoś pecha :( teraz jak już jestem zdrowa, zęba wyrwałam, to jakieś przeziębienie mnie złapało :-( A w poniedziałek zaczynam dni płodne, w sumie jeszcze 6 dni... Ah :/
Aaaa muszę się pochwalić! Rzuciłam palenie! Nie palę już 5 dni (wiem, że to bardzo krótko), ale wcale mnie nie ciągnie do fajek.

I chyba zainwestuje w tego wiesiołka, chociaż dokładnie nie wiem o co z nim chodzi... ?
Ale czytałam, że wielu dziewczynom pomógł w zajściu. Przetestuje i ja :D

Jeśli wczoraj skończył mi się okres to czy od dzisiaj mogę zacząć brać wiesiołka??
 
marysienka Nic się nie martw. ja byłam bardzo przeziębiona od piątku do pon ale nie brałam leków więc chyba w starankach nie przeszkadza:-). tym bardziej, że u ciebie jeszcze dużo czasu aby się wyleczyć. Wiesiołek wpływa na poprawę śluzu, aby w dni płodne było go więcej. Zażywa się go od 5 dnia cyklu do owulacji 3x2 tabletki. Osobiście w tym cyklu użyłam go po raz pierwszy i mogę powiedzieć, że śluzu jest dużo więcej i lekarz też powiedział, że śluzówka idealna.
Pozdrawiam
 
Ja olej z wiesiołka zażywam od pierwszego dnia cyklu czyli od pierwszego dnia miesiączki 3x2 lub 2x3 aż do owulacji, którą na między 13a 15 dniem cyklu. I jak biorę wiesiołka to mam bardzo dużo płodnego śluzu a jak nie biorę to prawie wcale. Dzisiaj jestem już po owulacji mam nadzieję, że się udało.
 
Witajcie Dziewczyny!

Liju W Twoim cyklu prawdopodobnie nie było owulacji jeśli wierzyć termometrowi i Twojej staranności w mierzeniu.
Cykl zdrowej, płodnej kobiety wygląda tak Obserwacja cyklu - enpr.pl


Zrobiłam improwizację. Ja gdy byłam jeszcze zdrowa moje cykle właśnie tak wyglądały. Raz, dwa razy w roku wyglądały jak na Twoim wykresie, więc były to cykle bezowulacyjne. Ale to normalne.

Tempkę zaczęłam sobie mierzyć po kilku wykładach pewnego profesora d.s. planowania rodziny na anatomii i fizjologii człowieka.
Jeśli miałabyś pytania odnośnie wykresu, to postaram się pomóc... hehehe

I to prawda co napisała Nadzieja , że u zdrowej kobiety owulacja występuje na 16 do 12 dni przed miesiączką, ale tego dowiesz się dokładnie po monitoringu kilku cykli. Więc u Każdego inaczej. W zależności od długości cyklu. Zawsze po około 14 dniach od owulki jest okres. Jeśli jest inaczej Zarodek nie jest w stanie się utrzymać, jest to związane z ciałkiem żółtym, które odżywia ów zarodek...

Ok dość wykładów z fizjologii...:rofl2:
Nie będę się tu mądrować... Każda z nas tutaj wie dość sporo na ten temat z powodu naszych problemów...
 
reklama
terefere tak właśnie myślałam, że u mnie brak owulki. niestety mam wrażenie, że jej nie było już 3-4 cykle :( i zdaje sobie sprawę z tego, że mój wykres jest, delikatnie mówiąc, dziwny i niepoprawny :( tylko dziwią mnie te testy owulacyjne. a liczyłam, że owu może być ok 6, a @ ok 20.02 biorąc pod uwagę długość ostatniego cyklu.
cóż już się przygotowałam psychicznie, że długa droga przede mną. tysiące badań i może zero fasolki :(
 
Do góry